اصغر تنومند روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به شروع فصل سرما و احتمال بروز آنفلوآنزای فصلی،  نشست کمیته بحران این دانشکده برگزار و تمهیدات لازم برای آماده سازی مراکز بهداشتی درمانی این شهرستان انجام شده است.

وی با اشاره به ایجاد هماهنگی لازم برای هر نوع اقدام پیشگیری و درمان ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر هیچ کمبودی در زمینه دارو و تجهیزات درمانی برای مقابله با بیماری آنفلوآنزا وجود ندارد.

تنومند اضافه کرد:  در صورت نیاز به دارو، تجویز واکسن آنفلوآنزا برای گروه های خطر به طور مدیریت شده بوده و این امر با نظر متخصصین عفونی مسوول باید انجام می شود.

وی با تاکید بر اختصاص بخش های جداگانه در مراکز درمانی برای پذیرش بیماران مشکوک به  آنفلوآنزا گفت: این بخش ها در مراکز درمانی این شهرستان ایجاد شده و آماده ارائه خدمات به مراجعان است.

وی افزود: همچنین هماهنگی های لازم با درمانگاه های سطح شهر انجام شده و لزوم توجه به پذیرش بیماران در این مراکز هم مورد تاکید قرار گرفته است.

تنومند ادامه داد: تمهیدات لازم برای به حداقل رساندن پذیرش بیماران ضروری در مراکز درمانی، جلوگیری از ازدحام در بخش اورژانس و بخش های بستری مراکز درمانی انجام شده است.

وی اضافه کرد: همچنین هماهنگی با ادارات از جمله اداره آموزش و پرورش برای پیشگیری در مدارس از جمله مواردی بود که مورد تاکید قرار گرفته است.

وی با تاکید بر رعایت موازین بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به آنفلوآنزا افزود: عدم تماس با بیماران مشکوک به سرماخوردگی و آنفلوآنزا، شستشوی مرتب دست ها با مایعات ضدعفونی کننده و در صورت بروز علائم بیماری مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی از نکاتی است که مورد توجه شهروندان قرار گیرد.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.