وحیدی با اشاره به جمعیت 14 میلیون نفری استان تهران، گفت: باید بر این 14 میلیون زندگی را کم هزینه، آسان و با نشاط و امید بخش سازیم.

به گزارش جماران؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور احمد وحیدی وزیر کشور در آیین تکریم محسنی بندپی استاندار سابق و معرفی محسن منصوری استاندار جدید استان تهران که با حضور تعدادی از مقامات و مدیران استان تهران در محل استانداری تهران برگزار شد با اشاره به اینکه تغییرات مدیریتی در راستای جذب ایده ها، خلاقیت ها و فکرهای نوین است؛ گفت: ان شاا... در پس این تغییرات، تحولات رو به جلو و اقدامات اثر بخش در زندگی اقتصادی و معیشتی مردم صورت خواهد گرفت.

وحیدی با اشاره به در پیش بودن شهادت امام حسن عسگری (ع) و آغاز امامت امام دوازدم حضرت ولیعصر(عج( گفت: خوشا به حال منتظران واقعی و انشالله دل ها و جان ها با محبت این امام عزیز مشعوف شود.

وزیر کشور با اشاره به اینکه تهران با توجه به میزبانی حضرت عبدالعظیم(ع) و امام زاده صالح و مردمان نیک ابراز امیدواری کرد انشاا.. تهران گرانیگاه تحقق ظهور حضرت ولیعصر(عج)  خواهد بود.

وحیدی با بیان اینکه تهران جایگاهی بزرگ در انقلاب اسلامی ایران دارد؛ گفت: وقتی از  تمدن اسلامی صحبت می کنیم، تهران یک مرکز مهم و تعیین کننده است و همین طور وقتی از هویت انقلابی، اسلامی و ایرانی صحبت می کنیم، باز تهران که همواره با حضور مردم این استان که تجلی خیلی ویژه ای داشته است؛ جایگاه خاصی دارد.

وی  همچنین گفت:  امروز اگر از سنگرگاه ایران بزرگ با دشمن غدار صحبت می کنیم؛ تهران بزرگ در مرکز این سنگرگاه قرارگاه دارد.

وحیدی با بیان اینکه استان تهران مشحون  به عطر ولایت و مرکزیتی است برای عاشقان مکتب اهل بیت با حضور شخصیت هایی نظیر حضرت عبدالعظیم(ع) و امام زاده صالح و سایر امام زادگان که چتر محبت این عزیزان بر مردمان این استان بزرگ گسترانده شده است.

وحیدی با اشاره به جایگاه فرهنگی، تمدنی و مذهبی شهر تهران، گفت: این موضوع مسئولیت همه ما را در توجه به این شهر چند برابر می کند و در این بستر همه مسئولین باید بکوشند که استان تهران را در شان اصلی خود؛ بیارایند.

وی در این خصوص گفت: باید تهران به استانی بدون فقر، محرومیت و کمترین آسیب  اجتماعی تبدیل شود و الگویی برای توسعه سایر استان های کشور باشد.

وحیدی با بیان اینکه تهران با ظرفیت های فرهنگی، اقتصادی و صنعتی باید الگوی توسعه کشور باشد؛ تصریح کرد: تهران بزرگ باید در حوزه بهره وری، الگو و نماد پیشرفت کشور باشد.

وی در این خصوص گفت: البته سایر استان ها هم می توانند الگو باشند اما چرا تهران با توجه به ظرفیت هایش در این عرصه و میدان  اول نشود.

وی ادامه داد: با توجه ظرفیت های بالای صنعتی و اقتصادی استان تهران، شرایط برای اول شدن تهران بالاست و باید بهره وری در این استان به درجه مطلوب برسد.

وحیدی با اشاره به جمعیت 14 میلیون نفری استان تهران، گفت: باید بر این 14 میلیون زندگی را کم هزینه، آسان و با نشاط و امید بخش سازیم.

وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: هر کس اگر دنبال علم آموزی و مهارت آموزی است بداند که تهران بزرگ می تواند نقطه مهمی برای علم آموزی و فرهنگ آموزی و هر چیز خوب دیگری باشد و این تهران را باید این طوری دید و ساخت.

وی گفت: در ساخت تهران  فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با سه اصل  مدیریت مردمی، عقلانی و تحول آفرین چراغ راهنماست.

وی تاکید کرد: با هر تغییری نفس جدیدی دمیده می شود و باید این را مغتنم شمرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.