اخبار مرتبط

مدیرکل میراث فرهنگی،‌ صنایع‌ دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از اقامت نزدیک به 105 هزار نفر طی تعطیلات عید سعید فطر در استان خبر داد.
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار به میزان اقامت و استقبال گردشگران از اماکن تاریخی، فرهنگی و طبیعی استان طی تعطیلات عید سعید فطر اشاره کرد و گفت: طی تعطیلات عید فطر شاهد استقبال چشمگیر گردشگران در اقامت و بازدید از اماکن تاریخی استان بودیم؛ به‌طوری‌که طی این ایام 104 هزار و 850 نفر در مراکز اقامتی استان اعم از هتل، هتل آپارتمان و مهمانپذیرها، اقامتگاه های بومگردی، مراکز وابسته به آموزش و پرورش، مهمانسراهای ادارات و کمپ های گردشگری اقامت گزیدند.
 آبدار با بیان اینکه با بهار گردشگری در آذربایجان شرقی آغاز شده است، ادامه داد: با فرا رسیدن نیمه خرداد ماه شاهد آغاز بهار گردشگری آذربایجان شرقی هستیم؛ به‌طوری‌که در تعطیلات عید سعید فطر بازدید های چشمگیر گردشگران از اماکن تاریخی، فرهنگی و طبیعی استان آغاز شد.
وی در ادامه به بازدید 35 هزار گردشگر از موزه ها و اماکن دارای بلیط فروشی تحت پوشش میراث فرهنگی استان طی تعطیلات عید فطر، اشاره کرد و افزود: طی تعطیلات عید سعید فطر کلیسای سنت استپانوس با 14 هزار بازدید در صدر اماکن پربازدید استان قرار گرفت.
آبدار در خاتمه به سایر اماکن پربازید استان اشاره کرد و گفت: طی تعطیلات عید سعید فطر، مسجد کبود با شش هزار بازدید، موزه مشروطه پنج هزار بازدید و موزه قاجار با 4 هزار بازدید به ترتیب جزو اماکن پربازدید استان قرار گرفتند.

انتهای پیام انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.