تیم داوری دیدار ایران – عراق مشخص شد

تیم داوری از کشور چین، بازی ایران و عراق در دور دوم از مرحله مقدماتی جام جهانی را قضاوت می کند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، فدراسیون بین المللی فوتبال فیفا روز پنجشنبه تیم های داوری را که دیدارهای دور دوم مرحله مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا را قضاوت می کنند اعلام کرد که طی آن تیم داوری چینی قضاوت بازی ایران و عراق را برعهده خواهند داشت. 

طبق اعلام کمیته داوران فیفا، ما نینگ داور باتجربه چینی به عنوان قاضی این بازی حساس انتخاب شده است. دو هموطن او به نام های شی ژانگ و کائو یای او را در امر این قضاوت یاری می کنند. همچنین ژانگ لی از چین به عنوان داور چهارم، عبدالکریم حسونه و طلال السویلمین هر دو از اردن به عنوان داور ذخیره و ناظر مسابقه انتخاب شده اند.

ما نینگ چینی سابقه قضاوت دیدارهای زیادی از نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا بخصوص بازی های پرسپولیس را در کارنامه دارد. از مهمترین دیدارهایی که این داور با تجربه قضاوت کرده، به فینال رفت لیگ قهرمانان آسیا در سال 2018 می توان اشاره کرد که با برتری دو بر صفر کاشیما مقابل پرسپولیس به پایان رسید.


این داور چینی پیش از آن فینال، در 5  مسابقه که برای پرسپولیس سوت زده بود، نام تیم ایرانی به عنوان برنده معرفی شده بود. از جمله دیدارهایی که او برای پرسپولیس قضاوت کرده، به مسابقه سال 2015 با النصر عربستان که 0-1 و با تک گل مهدی طارمی به پایان رسید، می توان اشاره کرد.


این داور چینی در سال 2017 دو دیدار مقابل الدحیل (که آن سال هنوز نامش لخویا بود) و الاهلی عربستان که با برتری سرخپوشان به پایان را قضاوت کرد. پرسپولیس در بازی با لخویا با گل بخودی بازیکن حریف به پیروزی رسید و مقابل الاهلی عربستان نیز 1-3 و با گل های علیپور، طارمی و منشا برنده بازی شد. 


در سال 2018 بازی پرسپولیس با الوصل که 0-1 با گل کامیابی نیا به سود سرخ ها تمام شد و دیدار با الجزیره هم در مرحله یک هشتم نهایی که با پیروزی 2-1 پرسپولیسی ها خاتمه یافت را نیز ما نینگ چینی قضاوت کرد. او سابقه قضاوت یک دیدار استقلال را نیز دارد که آبی پوشان در استادیوم آزادی و یا مربیگری وینفرد شفر، با نتیجه 3 بر یک به السد باختند. در اردیبهشت 98 و در هفته چهارم گروه D لیگ قهرمانان آسیا نیز او دیدار پرسپولیس و الاهلی عربستان را داوری کرد که تیم سعودی با نتیجه 2 بر یک برنده بازی شد. همچنین مانینگ قضاوت بازی الاتحاد و ذوب آهن در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا که با برتری دو بر یک نماینده عربستان به پایان رسید را قضاوت کرده بود.


دیدار تیم های ایران و عراق روز سه شنبه 16 شهریور در استادیوم الغرافه قطر برگزار می شود. پیش از آن، ملی پوشان در 11 شهریور به مصاف سوریه خواهند رفت.

دیدگاه تان را بنویسید