علی‌احمد آقاپور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تیم از ۲۶ مرداد ماه جاری به مدت ۱۰ روز در روستاهای چالدران حضور می‌یابد و خدمات پزشکی و دندانپزشکی ارائه می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه در این اردو از سه یونیت سیار دندانپزشکی استفاده خواهد شد، بیان کرد: دانشجویان پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و اتاق عمل در آن حضور دارند و در هشت روستای اصلی با پوشش ۲۴ روستای فرعی و جمعیت حدود سه هزار و ۵۰۰ نفری، خدمات درمانی خود را ارائه خواهند کرد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌ درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه در این اردو کمیته‌های غربال و بهداشت، دندان، آموزش، فرهنگی و روابط‌عمومی فعالیت می‌کند، گفت: بینایی‌سنجی، کنترل پروستات و رحم، کنترل فشار و قند خون، آزمایش خون، سنجش تناسب وزن و قد، ترمیم و پرکردن دندان، کشیدن دندان و سایر امور مرتبط در این بخش از جمله مهمترین فعالیت‌های بخش پزشکی و دندانپزشکی است.

آقاپور اظهار داشت: همزمان با آغاز فعالیت‌های جهادی این دانشگاه، گروه جهادی شهید کاظمی از تهران با ۱۵ یونیت سیار دندانپزشکی به شهرستان خوی اعزام می‌شود.

وی گفت: تیر امسال نیز نخستین اردوی طولانی مدت دانشگاه به مدت هشت روز در روستاهای محروم شهرستان تکاب با حضور ۷۰ دانشجو و بیش از ۵۰ نفر استاد دانشگاه، پزشک، بهورز، کارشناس و سایر عوامل دانشگاه برگزار شد.

وی افزود: جمعیت زیرپوشش خدمات تیم جهادی دانشگاه در اردوی تکاب چهار هزار و ۸۰۰ نفر بود که در هشت روستای اصلی و ۶ روستای فرعی انجام خدمات شد.

اردوهای جهادی که در سال‌های اخیر با حضور پرشور دانشجویان رونق بسیاری پیدا کرده است، سالانه در دهها روستای محروم آذربایجان‌غربی برگزار می‌شود.

زمان اصلی برگزاری این اردوها به علت تعطیلی دانشگاه‌ها، ایام تابستان تعیین شده‌است.

۸۱۳۷/۳۰۷۲

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.