اخبار مرتبط

سرهنگ الیاس گل محمدزاده روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، افزود: این تعداد از علاقمندان فرهنگ دفاع مقدس در قالب کاروان های مختلف بسیج اقشار، دانش آموزی و دانشجوئی به وسیله چندین دستگاه اتوبوس از شهرستان های 21 گانه آذربایجان شرقی به مناطق عملیاتی فوق اعزام شده و اعزام این کاروان ها همچنان ادامه دارد.
وی اظهار داشت: به طور میانگین میزان رشد کاروان های اعزامی امسال از آذربایجان شرقی نسبت به سال 1396 حدود 20 تا 25 درصد است که این رقم در میان کاروان های دانش آموزی نسبت به سایر کاروان ها پایین تر است که دلیل اصلی آن مربوط به وقوع تصادف یک دستگاه اتوبوس حامل دانش آموزان دختر شهرستان بستان آباد حین عزیمت به منطقه عملیاتی شمال غرب بود که وقفه 20 روزه در این زمینه را سبب شد.
گل محمدزاده با بیان اینکه عملیات اعزام به مناطق عملیاتی شمال غرب کشور از آذربایجان شرقی از 12 مهرماه شروع شده و در دی ماه خاتمه یافته است، اعلام کرد: در این حوزه تعداد 9 هزار و 200 نفر دانش آموز و شش هزار و 340 نفر از اقشار مختلف به مناطق عملیاتی شمال غرب کشور اعزام شدند.
وی زمان آغاز اعزام کاروان های راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور را 15 بهمن اعلام کرد و گفت: تا کنون در بخش کاروان های دانش آموزی تعداد پنج هزار نفر دانش آموز در قالب 26 کاروان اعزام شده اند و آخرین کاروان این مجموعه طی هفته جاری به تبریز باز خواهد گشت.
گل محمدزاده با بیان اینکه در بخش کاروان های دانشجوئی آذربایجان شرقی بزرگترین کاروان کشور را به خود اختصاص داده است، افزود: قرار است تعداد 40 کاروان به استعداد چهار هزار و 280 نفر از دانشجویان دانشگاه های مختلف استان تا 27 اسفند ماه جاری از مناطق عملیاتی جنوب بازدید کنند.
وی با بیان اینکه اعزام کاروان های اقشار نیز از 29 اسفند جاری شروع شده است و تا نهم فروردین ماه سال جدید ادامه خواهد داشت، افزود: پیش بینی می شود در این حوزه نیز افزون بر 10 هزار نفر از آذربایجان شرقی به مناطق عملیاتی اعزام شوند.
رئیس ستاد راهیان نور سپاه عاشورا با تاکید بر اینکه استقبال از این کاروان ها روز به روز و سال به سال افزایش دارد، اظهار داشت: سپاه عاشورا با بسیج امکانات خود تلاش می کند با فراهم سازی محل اسکان مناسب، برنامه های فرهنگی و معنوی ویژه و ارایه خدمات رفاهی تا حد امکان شرایط مناسب سفر زیارتی و معنوی زائران را ایجاد کند.
گل محمدزاده برپایی نمایشگاه لشکر 31 عاشورا در دوران دفاع مقدس در مناطقه عملیاتی جنوب کشور را از جمله اقدامات سپاه عاشورا برشمرد که در محل اردوگاه شهید باکری خرمشهر برای بازدید علاقمندان و زائران آذربایجان شرقی و سایر استان ها راه اندازی شده است.
/3071/3038
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.