اخبار مرتبط

روستای ارباب کندی بواسطه نزدیکی به سد سبلان و عمق مناسب آب رودخانه قره سو در این روستا ، محل مناسبی برای زیست ماهی بوده و با وجود نظارت محیط بانان وسوسه ماهیگیری در آن بسیاری را به خود جلب می کند، عده ای برای تفریح و برخی نیز برای امرار معاش تورهای خود را بیشتر اوقات به دور از چشم ماموران محیط زیست در رودخانه می گسترانند.
عصر دوشنبه که نخستین اخبار از ناپدید شدن سه جوان ماهیگیر در رودخانه قره سو مخابره شد، نیروهای امدادی و مسئولان شهرستان مشگین شهر به محل حادثه رهسپار شده و جستجو برای یافتن ردپایی از این افراد در منطقه شروع می شود.
از چهار ماهیگیر درگیر حادثه یک نفر جان سالم بدر می برد، او داماد خانواده است که به همراه مجتبی ، مرتضی و کاظم برادران همسر خود به این محل آمده است، او ناباورانه شاهد غرق نوبتی سه برادرزن خود بوده و خود نیز بسیار تلاش کرده تا به آنها کمک کند و در این جریان دچار شوک و آسیب های جسمی و روحی شده است.
خبرنگار ایرنا با داماد خانواده گفت و گویی کوتاه کرده است، او می گوید: حادثه در یک آن اتفاق افتاد، یکی از برادران در رودخانه در تدارک مهیا کردن تجهیزات ماهیگیری بود که در آب فرو رفت ، فریادهای کمک او دو برادرش را به تکاپو انداخت ، ابتدا یکی از برادران برای نجات وی خود را به آ ب زد که آب خروشان او را نیز در خود بلعید و برادر کوچک نیز به کمک بردارانش شتاف اما او نیز اسیر آب شد.
وی افزود: با چوب و شاخه درختان بسیار تلاش کردم که برادران همسرم را نجات دهم اما آب قره سو آنها را در خود فرو برد.
گفته می شود آب رودخانه قره سو در این محل گرچه آرام می نماید اما دارای عمق زیادی است و اگر محتاط نباشی در مکان عمیق رود که با فاصله کم از مکان کم عمق شروع می شود فرو رفته و گرفتار می شوی.
خبرنگار ایرنا که در محل حادثه حضور داشته، گزارش می دهد که اجساد یکی از جانباختگان دوشنبه شب توسط نیروهای امدای از آب گرفته شد و 2 جسد دیگر نیز در حالی که در آغوش هم بودند امروز سه شنبه توسط غواصان از عمق رودخانه بیرون کشیده شدند.
جانباختگان سه برادر22، 24 و 34 ساله بوده و گویا چندان با فن شنا آشنا نبودند. این افراد به تصور اینکه عمق آب کم بوده در حال ماهیگیری بودند که در یک لحظه در قسمت عمیق رودخانه فرو رفته اند.
دکتر مجید محمد غریبانی رییس مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی اردبیل گفت: نیروهای امدادی این مدیریت به همراه امدادگران و نیروهای هلال احمر، آتش نشانی ، نیروی انتظامی و دیگر ارگان های ذیربط از عصر گذشته در تلاش برای یافتن اجساد جانباختگان این حادثه بودند که دیشب و صبح امروز هر سه جسد از آب بیرون آورده شدند.
وی بیان کرد: بی احتیاطی این جوانان عامل اصلی این حادثه بوده و ضروری است که رعایت فاصله از حریم رودخانه و دریاچه ها از سوی مردم صورت گیرد، ضمن اینکه در صورت آشنایی کافی با فن شنا و در مکان های امن اقدام به شنا شود.
قره ‌سو یکی از مهم‌ترین رودخانه ‌های منطقه مشگین‌ شهر، دشت مغان و اردبیل است که به رود مرزی ارس می‌ ریزد. قره ‌سو از به هم پیوستن 2 شعبه دامنه‌ های شمال غربی کوهستان طالش و دامنه‌ های شمال شرقی کوه‌ های بزغوش به نام حاج محمدچایی به وجود می‌آید. این رودخانه آب های عمده مشگین‌ شهر و اردبیل و خلخال مانند قوری‌ چای و بالیخلو‌چای را دریافت می‌ کند.
طول این رودخانه 108 کیلومتر است.
6016/7117
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.