اردلان محمدپور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بررسی نقشه‌های پیش‌یابی نشان‌دهنده ورود سامانه بارشی جدید به آذربایجان‌غربی است که فعالیت آن به صورت بارش برف و باران تا روز یکشنبه هفته آینده تداوم خواهد داشت.

وی اضافه کرد: با ورود این سامانه دمای هوا نیز به صورت نسبی کاهش پیدا کرده و علاوه بر بارش برف و باران، در برخی مناطق مه غلیظ پدیده غالب خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در شبانه‌روز گذشته چالدران با دمای منفی سه درجه سانتی‌گراد سردترین و پلدشت با دمای ۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین نقاط آذربایجان‌غربی بود، افزود: در این مدت دمای هوای ارومیه بین سه تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد و دمای مهاباد نیز بین چهار تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود.

رییس اداره هواشناسی مهاباد در خصوص میزان بارش باران اواسط هفته جاری در استان گفت: با فعالیت این سامانه بیشترین بارش استان در تکاب به مقدار ۲۳ میلی‌متر ثبت شد و بارش‌ها در شاهین‌دژ ۱۸ میلی‌متر، بوکان ۱۱ و ارومیه ۸.۴ میلی‌متر بود. 

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است.

آب و هوای این آذربایجان‌غربی سرد و کوهستانی است و بارش‌ها در این استان از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه می‌یابد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.