رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع گفت: امیدواریم روابط ایران و ترکیه در مسائل منطقه‌یی به‌ویژه در زمینه سوریه بیش‌تر شود.

به گزارش جماران، ریکاردو کابریساس، وزیر اقتصاد و فرستاده ویژه رییس‌جمهور کوبا با علی‌اکبر ولایتی، رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع خبرنگاران حاضر درباره سفر وزیر امور خارجه کشورمان به ترکیه و احتمال تغییر مواضع این کشور در قبال اسد، گفت: سفر اخیر آقای ظریف به ترکیه به موقع بود و دیدارهای او با مسوولان عالی‌رتبه این کشور و شرکت در نماز جمعه کار بسیار ارزشمندی بود.

وی ادامه داد: کودتای ناموفق ترکیه به خوبی دوست و دوشمن را به آن‌ها نشان داد. آن‌ها فهمیدند که ایران با وجود برخی اختلاف‌نظرها دوست واقعی‌شان است نه عربستان و آمریکا. خوشبختانه دولت و ملت ایران از این آزمون سربلند بیرون آمد.

ولایتی با ابراز امیدواری نسبت به این که ترکیه بتواند بر مشکلات داخلی خود غلبه کند افزود: امیدواریم تفاهم بین ایران و ترکیه روز به روز بیش‌تر شود، امیدواریم این روابط در مسائل منطقه‌یی به‌ویژه در زمینه سوریه بیش‌تر شود.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع در ادامه پاسخ به سوالی گفت: تصمیم‌گیری در مورد آینده سوریه به عهده خود آن‌هاست. مداخله در امور سوریه باید براساس دیدگاه قانونی دولت این کشور باشد نه کشورهایی مثل عربستان سعودی و آمریکا که در مسائل داخلی سوریه دخالت غیرقانونی می‌کنند. مقاومت 5 ساله دولت سوریه نشان می‌دهد که دولت از حمایت مردمی برخورداراست. دیدگاه دولت و ملت ایران نسبت به دولت و ملت سوریه تغییر نکرده و هم‌چنان از دولت قانونی آقای اسد حمایت می‌کنیم.

در دیدار صبح امروز ولایتی با فرستاده ویژه رییس‌جمهور کوبا دو طرف با اشاره به سفر هفته آینده وزیر امور خارجه کشورمان به کوبا بر همکاری‌های تهران و هاوانا در زمینه‌های بهداشتی، کشاورزی، حمل و نقل، گردشگری و ... تاکید کردند. هم‌چنین کابریساس از انتخاب وزیر بهداشت کشورمان به عنوان رییس ایرانی کمیسیون مشترک ایران و کوبا ابراز خرسندی کرد.


منبع: ایسنا

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.