اخبار مرتبط

«بایزدید حسن پور» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح تشدید نظارت بر بازار از اول ماه مبارک رمضان و با مشارکت این تیم های بازرسی دامپزشکی در این شهرستان فعالیت خود را آغاز کرده و تا پایان این ماه ادامه می یابد.
وی اضافه کرد: هر کدام از این تیم ها از 2 نفر کارشناس تشکیل شده که یک تیم در دامپزشکی مهاباد مسقر شده است و 2 تیم دیگر نیز به صورت سیار به پایش می پردازند.
وی افزود: این طرح با هدف حفظ امنیت غذایی، تامین سلامت مصرف‌کنندگان نظارت بر تولید، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی سالم اجرا می شود.
حسن پور گفت: در این مدت تیم های دامپزشکی برکشتارگاه ها، تمامی مراکز عرضه، تولید و حمل و نقل فرآورده های خام دامی و غذاخوری های دارای مجوز فعالیت در ماه مبارک رمضان نظارت می کنند.
وی از عرضه کنندگان و تولیدکنندگان فرآورده های خام دامی این شهرستان خواست ضمن رعایت اصول بهداشتی و قوانین موجود، با گروه های نظارت دامپزشکی همکاری لازم را داشته باشند.
وی از شهروندان نیز خواست درصورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن های 42442228 و 42442229 این شبکه اطلاع دهند تا در کمترین زمان موضوع بررسی شود و از خرید گوشت دام از قصابان دوره گرد و گوشت هایی که مهمور به مهر دامپزشکی نباشند، خودداری کنند.
وی به شهروندان اطمینان داد که فرآورده های خام دامی که در کشتارگاه با نظارت بازرسان این شبکه ذبح شده و ممهور به مُهر دامپزشکی باشد، به طور کامل سالم و بهداشتی است.
به گزارش ایرنا در شهرستان مهاباد 240 هزار راس دام سبک، 24 هزار راس دام سنگین، 500 راس تک سمی و پنج هزار قلاده سگ وجود دارد.
3020/6185/7129
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.