چاپ هجدهم کتاب "ولایت فقیه" نوشته امام خمینی(س)، توسط موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، در این کتاب در 5 بخش به دلایل لزوم تشکیل حکومت اسلامی، بررسی نمونه هایی از احکام اسلامی، طرز حکومت اسلامی، ولایت فقیه به استناد اخبار و برنامه مبارزه برای تشکیل حکومت اسلامی، پرداخته شده است. عناوینی که در قالب این بخش ها بررسی شده است، شامل: ضرورت و بداهت ولایت فقیه، نقش استعمار در معرفی ناقص و نادرست اسلام، خودباختگی افراد جامعه در برابر پیشرفت های مادی غرب، اعتقاد به ضرورت تشکیل حکومت جزء ولایت است، لزوم موسسات اجرایی، سنت و رویه رسول اکرم(ص)، ضرورت استمرار اجرای احکام، رویه امیرالمونین علی بن ابیطالب(ع)، ماهیت و کیفیت قوانین اسلام، احکام مالی، احکام دفاع ملی، احکام احقاق حقوق و احکام جزایی، حکومت بر وفق قانون، منصب قضا متعلق به کیست، مقاومت در مبارزه ای طولانی، اصلاح حوزه های روحانیت، از بین بردن آثار فکری و اخلاقی استعماری، اصلاح مقدس نماها، آخوندهای درباری را طرد کنید، حکومت های جائر را براندازیم و...

بنا بر این گزارش در مقدمه این کتاب آمده است: «کتاب ولایت فقیه که متن مصحح آن همراه با پانوشته های توضیحی و مجموعه ای از فهرست ها به جامعه اهل فضل و تحقیق و مشتاقان آثار حضرت امام تقدیم می گردد، مجموعه سیزده سخنرانی است که حضرت امام خمینی(س) در ایام اقامت در نجف اشرف ایراد فرمودند. این سخنرانی ها در همان ایام به صور مختلف، گاهی کامل و گاه به صورت یک یا چند درس تکثیر و منتشر شده است. این کتاب قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در سال 1356ش. در ایران با نام "نامه ای از امام موسی کاشف الغطاء" به ضمیمه "جهاد اکبر" چاپ شده است. کتاب ولایت فقیه همچون دیگر آثار امام خمینی در رژیم شاه در صدر لیست کتب ممنوعه قرار داشت.»

این کتاب در 5000 نسخه و با قیمت 18000ریال به اهتمام موسسه تنظیم و نشر آثار امام در موسسه چاپ و نشر عروج به چاپ رسیده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.