به گزارش ایرنا علی عبدلی روز شنبه در دیدار با رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان غربی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون 84 قرارداد واگذاری زمین در استان منعقد و به سرمایه گذار تحویل داده شده است.
وی اضافه کرد: در این مدت 2 چاه تامین آب برای شهرک صنعتی شماره 3 ارومیه و زمین لازم برای بهبود مسیر ارتباطی شهرک های صنعتی شهرستان ارومیه خریداری شده است.
وی برگزاری دوره های آموزشی در راستای حمایت های نرم افزاری و راه اندازی خوشه های صنعتی در استان را از برنامه های شرکت در حمایت از صنعت گران اعلام کرد و ادامه داد: استفاده از فناوری های نوین، بهبود کیفیت محصولات تولیدی، افزایش مزیت رقابتی تولید کنندگان و استانداردسازی واحدها و تولید از مهمترین عوامل توسعه صادرات و ورود به بازارهای بین المللی به شمار می رود که باید تولیدکنندگان به این عوامل دقت کنند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه شرکت شهرک های صنعتی آماده دریافت انتقادهای سازنده رسانه هاست، بیان کرد: انتقاد سازنده رسانه ها می تواند موجب بهبود عملکرد شهرک های صنعتی شود.
رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان غربی نیز در این دیدار گفت: این رسانه دولتی با برخورداری از خبرنگاران حرفه ای، ظرفیت مناسبی برای انعکاس دستاوردها و مشکلات دستگاه های اجرایی دارد.
علیرضا فولادی افزود: امروزه رسانه ها، مرز بین انتقاد و تخریب را گم کرده اند و در این بین خبرگزاری جمهوری اسلامی تلاش دارد در این مسیر با تولید محتوا عملکرد متفاوتی داشته باشد.
به گزارش ایرنا در ادامه این دیدار مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی از فعالیت خبرگزاری جمهوری اسلامی در زمینه شهرک های صنعتی تشکر و بر گسترش همکاری ها تاکید کرد.
آذربایجان غربی از نظر صنعتی یکی از استان های کم برخوردار کشور به شمار می رود اما با اجرای قانون خروج از رکود تدوینی دولت تدبیر و امید، اقدامات خوبی در راستای بازگشت واحدهای تولیدی و صنعتی این استان به مدار تولید آغاز شده است.
در حال حاضر 25 شهرک و ناحیه صنعتی از 35 مورد مصوب آذربایجان غربی فعال بوده که یکهزار و 100 واحد صنعتی را در خود جای داده است و 20 درصد از این واحدهای تولیدی با ظرفیت پایین فعالیت می کند.
سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از شهریور 1384 فعالیت خود را آغاز کرد و بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی یک سازمان توسعه ‌ای به شمار می رود.
9918/2093
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.