کاظم تیمورزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از این تعداد بیش از ۵۳۱ هزار و ۴۰۰ مسافر از مرز جلفا و ۴۸۴ هزار و ۳۰۰ مسافر از مرز نوردوز تردد کرده اند.

وی اظهار داشت: در این مدت بیش از ۹۶ هزار و ۸۰۰ کامیون از این ۲ پایانه مرزی تردد کرده اند که از این تعداد بیش از ۴۰ هزار و ۸۰۰ کامیون از مرز جلفا و بیش از ۵۶ هزار کامیون از مرز نوردوز بوده است.

معاون حمل و نقل مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در همین مدت ۱۳ میلیون تن بار توسط ناوگان حمل و نقل کالای استان حمل شده است و تعداد بارنامه صادره بیش از ۹۳۵ هزار برگ بوده است.

تیمورزاده، ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون ناوگان حمل و نقل مسافر استان نیز ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار مسافر را با ۳۷۲ هزار سفر جابه جا کرده است.

وی یادآوری کرد: ناوگان حمل و نقل کالای استان از خرداد تا ۳ آذر سالجاری با تعداد ۲۰ هزار و ۵۲۳ دستگاه ناوگان سنگین خود ۳۷۰ هزار تن نهاده های دامی و کالاهای اساسی را از مبداء بندر امام خمینی(ره) خوزستان به آذربایجان شرقی حمل کرده است.

پایانه مرزی نوردوز در شهرستان جلفا ارتباط کشورمان با جمهوری ارمنستان را از طریق پل احداث شده بر روی رودخانه ارس برقرار می کند و با جمهوری خودمختار نخجوان (آذربایجان) هم از طریق پایانه مرزی جلفا ارتباط زمینی امکان پذیر است.

شهرستان جلفا با ۵۶ هزار نفر جمعیت در ۱۲۵ کیلومتری تبریز در شمالی ترین نقطه استان آذربایجان شرقی قرار گرفته است.

آذربایجان شرقی به وسعت حدود ۴۵ هزار کیلومتر مربع، دارای ۱۴ هزار و ۱۹۶ کیلومتر شبکه راهداری است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.