در جلسه امروز قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا اولین دستورکار در ارتباط با بررسی و تدوین دستورالعمل های ویژه برای تعطیلات نوروزی بود که وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز در جلسه امروز حضور داشت.

به گزارش جماران؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ بابک دین پرست معاون اقتصادی وزیر کشور و دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا در حاشیه هشتمین جلسه اصلی این قرارگاه در جمع خبرنگاران گفت: چندین دستورکار برای جلسه امروز تعیین شده بود که به دلیل طولانی شدن مباحث تنها توانستیم دو دستورکار را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در ابتدای جلسه امروز قرارگاه، به بررسی روند اجرای مصوبات جلسه هفتم قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا پرداخته شد، اظهار کرد: با پیگیری های انجام شده، از ۴۱ مصوبه ای که درباره موضوعات مختلف در جلسه قبل قرارگاه داشتیم؛ تقریبا کلیه مصوبات اجرایی شده بود و صرفا یک مصوبه باقیمانده است که با پیگیری هایی که انجام شد، ان‌شاءا... تا پایان هفته آن هم اجرایی خواهد شد. 

دین پرست اضافه کرد: براساس گزارشی که در جلسه امروز ارائه شد، در مجموع، از ۱۳ جلسه ستاد ملی کرونا که بعد از تشکیل قرارگاه عملیاتی برگزار شده است، پرونده ۸ جلسه کاملاً بسته شده و تمامی مصوبات مربوط به جلسات ستاد ملی از جلسه چهل و دوم تا پنجاهم کاملاً اجرایی شده است که گزارش آن به رئیس جمهوری نیز ارسال شد.

دبیر قرارگاه عملیاتی عنوان کرد: اولین دستورکار جلسه امروز در ارتباط با بررسی و تدوین دستورالعمل های ویژه برای تعطیلات نوروزی بود که وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز در جلسه امروز حضور داشت. 

وی در همین راستا ادامه داد: پیشنهادات مشخصی درباره نحوه برنامه ریزی برای انجام سفرها و اجرای پروتکلهای بهداشتی، فعالیت صنوف در پایان سال و فعالیت بخش های گردشگری مطرح شد که تصمیمات لازم اتخاذ شد. همچنین مقرر شد کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مبارزه با کرونا طرح های پیشنهادی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را مورد بررسی قرار دهد تا پیشنهادات موردنظر نهایی را برای تصویب به ستاد ملی ارائه کنیم. 

دین پرست به شرایط فعالیت صنوف در پایان سال نیز اشاره کرد و گفت: درخصوص فعالیت صنوف مقرر شد که وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری اتاق اصناف بسته پیشنهادی برای تصویب بیاورند تا بتوانیم در پایان سال حداکثر امکانات در چارچوب پروتکلهای بهداشتی ابلاغی، برای فعالیت افراد موردنظر داشته باشیم. 

وی در همین راستا ادامه داد: مقرر شد برای ساماندهی گروهی ازافراد که در قالب دستفروشی معمولا در ایام تعطیلات پایان سال به فعالیت می پردازند، کمیته مشترکی با حضور نمایندگان سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، اتاق اصناف و وزارت صمت تشکیل شود تا بتوانند ساماندهی ای برای فعالیت این افراد داشته باشند.    

دبیر قرارگاه عملیاتی با بیان اینکه دستورکار دوم جلسه امروز به بحث وضعیت تولید و واردات واکسن کرونا اختصاص داشت، اظهار کرد: نمایندگان وزارت امور خارجه، وزارت بهداشت و بانک مرکزی آخرین وضعیت تولید داخل و واردات به قرارگاه ارائه کردند. همه وزارتخانه ها براساس مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، پیگیری های لازم را انجام می دهند که ان‌شاءا... تا پیش از پایان سال بتوانیم واکسن برای گروههای هدف موردنظر وارد کرده و واکسیناسیون این افراد انجام شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.