امام جمعه موقت اردبیل به اهمیت وفای به عهد در زندگی اجتماعی و سیاسی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، حجت الاسلام محمدعلی فروغی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر اردبیل با بیان اینکه تقوا حفظ حرمت الهی است، گفت: انسان متقی هم مرزشناس است و هم مرزبان  وعفت جامعه انسانی نمودی از تقوا است.

وی با اشاره به اینکه دین اسلام بر پایه فطرت انسان بنا شده است، اظهار کرد: دین تشریح درون انسان است و هیچ حکم دینی وجود ندارد که مخالف فطرت بشر باشد ولی پیروی از هوای نفس می تواند همه روندها را برهم بریزد.

امام جمعه موقت اردبیل با تشریح اهمیت عفت وآثار مفنوی آن در زندگی، گفت: بالندگی جامعه اسلامی و پیشرفت های مسلمانان در طول تاریخ در سایه عفت اجتماعی و مهار هوای نفس جامعه شده است و دشمن نیز در مقابل آن جهت در هم شکستن مقاومت و استحاله جوامع اسلامی تلاش دار حیا وعفت به امر مفعول تبدیل شود.

وی به برنامه های غرب و دشمنان اسلام در تغییر سبک زندگی ایرانیان اشاره کرد و ادامه داد: تغییر افکار مردم برای جهت دهی رفتار آنها بر مبنای ارزش های غربی و غیر دینی و غیر اسلامی محوری ترین سیاست آنها در ایران بوده و اندلسی کردن ایران راهبرد آنها است.

فروغی گفت: اضطراب و مشکلات روحی و روانی جوامع امروز حاصل فرهنگ و ارزش های غربی است و ما نیازمند کار و فعالیت فرهنگی صحنه ای بر مبنای آموزه های اسلامی جهت دوری از اثرات اسفناک اندیشه های غرب هستیم.


خطیب نماز جمعه اردبیل با تاکید بر اهمیت وفای به عهد در زندگی اجتماعی و سیاسی، افزود: مقاومت در برابر دشمن رمز موفقیت و پیروزی است و در مقابل پیمان شکنان، باید با سرعت و قاطعیت اقدام نمود نه گام به گام.

حجت الاسلام فروغی با اشاره به استراتژی های آمریکا و شکست آنها در منطقه گفت: معامله قرن و فروش دائمی فلسطین و ایجاد اتحاد بین کشور های عربی بر علیه ایران و تقویت ایران هراسی در منطقه برنامه آمریکا و انگلیس است و سائقه دشمنی آنها با مردم ایران در طول تاریخ آشکار است و نباید فریب سیاست های آن‌ها را خورد.

وی ادامه داد: دزدی دریایی و توقیف نفت کش ایرانی عرصه دیگری از شکست و پشیمانی آنها خواهد بود و ما باید ایستادگی کنیم.



انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.