آیت الله العظمی نوری همدانی عصر پنجشنبه -۲۴ خرداد ۱۴۰۳- در دیدار سعید جلیلی ضمن تسلیت شهادت امام محمد باقر (علیه السلام)، با اشاره به سبقه انقلابی این نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، تصریح کرد: فداکاری و خدمت برای اسلام و ایران در سابقه شما موجود است. شما عمر خود را صرف اسلام و ایران کرده‌اید و ما سوابق خدمتی شما را فراموش نمی‌کنیم.

به گزارش جماران؛ آیت‌الله العظمی نوری همدانی در دیدار سعید جلیلی نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری، تصریح کرد: شما عمر خود را صرف اسلام و ایران کرده‌اید و ما سوابق خدمتی شما را فراموش نمی‌کنیم.

آیت الله العظمی نوری همدانی عصر پنجشنبه -۲۴ خرداد ۱۴۰۳- در دیدار سعید جلیلی ضمن تسلیت شهادت امام محمد باقر (علیه السلام)، با اشاره به سبقه انقلابی این نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، تصریح کرد: فداکاری و خدمت برای اسلام و ایران در سابقه شما موجود است. شما عمر خود را صرف اسلام و ایران کرده‌اید و ما سوابق خدمتی شما را فراموش نمی‌کنیم.

وی در ادامه با اشاره به کلام امیر المومنین (علیه السلام) خطاب به مالک اشتر در نامه 53 نهج البلاغه گفت: در کلام امام راحل بعد از قرآن، ما کتابی به جامعیت قرآن نداریم. حضرت امیرالمومنین مالک اشتر را به رفتار محبت آمیز با مردم توصیه کردند و فرمودند: «وأشعِرْ قَلبَکَ الرَّحمَةَ لِلرَّعِیَّةِ ، والمحبَّة لَهُم ، واللُّطفَ بهِم ، ولاتَکونَنَّ علَیهِم سَبُعا ضارِیا تَغتَنِمُ أکلَهُم ؛ فإنَّهُم صِنفانِ : إمّا أخٌ لَکَ فی الدِّینِ ، أو نَظیرٌ لَکَ فی الخَلقِ...» مردمی که تحت سیطره شما هستند دو صنف هستند؛ یا برادران دینی شما هستند و یا از کسانی که شما را پذیرفته‌اند، با آن دو به نیکی و انصاف رفتار کن.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به بخش دیگری از این نامه گفت: مردم ستون دین هستند و سپری در برابر دشمنان.

این مرجع تقلید افزود: به مردم توجه کنید، مردم خیلی مهم هستند. در جنگ تحمیلی همین مردم جان و مال و فرزندان برومند خود را در راه دفاع از اسلام و ایران فدا کردند. باید توجه کرد که همه فعالیت‌ها برای رفاه مردم‌ باشد.

وی با اشاره به اهمیت انتخابات پیش رو از آحاد ملت شریف ایران خواست که به پای صندوق های رای بیایند و با انتخاب کاندیدای اصلح، زمینه ساز ایرانی قوی باشند.

این مرجع جهان تشیع، با اشاره به جنایات آمریکا در حق ملت ایران و جنایات اسرائیل در غزه، استکبار ستیزی و شناخت دشمن خصوصاً صهیونیست و آمریکا بسیار لازم است و گفت همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند اینان ظاهرشان در جمع خودشان اتو کشیده‌اند ولی در حق ملت‌ها طبیعت کلب را دارند.

آیت الله العظمی نوری همدانی ادامه داد: این انقلاب، پیروزی خون بر شمشیر بود و ان شاءالله زمینه ساز ظهور باشد.

سعید جلیلی نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری قم، ظهر پنجشنبه در دومین سفر استانی انتخاباتی خود به استان قم سفر کرد.

جلیلی در نخستین دیدار خود در جمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم حاضر شد و سپس در آخرین برنامه سفر خود در اجتماع مردم این استان در مسجد حضرت امام حسن عسکری«ع» حاضر و در جمع قمی‌ها سخنرانی کرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.