گفتگوی اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران -تهران

سرپرست سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور:

بیش از 600 مرکز واکسیناسیون با مشارکت بسیج در سراسر کشور برپا شده است

دکتر مسلم چشمی، سرپرست سازمان بسیج جامعه پزشکی گفت: بیش از 600 مرکز واکسیناسیون علیه کرونا در سراسر کشور با مشارکت بسیج و شبکه بهداشت و درمان شکل گرفته است.

دکتر مسلم چشمی در گفت و گو با جماران، با اشاره به خدمات بسیج در راستای مقابله با کرونا اظهار کرد: سازمان بسیج مستضعفین و بسیج جامعه پزشکی از ابتدای شیوع این بیماری پای کار آمدند و در موضوعاتی مانند ضدعفونی، توزیع ماسک و مواد ضدعفونی و مسائلی از این قبیل مسائل ورود کردند.

90 درصد مردم در حوزه کرونا غربال‌گری شدند

وی با بیان اینکه در مرحله بعد به تدریج وارد حوزه غربال‌گری بیماری کووید19 شدیم، تصریح کرد: در این مرحله کمک شایانی به بحث غربال‌گری آحاد مردم کردیم و 85 تا 90 درصد مردم در زمینه این بیماری غربال‌گری شدند.

سرپرست سازمان بسیج جامعه پزشکی با بیان اینکه در مرحله بعد وارد طرح شهید سلیمانی شدیم، خاطرنشان کرد: در این طرح سه تیم طراحی شدند که شامل نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی، مراقبت از مبتلایان به کرونا و مراقبت از افرادی که به دلیل کرونا مشکلات مالی پیدا کرده‌اند، البته این طرح هنوز در حال اجراست و تا پایان همه گیری کرونا ادامه می‌یابد.

وی با بیان اینکه در پنجمین گام وارد بحث واکسیناسیون شدیم، گفت: در این زمینه به دولت و وزارت بهداشت کمک می‌کنیم تا روند واکسینه مردم علیه بیماری کووید 19 به نحو مطلوب انجام شود و مشکلی در این زمینه ایجاد نشود.

در جریان مقابله با کرونا حدود 450 هزار بسیجی مشارکت داشتند

دکتر چشمی با بیان اینکه در جریان مقابله با کرونا حدود 450 هزار بسیجی مشارکت داشتند و در بحث‌های نظارت، مراقبت و حمایت ورود کردند، اظهار کرد: 600 مرکز واکسیناسیون علیه کرونا در سراسر کشور با مشارکت بسیج و شبکه بهداشت و درمان شکل گرفته است و بخشی از کار را به دوش گرفته‌ایم.

5 هزار نفر متخصص واکسیناتور بسیجی در حال کمک به کادر درمان هستند

سرپرست سازمان بسیج جامعه پزشکی تصریح کرد: حدود 5 هزار نفر نیروی متخصص واکسیناتور از بسیجیان در حال کمک به کادر درمان هستند و در مراکز تزریق واکسن کرونا در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند.

وی در پایان گفت: امیدواریم مردم به صورت ویژه اقدام به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی کنند تا بتوانیم هرچه زودتر از شر این بیماری منحوس رهایی یابیم.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.