بهمن کیارستمی از کمیسیون پرونده پزشکی عباس کیارستمی درخواست کرده است که علت فوت از دستور کمیسیون خارج و بررسی دقیق روند درمان در ایران تا اعزام این فیلم‌ساز فقید به فرانسه در دستور کار قرار بگیرد.

به گزارش جماران، بهمن کیارستمی با اشاره به جزییات دومین جلسه‌ی کمیسیون ویژه کارشناسی رسیدگی به پرونده کیارستمی گفت: با توجه به درخواست و پیگیری خانواده برای بررسی علت فوت و تحقیق در پرونده پزشکی در طول درمان در فرانسه توسط تیم کارشناسی جداگانه، امروز اینجانب به نمایندگی از خانواده موکدا از کمیسیون ویژه کارشناسی پرونده پزشکی درخواست کردم تا بررسی عملکرد تیم پزشکی فرانسوی و علت فوت از دستور کار این کمیسیون خارج شود و بررسی دقیق روند درمان در ایران از تاریخ اولین عمل جراحی تا اعزام ایشان به فرانسه در دستور کار قرار گیرد.

امروز قائم مقام انتظامی سازمان نظام پزشکی، جزییات دومین جلسه کمیسیون ویژه کارشناسی رسیدگی به پرونده "عباس کیارستمی" را اینگونه تشریح کرد.

دکتر محسن خلیلی، سخنگوی کمیسیون کارشناسی ویژه تخصصی دادسرای انتظامی تهران بزرگ در گفت‌وگو با ایسنا، درباره نتیجه بررسی پرونده پزشکی عباس کیارستمی در دومین جلسه کمیسیون ویژه، گفت: دومین جلسه کمیسیون ویژه رسیدگی به پرونده مرحوم کیارستمی صبح امروز با حضور ریاست کل سازمان نظام پزشکی، قائم مقام وزیر بهداشت، معاون وزیر دادگستری، معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم پزشکی، قائم مقام سازمان پزشکی قانونی و سایر کارشناسان تشکیل شد. در این جلسه نیز مانند جلسات گذشته پزشک معتمد خانواده مرحوم کیارستمی در جمع حضور داشت.

وی افزود: در ابتدای این جلسه به مدت یک ساعت آقای بهمن کیارستمی، پسر مرحوم کیارستمی حضور داشتند که درخواست‌هایی را از سوی خانواده مرحوم مبنی بر اینکه رسیدگی به پرونده همراه با دقت باشد و در زمان لازم انجام شود، داشتند. همچنین این موضوع مورد تاکید فرزند مرحوم کیارستمی بود که "رسیدگی علمی و دقیق پرونده" فدای "سرعت" نشود. در عین حال در ادامه جلسه آقای بهمن کیارستمی به سوالات کارشناسان درباره روند درمانی مرحوم کیارستمی در داخل و خارج از کشور پاسخ داد.

خلیلی ادامه داد: مقرر شده در جلسات آینده پرونده پزشکی مرحوم کیارستمی از فرانسه، هم از طریق وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی و هم از طریق خانواد وی پیگیری شود تا در تصمیم گیری نهایی، جمع بندی کامل انجام شود.

خلیلی با بیان اینکه بعد از این موضوع آقای بهمن کیارستمی از جلسه خارج شدند و کمیسیون وارد دستور جلسه شد، افزود: در ابتدای جلسه دادستان انتظامی تهران گزارش کمیته منتخب کمیسیون را که در روز یکشنبه هفته گذشته با حضور پزشکان کادر درمانی مرحوم کیارستمی در بیمارستان جم و آراد بررسی شده بود، به اعضا ارائه دادند و تعدادی از سوالات مشخص از اعضای کمیسیون بررسی از سوی دادستان مطرح شد که به تعدادی از این سوالات با توجه به محدودیت وقت پاسخ داده شد.

وی همچنین اظهار کرد: بر این اساس مقرر شد در جلسات آینده توسط کمیته منتخب و کارگروه‌های تخصصی مربوطه، گزارش ادامه پرونده کارشناسی جمع بندی شود تا در جلسه نهایی کمیسیون ویژه، رسیدگی و به جمع بندی کامل برسد.

به گفته قائم مقام انتظامی سازمان نظام پزشکی، امروز اعضای کادر درمانی مرحوم کیارستمی نیز در بیرون از جلسه حضور داشتند تا در صورت نیاز پاسخگوی سوالات احتمالی کارشناسان باشند. بر این اساس جلسه امروز بعد از چهار ساعت پایان یافت و قرار شد کمیته‌های منتخب و کارگروه‌ها ادامه رسیدگی‌ها را انجام دهند تا دقت فدای سرعت نشود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.