حجت الاسلام حسن روحانی در بدو وررود به فرودگاه تبریز از بررسی اقدامات صورت گرفته در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی در شهرستان های میانه و سراب به عنوان اولویت اصلی سفر یکروزه خود به این خطه یاد کرد تا نشان دهد که مشکلات و مسایل مردم دغدغه اصلی دولت و دولتمردان است. 

رییس جمهوری را در این سفر جمعی از وزرا از قبیل وزیر اطلاعات، مسکن و شهرسازی، نیرو، صمت و بهداشت همراه می کردند؛ معاون جهاد کشاورزی برای افتتاح طرح به بناب رفت، وزیر نیرو برای افتتاح نیروگاه بادی آقن کند میهمان مردم میانه بود و وزیر صمت نیز برای آغاز علمیات اجرایی کارخانه نفلین سینیت به سراب رفت.

۵ بالگرد در فرودگاه تبریز منتظر انتقال و همراهی رییس جمهوری برای مناطق زلزله زده و دیدار با مردم بودند.

نخستین قطار خط آهن جدید میانه - بستان آباد از ایستگاه تازه ساز بستان آباد با مسافران خود به قصد تشرف به حرم امام رضا (ع) عازم مشهد مقدس شد و ۱۵۹ زایر آن با بدرقه رییس جمهوری عازم حرم امام هشتم (ع) شدند.

حضور و سخنرانی رییس جمهوری در آیین افتتاح خط آهن دو خطه و ۱۴۱۴ میلیارد تومانی میانه - بستان آباد که پس از ۲۰ سال انتظار جامه عمل به خود پوشید، با تشویق مردم مواجه شد و آنان با سر دادن «روحانی متشکریم» خوشحالی خود را از اتمام این طرح زیربنایی اعلام کردند.

رییس جمهوری کشورمان به هنگام حضور در روستای زلزله زده «دستجرد» شهرستان میانه نیز به چادر زلزله زدگان رفت و با آنان گفت و گو کرد؛ زلزله زدگان نیز وقتی دست شان را برای سوال بلند کردند و از رییس جمهوری درخواست پول و کانکس کردند، حجت الاسلام روحانی گفت که به وزیر راه و مسکن دستور داده است مردم به انتخاب خود پول یا کانکس بگیرند. 

بازار سلفی و فیلمبرداری و عکسبرداری در زمان حضور رییس جمهوری و هیات همراه در مناطق زلزله زده نیز داغ بود و هر کس با گوشی تلفن همراه خود برای ثبت لحظه ها می کوشید.

رییس جمهوری پس از افتتاح خط آهن میانه - بستانآباد با اهدای گل زایران نخستین مسافران قطار این مسیر به مقصد مشهدالرضا را بدرقه کرد.

حجت الاسلام روحانی پس از افتتاح خط آهن میان -بستان آباد در ایستگاه مدرن شهر بستان آباد نیز تا تبریز با خودرو رفت، در حالی که عکاسان خبری این مسیر را با بالگرد طی کردند.

ابراز تاسف رییس جمهوری از جای خالی وزیر جهاد کشاورزی در کابینه دولت، قدردانی از ۶ سال تلاش وی و اعلام قبول استعفای او به خاطر سلامتی اش از جمله حاشیه های حضور رییس جمهوری در نشست شورای اداری آذربایجان شرقی بود.

حجت الاسلام روحانی در نشست شورای اداری آذربایجان شرقی نیز به صورت ویدیو کنفرانس ۱۲۲ طرح در حوزه های صنعت، بهداشت و درمان، کشاورزی، انرِژی و راه و مسکن را به ارزش بیش از ۵ هزار میلیارد تومان افتتاح کرد.

برگزاری نشست خبری پایان سفر و حضور در جمع نمایندگان رسانه ها و پاسخ به سوال ها آنان از دیگر حاشیه های سفر یکروزه رییس جمهوری به آذربایجان شرقی بود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.