به گزارش ایرنا ، نادر فلاحی روز جمعه در افتتاحیه جشنواره زمستان بیدار شهرستان کوثر افزود: با اجرای برنامه های مدون جشنواره زمستان بیدار در زمستان امسال موفق به دستیابی به اهداف این جشنواره شده ایم.
وی گفت: محور توسعه استان اردبیل گردشگری می باشد و اجرای جشنواره زمستان بیدار نیز معرفی پتانسیل های گردشگری زمستانی است.
او هدف از اجرای برنامه های زمستان بیدار را معرفی ظرفیت ها و قابلیت های زمستانی استان در کنار ایجاد زمینه افزایش نشاط و شادابی در فصول پاییز و زمستان ذکر کرد.
فلاحی اظهار داشت: برنامه های جشنواره های زمستان بیدار به حدی مطلوب برگزار شد که مورد تجلیل سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری واقع شد.
مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل همچنین افزود: مسیر گردشگری این استان از تک مسیر شرق به غرب سابق ، به سمت جنوب به شمال این استان نیز تغییر جهت داده است.
او افزود: برای توسعه طرح های گردشگری کشاورزی و عشایر در پارس آباد مغان ، ایجاد طرح گردشگری سلامت در بیله سوار و طرح گردشگری 2 بهار در منطقه گرمی تلاش می شود.
وی با بیان اینکه منطقه جنوب استان به عنوان دروازه ورودی گردشگران از جنوب به استان اردبیل محسوب می شود، اظهار داشت: طرح های گردشگری قابل توجهی توسط بخش خصوصی دراین منطقه در حال اجرا است که با تکمیل و بهره برداری از آنها از جمله طرح بزرگ گردشگری آبگرم کوثر با سرمایه گذاری 200 میلیارد ریالی توسط بخش خصوصی این شهرستان بزودی مورد توجه خاص گردشگران قرار خواهد گرفت.
او با تاکید بر اینکه گردشگری از محورهای اصلی توسعه استان اردبیل است، افزود: با توجه به شرایط اقتصادی ناشی از تحریم های ظالمانه خارجی توسعه صنعت گردشگری می تواند ضمن حل بخش مهمی از بیکاری منطقه موجب تولید ثروت پایدار در مناطق مختلف این استان شود.
وحید کنعانی ، فرماندار کوثر نیز گفت: اجرای برنامه های جشنواره زمستان بیدار در این شهرستان فرصتی مناسب برای معرفی جاذبه های گردشگری است.
علی درویشی ، رییس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کوثر هم در این جشنواره گفت: با اجرای برنامه های زمستان بیدار ، گردشگری این شهرستان از حالت فصلی خارج شده و زمینه برای معرفی ظرفیت های گردشگری زمستانی منطقه فراهم شده است.
در این جشنواره برنامه های متنوعی از جمله موسیقی محلی ، بازی های بومی و محلی ، پخت غذاهای محلی ، برپایی نمایشگاه صنایع دستی و برنامه سنتی عروس بران توسط گروه های هنری مختلف استان اجرا شد.
7119/6018
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.