جعفر سروی پیرایواتلو روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای توسعه خدمات پهن باند در مناطق کمتر توسعه یافته احداث شبکه فیبر نوری تحت عنوان طرح یوسو(uso) با هدف ارتقای قابلیت واگذاری اینترنت پرسرعت، اینترنت اشیاء و واگذاری تلفن‌های هوشمند در دو شهرستان پارس آباد و اصلاندوز آغاز شده است.

وی ارائه خدمات به نهادها، سازمان‌ها و شرکت‌های تولیدی، خدماتی و تجاری جهت تسهیل در ارتباطات آنها از جمله اهداف اجرای طرح یوسو و اجرای شبکه فیبر نوری خاکی عنوان کرد و گفت: شرکت مخابرات در این قالب در دو شهرستان پارس آباد و اصلاندوز آماده ارائه خدمت ارتباطی نوین است.

سرپرست اداره مخابرات شهرستان پارس‌آباد اظهار کرد: از آنجا که این طرح بر روی فیبر نوری خاکی اجرا شده، از امنیت بالایی برخوردار بوده و برخی نارسایی‌های ارتباطی در منطقه را رفع می‌کند.

وی اضافه کرد: طرح یوسو و شبکه فیبرنوری خاکی در بخش مرکزی، بخش اسلام آباد و شهرک مغان در شهرستان پارس‌آباد و نیز در محدوده بخش مرکزی و بخش بران شهرستان اصلاندوز اجرا شده و تمامی روستاها و آبادی‌های واقع در مسیر تحت پوشش خدمات ارتباطی نوین قرار گرفته‌اند.

سروی همچنین گفت: در قالب طرح یوسو دو سایت تلفن همراه نیز در شهرستان اصلاندوز در حال اجراست که به زودی برای بهره‌برداری آماده می‌شود.

وی همچنین افزود: توسعه خدمات اینترنت پرسرعت در سطح روستاهای شهرستان‌های پارس‌آباد و اصلاندوز در دستور کار قرار گرفته و بر این اساس پنهای باند اینترنت در شهرستان تازه تاسیس اصلاندوز از ۱۰۰ مگابایت در ثانیه به یک هزار مگابایت در ثانیه افزایش یافته است.

سرپرست اداره مخابرات شهرستان‌های پارس‌آباد تاکید کرد: در سال جاری از طریق ایجاد، توسعه و به روز رسانی زیرساخت‌های مخابراتی، مشکل قطعی ارتباط ۲ ساله بسیاری از روستاهای تابعه شهرستان پارس‌آباد و اصلاندوز حل شده است.

همچنین اظهار کرد: وی مجموع مشترکان اینترنت پرسرعت شهری و روستایی در شهرستان‌های پارس آباد و اصلاندوز را بیش از ۲۰ هزار مشترک اعلام کرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.