علی مصطفوی شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارومیه، خوی، سلماس، ماکو، مهاباد، میاندوآب، شاهین‌دژ، پیرانشهر، نقده و بوکان این ۱۰ فرمانداری را شامل می‌شود.

وی اضافه کرد: فرمانداری‌های ارومیه، سلماس، مهاباد، میاندوآب و بوکان برای داوطلبان این شهرستان‌ها و فرمانداری‌های خوی برای داوطلبان شهرستان‌های خوی و چایپاره، ماکو برای داوطلبان شهرستان‌های ماکو، پلدشت، شوط و چالدران، شاهین‌دژ برای داوطلبان ۲ شهرستان شاهین‌دژ و تکاب، پیرانشهر برای داوطلبان ۲ شهرستان سردشت و پیرانشهر و نقده برای داوطلبان ۲ شهرستان نقده و اشنویه در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: تا دوره پیشین، تعداد حوزه‌های اصلی انتخابات مجلس شورای اسلامی در آذربایجان‌غربی ۹ حوزه بود که امسال با تفکیک حوزه انتخابیه میاندوآب از شهرستان‌های شاهین‌دژ و تکاب به ۱۰ حوزه افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: فرایند ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح فردا /یکشنبه ۱۰ آذر/ آغاز می‌شود و تا ساعت ۶ بعدازظهر روز شنبه /۱۶ آذر/ ادامه دارد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی ادامه داد: فرایند بررسی و تایید صلاحیت ها نیز بلافاصله پس از ثبت‌نام آغاز می‌شود و تا ۱۰ روز پیش از آغاز انتخابات ادامه دارد.

مصطفوی گفت: در این فرایند، صلاحیت داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هیات‌های اجرایی و نظارت مورد بررسی قرار گرفته و روز ۲۳ بهمن ماه امسال، اعلام عمومی خواهد شد.

وی افزود: فرایند ثبت‌نام به صورت عملی از صبح فردا /شنبه/ آغاز می شود و تا پایان اعلام نتایج در هفته نخست اسفند امسال ادامه می‌یابد.

طبق اطلاعیه شماره ۲ ستاد انتخابات کشور، ثبت‌نام از داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از روز یکشنبه ۱۰ آذر ۹۸ تا پایان وقت اداری روز شنبه ۱۶ آذر ۹۸ به مدت هفت روز انجام می‌شود.

در متن کامل اطلاعیه شماره ۲ ستاد انتخابات کشور آمده است به آگاهی مردم شریف ایران اسلامی می رساند انتخابات سراسری یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز جمعه مورخ ۲ اسفند امسال برگزار خواهد شد.

اصل کارت ملی و یک نسخه تصویر آن، اصل شناسنامه عکس‌دار و یک نسخه تصویر کلیه صفحات آن، یک قطعه عکس ۴*۳ جدید، اصل و یک نسخه تصویر آخرین مدرک تحصیلی معتبر (حداقل کارشناسی ارشد و یا معادل آن)، اصل و تصویر گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفاء و عدم اشتغال در پست و مقام و مشاغل مشمول استعفای موضوع ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی واصل و یک نسخه تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا کارت معافیت دائمی و یا مدرکی معتبر دال بر روشن بودن وضعیت مشمولین خدمت وظیفه عمومی از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی است.

همچنین به استناد ماده‌ی ۲۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و تبصره‌های ذیل آن، انتخاب‌شوندگان هنگام ثبت‌نام باید دارای شرایط اعتقاد و التزام عملی به اسلام، التزام عملی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران، ابراز وفاداری به قانون اساسی و اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه، داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا معادل آن، نداشتن سوء شهرت در حوزه‌ی انتخابیه، سلامت جسمی در حد برخورداری از نعمت بینایی، شنوایی و گویایی و حداقل سن ۳۰ سال تمام و حداکثر ۷۵ سال باشند.

الف: داوطلبان نمایندگی اقلیت های دینی مصرّح در قانون اساسی از التزام عملی به اسلام، مذکور در بند (۱) مستثنی بوده و باید در دین خود ثابت العقیده باشند.

ب: هر دوره ی نمایندگی مجلس شورای اسلامی معادل یک مقطع تحصیلی فقط برای شرکت در انتخابات محسوب می شود.

ج: ملاک محاسبه ی سن اشخاص برای ثبت نام در انتخابات، بر اساس تاریخ تولد اولیه‌ی ثبت شده در شناسنامه ی رسمی است و تغییرات بعدی توسط دستگاههای ذیربط به استثنای محاکم قضائی ملاک عمل نخواهد بود.

د: طبق ماده ی (۱۸) قانون تسهیلات استخدامی جانبازان مصوب ۷۴.۳.۳۱ و تبصره ی ماده ی (۲۱) قانون حمایت از آزادگان مصوب ۶۸.۹.۱۳ و بند «الف» ماده¬‌ی (۴۴) قانون برنامه پنجم و جزء (۶) بند «ث» ماده ی (۸۸) قانون برنامه ی ششم، کلیه ی جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا و رزمندگانی که حداقل شش ماه سابقه ی حضور در جبهه دارند از یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار می گردند.

بر اساس قانون تفسیر ماده ی (۲۸) قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب ۹۰.۵.۹، مدرک معادل تحصیلی در هر مقطع تحصیلی، مدرکی است که واجد ارزش استخدامی باشد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.