مدیر کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل گفت:در سه ماه نخست سال جاری بیش از 4 هزار برگ دوزبلاغ در پایانه مرزی بیله سوار توزیع شده است. 
​به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، علی رحمتی در بازدید از پایانه مرزی بیله سوار با اعلام این خبر گفت:دوز بلاغ قرارداد فی ما بین و برگ معافیت کاهش عوارض بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان است که هر برگ آن معادل 100 دلار است.
عضو شــورای اداری استان اردبیل سهمیه سال ۲۰۱۸ دوزبلاغ این استان را ۱۴ هزار برگ عنوان کرد و افزود: با هدف حمایت از توسعه ناوگان صادراتی و کاهش هزینه های حمل و نقل  افزایش سهمیه در دستور کار قرار گرفت و این مهم با رشد 40 درصدی درسال 2019 به 19 هزار برگ افزایش یافت.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان  با بیان اینکه این مهم در جهت حمایت از صادرات کالای ایرانی دربین رانندگان موقع عبور از مرز در پایانه مرزی بیله سوار توزیع می شود تصریح کرد:از زمان شروع طرح پرداخت برگ معافیت کاهش عوارض مرزی از سال 94 تا کنون 40 هزار برگ دوزبلاغ به ارزش 4 میلیون دلار توزیع شده است.
رئیس کمیته حمل و نقل ستاد خدمات سفر استان اردبیل افزایش 42 درصدی ورود و خروج مسافران اتباع خارجی به کشور از پایانه مرزی بیله سوار درفصل بهار را خاطر نشان کرد و گفت:در مدت یاد شده 368 هزارو 266 نفر از این پایانه تردد کرده اند که از این میزان بیش از 333 هزار نفر اتباع خارجی و 34هزارو 775 نفر مسافر ایرانی است.
رحمتی  از صادرات 101 هزار و 413 تن کالا توسط 4هزار و 581 دستگاه کامیون از مرز بیله سوار  در سه ماه نخست سال جاری خبر داد و تصریح کرد :این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 78 هزار و 236 تن بود، حدود 30 درصد رشد نشان می دهد.
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.