کمال دانا روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح با هدف جلوگیری از تخلفات واحدهای صنفی و برخورد با گرانفروشی، کم‌فروشی، تقلب، قاچاق، عدم درج قیمت و صدور فاکتور بعداز اصلاح قیمت بنزین اجرایی شده است.

وی گفت: در اجرای این طرح تیم‌های ثابت و سیار به صورت تمام وقت همراه با بازرسان اتحادیه‌های مربوطه بر نحوه ارایه خدمات، قیمت‌گذاری کالاها و کیفیت آنها به صورت تخصصی نظارت می‌کنند.

وی با بیان اینکه امسال ۲ هزار و ۵۱۸ واحد صنفی و غیرصنفی در این شهرستان بازرسی شده است افزود: در راستای این تعداد بازرسی ۱۸۱ واحد متخلف به اداره تعزیرات حکومتی معرفی شد.

وی تخلف این واحدها را درج نکردن قیمت، گرانفروشی، کم‌فروشی، عرضه و نگهداری کالای قاچاق، صادر نکردن صورتحساب، تقلب و رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی عنوان کرد.

«دانا»، با بیان اینکه ۴۳۱ مورد بازرسی از واحدهای نانوایی این شهرستان نیز انجام گرفته است افزود: در این زمینه نیز ۸۹ پرونده به ارزش ۸۲ میلیون ریال با تخلفاتی چون گرانفروشی، کم‌فروشی، عرضه خارج از شبکه و رعایت نکردن نکات بهداشتی تکمیل و به اداره تعزیرات حکومتی ارجاع داده شده‌است.

وی افزود: واحدهای صنفی یا غیرصنفی که بیش از سه بار برای آنها پرونده تخلفاتی تشکیل شود، بر سر درب ورودی آنها پارچه‌ای با عنوان «این واحد صنفی به علت تخلف متعدد پلمب شده‌است» نصب می‌شود.

وی تاکید کرد: شهروندان هرگونه گران‌فروشی از سوی واحدهای صنفی را گزارش دهند تا در کمترین زمان ممکن بخش بازرسی و نظارت اتاق اصناف این شهرستان نسبت به رسیدگی به پرونده‌های تخلف اقدام کند.

اشنویه دارای ۲ هزار و ۵۰۰ واحد صنفی است که از این تعداد بیش از یکهزار و ۷۸۰ واحد دارای پروانه هستند.

این شهرستان ۷۵ هزار نتفر جمعیت دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.