اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، اکبر بهنامجو روز پنجشنبه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان اردبیل بیان کرد: کشت گلخانه ای علاوه بر اینکه بعنوان یکی از ظرفیت های اشتغال مورد توجه است تاثیر مثبتی در افزایش میزان صادرات استان خواهد داشت.
وی با اشاره به رایزنی های انجام گرفته با وزارت جهاد کشاورزی در راستای افزایش میزان کشت گلخانه ای در استان از تلاش برای کشت 2 هزار و 500 هکتاری محصولات گلخانه ای در استان خبر داد.
استاندار اردبیل افزود: طرح افزایش کشت گلخانه ای در برنامه سه ساله اجرایی شده و پیش بینی می شود به واسطه این اقدام و سایر فعالیت های انجام گرفته صادرات استان تا سه سال آینده به 500 میلیون دلار افزایش یابد.
بهنامجو به جذب اعتبارات زیرساختی، تامین تجهیزات فرودگاهی و تجهیز گمرکات استان به دستگاه ایکس ری اشاره کرد و گفت: با تکیل شدن زیرساخت های راه، فرودگاه و گمرک رشد اقتصادی و صادرات و واردات استان نیز بیشتر می شود.
او به مشکلات ارائه شده از سوی تولید کنندگان مرغ استان در خصوص تامین نهاده های دامی اشاره کرد و گفت: واردات نهاده های دامی استانی نبوده و در مرکز کشور انجام می شود و این مهم در چرخه انتقال به استان با مشکلاتی مواجه می شود.
استاندار اردبیل از پیگیری روند واردات و انتقال نهاده های دامی به استان خبر داد و گفت: در صورت اثبات افزایش قیمت نهاده های دامی در قیمت گذاری مرغ تولیدی تجدید نظر می شود.
در این نشست که با حضور معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت برگزار شد مسایل و مشکلات تولید گنندگان و بازرگانان استان مورد بررسی قرار گرفت.
3006/6016
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.