علی مدبر روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این بوستان متحرک که بر روی یک دستگاه تریلر مستقر شده تا پایان تعطیلات نوروزی در اماکن مختلف گردشگری تبریز به حرکت در می آید.
وی افزود: تماشای منظره ای از گل و گیاه در هر شکل و حالت، موجب فراح خاطر و نشاط درونی می شود و این بوستان هم با هدف افزایش شادابی فضای شهری و شادابی عمومی در بین شهروندان، طراحی، اجرا و راه اندازی شده است.
مدبر اضافه کرد: با فرا رسیدن بهار طبیعت، فضایی شاد و مفرح در شهر حاکم می شود و سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری نیز وظیفه خود می داند با اجرای برخی المان ها و طرح های نوروزی، نشاط عمومی شهر را افزایش دهد.
وی ادامه داد: بر همین اساس برنامه ریزی های لازم برای راه اندازی بوستان متحرک در سطح شهر صورت گرفت و امروز این بوستان از سمت میدان آذربایجان حرکت کرده و در نهایت به ایستگاه ائل گلی می رسد.
مدیرعامل سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری تبریز با اشاره به اینکه امور مربوط به حوزه فضای‌ سبز علاوه بر اینکه در تمام فصول سال تداوم دارد، در ایام خاص و فصول گردشگری مانند عید نوروز از تراکم بیشتری برخوردار است، گفت: در این زمینه نظارت های لازم جزو اصول اساسی است.
مدبر ادامه داد: تمامی مراکز تولید و عرضه گل و گیاه در این تعطیلات نوروزی آماده بوده و به فعالیت خود ادامه می دهند.
وی با اشاره به تغییرات احتمالی آب و هوایی طی روزهای آتی، اظهار داشت: نوسانات دمایی و احتمال وقوع بارش‌ ها از جمله نکاتی است که مدیران فضای سبز شهری باید به صورت پیوسته مدنظر داشته باشند و شرایط را مدیریت کنند تا کشت‌ های بهاره از صدمات احتمالی در امان بمانند.
3077/3038
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.