رئیس سازمان بسیج هنرمندان آذربایجان شرقی با بیان این‌که بیش از ۴۵ نفر گوینده و هنرمند عرصه دوبله در کتاب صوتی مرغ سحر نقش آفرینی کرده‌اند، افزود: تولید کتاب‌های صوتی برای شهدای دفاع مقدس استان از سال ۹۷ کلید خورده بود که با کتاب صوتی مرغ سحر، تولید کتاب‌های صوتی شهدای مدافع حرم نیز کلید خورد.
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، حامد شب‌خیز در نشست خبری "کتاب صوتی مرغ سحر"، اظهار کرد: مرغ سحر اولین کتاب صوتی تولید شده برای مدافعان حرم است که به شرح زندگانی شهید صادق عدالت اکبری می‌پردازد. در سال ۹۶ نیز "کتاب مرغ" سحر منتشر شده بود.
وی افزود: این کتاب صوتی روز چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه راس ساعت ۱۰ صبح در تالار شهریار دانشگاه آزاد اسلامی تبریز رونمایی می‌شود.
مرغ سحر، هشتمین کتاب صوتی شهدای استان
شب‌خیز با بیان این‌که همزمان با رونمایی کتاب صوتی، از چاپ دوم کتاب مرغ سحر نیز رونمایی می‌شود، گفت: از خانواده شهید عدالت اکبری قدردان هستیم چرا که همکاری بسیار زیادی در رابطه با تولید کتاب مرغ سحر داشته‌اند.

وی با بیان این‌که تولید کتاب مرغ سحر در سومین روز خاکسپاری شهید صادق عدالت اکبری کلید زده شد و در چهلم شهید نیز کتاب با ۱۵۰ خاطره آماده چاپ شده و در هفته هنر انقلاب سال ۹۶ رونمایی شد، افزود: هزینه‌های چاپ اول کتاب توسط حوزه هنری استان و همچنین هزینه‌های چاپ دوم نیز توسط ستاد مدافعان حرم استان تامین شده است.

شب‌خیز با بیان این‌که بسیج هنرمندان استان کلیه کتاب‌ها و کتاب‌های صوتی را به زبان فارسی تهیه می‌کند، گفت: این کتاب‌ها به دلیل توزیع و انتشار در سطح کشور، به زبانی فارسی تولید می‌شوند.

وی با اشاره به این‌که کتاب صوتی مرغ سحر، هشتمین کتاب صوتی شهداست که طی یک سال در استان تهیه و تولید شده است، افزود: در حال تدوین اپلیکیشین موبایلی هستیم که تولیدات ارزشی استان در بازار در اختیار مردم قرار گیرد.

استارت تولید کتاب‌های صوتی شهدای مدافع حرم با "مرغ سحر" زده شد
کارگردان کتاب صوتی مرغ سحر کار برای شهدا را یک وظیفه ارزشمند دانست و گفت: این کتاب صوتی چهار ساعته توسط دو گروه گوینده "گویش اولی‌ها و گوینده‌های حرفه‌ای" تولید شده است.

مهدی لطفی با تاکید بر این‌که فرآیند تولید کتاب صوتی مرغ سحر از ۳ روز مانده به ماه رمضان آغاز شده و در ۲۸ رمضان کتاب صوتی تهیه شد، افزود: درصورت هماهنگی، بخشی از کتاب را در اختیار رادیو قرار می‌دهیم تا منتشر شود و همچنین در فضای مجازی، کتابخانه‌ها و... نیز توزیع خواهد شد.

وی با اشاره به مزایای کتاب صوتی افزود: این نوع کتاب‌ها می‌توان بدون هیچ محدودیتی و به راحتی در موقعیت‌های مختلف گوش داد.

لطفی با بیان این‌که زبان کتاب صوتی مرغ سحر، فارسی محاوره‌ای است، افزود: با این کتاب، استارت تولید کتاب صوتی برای شهدای مدافع حرم زده شد و در ادامه نیز کتاب صوتی شهید حامد جوانی تهیه و تولید می‌شود.

وی در خاتمه اظهار کرد: برنامه پلاک نیز که شامل زندگی‌نامه و وصیت ۱۰ هزار شهید استان است در قالب آیتم تصویری طی روز‌های آتی جهت پخش در شبکه سهند آماده می‌شود و این برنامه نیز همزمان با کتاب صوتی مرغ سحر با اولین تصویر گرافیکی شهید صادق عدالت اکبری، رونمایی می‌شود.

شهید عدالت اکبری در مکتب حضرت ابوالفضل(ع) تربیت شده بود
مادرشهید مدافع حرم صادق عدالت اکبری نیز در این نشست ضمن قدردانی از دست اندرکاران کتاب صوتی مرغ سحر، گفت: صادق عدالت اکبری در فرهنگ ابوالفضل(ع) تربیت شده بود و همیشه به خاطر راحتی و کمک به دیگران، از خود می‌گذشت که در نهایت نیز زندگی‌اش را در راه کمک به دیگران و با شهادت به پایان رساند.

حکیمه غفوری با تاکید بر اهمیت توزیع زندگی‌نامه و فرهنگ شهدا در جامعه، بیان کرد: نشر و گسترش فرهنگ شهدا در جامعه اثرگذاری بسیاری دارد.

گفتنی است، شهید صادق عدالت‌اکبری هم‌زمان با سالروز شهادت حضرت زینب(س) چهارم اردیبهشت سال ۹۵ در جنوب غرب حلب به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.