پزشکی قانونی علت مرگ سها رضا نژاد را سقوط از بلندی و آسیب‌های ناشی از آن اعلام کرد. برخلاف اظهارات عجولانه برخی مقامات رسمی در هنگام کشف پیکر، در گزارش پزشکی‌قانونی مشخص شده که او قرص خواب‌آور مصرف نکرده است. در بررسی‌های پزشکی، آثار یا شواهدی از وقوع جرم از جمله تجاوز یا قتل نیز یافت نشده است.

جی پلاس؛ کاوه راد وکیل خانواده سها رضا نزاد گردشگری که پس از چند روز مفقودی، جسدش در ارتفاعات کردکوی پیدا شددر توضیح سرانجام پرونده وی گفت: سها رضانژاد چهارشنبه نوزدهم تیرماه با تور گردشگری آمرا‌سیر(مینی‌تور) به ارتفاعات جهان‌نمای کردکوی رفت. جمعه ساعت هفت‌وچهل‌وپنج‌دقیقه‌ی صبح از چادرش بیرون آمد و دیگر برنگشت. تلا‌ش‌ها برای یافتن او پس از بیست‌‌وهشت روز، منجر به کشف پیکرش در زیر آبشار جهان‌نما توسط یک گروه کوهنوردی محلی شد.

پزشکی قانونی علت مرگ او را سقوط از بلندی و آسیب‌های ناشی از آن اعلام کرد. برخلاف اظهارات عجولانه برخی مقامات رسمی در هنگام کشف پیکر، در گزارش پزشکی‌قانونی مشخص شده که او قرص خواب‌آور مصرف نکرده است. در بررسی‌های پزشکی، آثار یا شواهدی از وقوع جرم از جمله تجاوز یا قتل نیز یافت نشده است.

شکایت خانواده از تور گردشگری آمرا سیر به دلیل تقصیر و اهمال در رعایت مقررات ایمنی با تصمیم هیات رسیدگی به تخلفات تورهای گردشگری و استعلام از نهادهای دولتی به‌ویژه فرمانداری کردکوی و پس از استماع دفاعیات وکیل مدافع تور، در نهایت منجر به احراز تقصیر و در نتیجه "لغو پروانه" فعالیت این تور متخلف شد. امیدواریم این تصمیم در شورای عالی تجدیدنظر اداره میراث فرهنگی نیز تایید شود.

شاهدانی که در سفرهای دیگری همراه این تور بوده‌اند شهادت داده‌اند که رفتارهای غیرحرفه‌ای و عدم پای‌بندی به موارد ایمنی سفر، موجب وارد آمدن خسارت‌های جسمی و روحی به ایشان شده است.

مرگ دردناک سها، باید آغاز مسیری باشد تا پیش از آن‌که خانواده دیگری داغدار فرزند خود شود، کیفیت و شایستگی مدیران و لیدرهای تورهای گردشگری مورد پالایش و بازنگری جدی قرار گیرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.