اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، بابک رضی منش روز شنبه در دهمین جلسه مشترک کمیته رصد و پایش اشتغال و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید خداآفرین از تعلل برخی سازمان ها از جمله محیط زیست در پاسخ گویی به استعلام های رسمی ابراز نارضایتی کرد و تسهیل امور و کوتاه کردن زمان پاسخ به استعلامات را لازمه رونق تولید و اشتغال و ایجاد انگیزه در سرمایه گذاران دانست.
وی با بیان اینکه حدود 20میلیارد ریال از طرح های مختلف شهرستان خداآفرین در کارگروه اشتغال آذربایجان شرقی به تصویب رسیده است، اظهار کرد: سازمان جهادکشاورزی طرح های 12میلیارد تومانی مصوب در کمیته فنی کارگروه اشتغال شهرستان را به کارگروه استان ارایه نکرده در حالی که تصویب این طرح ها نیازمند ارسال طرح ها به کارگروه استان و پیگیری جدی آنهاست.
رضی منش با اشاره به اینکه برخی بانک های عامل در زمینه اخذ تضامین بانکی مطابق دستورالعمل اشتغال پایدار روستایی و عشایری عمل نمی کنند از بانک های عامل خواست در اخذ وثیقه به قانون تمکین کنند.
وی اظهار کرد: بر اساس این دستورالعمل، سند منازل روستایی، سند مزرعه و زمین محل اجرای طرح می تواند به عنوان وثیقه تسهیلات پذیرفته شود.
وی با بیان اینکه خداآفرین ظرفیت ها و استعداد های خدادادی فراوانی به ویژه در حوزه گردشگری و کشاورزی برای ایجاد کسب و کار دارد، گفت: تشویق و ترغیب سرمایه گذاران در استفاده از این ظرفیت ها ضروری است.
تسهیلات اشتغال روستایی از جمله طرح‌های دولت دوازدهم برای کاهش بیکاری و توسعه اشتغال روستایی است و قرار است 12 هزار میلیارد تومان از منابع صندوق کارآفرینی امید و منابع روستایی و عشایری، تسهیلات ارزان قیمت با بهره ۴ تا ۶ درصد و تسهیلات سرمایه در گردش با بهره ۸ درصد در اختیار روستائیان، برای هر نوع تولید قرار گیرد.
شهرستان خداآفرین با جمعیت 34هزار نفری و با94درصد روستانشینی دارای 204روستا و یک شهر، سه بخش و 7 دهستان در فاصله 240کیلومتری تبریز در نوار مرزی رود ارس واقع است.
شغل 90درصد مردم این شهرستان کشاورزی و دامداری است.
/3071/7468/6183
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.