خبرنگاران چه واکسنی دریافت می کنند؟

جهانپور گفت: فاز سوم واکسیناسیون کرونا، امروز و همزمان با عید سعید غدیر خم به صورت نمادین با واکسیناسیون معلمان و خبرنگاران آغاز شد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، اظهار کرد: امروز خوشبختانه با مشارکت نیرو‌های خدوم و زحمتکش اورژانس تهران، تزریق واکسن برای ۱۳۰ نفر از خبرنگاران حوزه سلامت و سرویس اجتماعی که در طول بیش از ۱۸ ماه گذشته، بیشترین همراهی را با مردم و دولت برای مقابله با کرونا، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی عمومی داشتند، به صورت نمادین آغاز شد.

وی افزود: واکسن تزریق شده برای این گروه از خبرنگاران، واکسن پاستوکووک بوده که تولید مشترک انستیتو پاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا است و خوشبختانه نتایج آن، حاکی از ایمنی زایی و اثربخشی مناسب این واکسن در مقابل ابتلا، انتقال و مرگ و میر ناشی از کرونا است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اضافه کرد: در ادامه و از روز شنبه، واکسیناسیون گسترده خبرنگاران بر اساس لیست ارسالی از سوی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سراسر کشور آغاز می‌شود.

جهانپور افزود: خوشبختانه روند تامین واردات واکسن کووید ۱۹ از منابع معتبر خارجی و داخلی روز به روز بهتر می‌شود و در حال حاضر مشکلی در زمینه تامین واکسن کووید ۱۹ برای گروه‌های سنی و گروه‌های هدف اعلام شده نداریم و البته در روز‌ها و هفته‌های آینده نیز گروه‌های بیشتری جهت تزریق واکسن کووید ۱۹ در کشور فراخوانده می‌شوند که امیدواریم با پوشش گسترده واکسیناسیون در کشور، شاهد قطع زنجیره انتقال بیماری و در نهایت خروج از همه گیری باشیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید