وی در عین حال تاکید کرد: حفظ ملیت کشور در بها دادن به مردم و احترام گذاشتن به آن ها است و اینکه مدام نگوئیم این شخص دین دارد و دیگری ندارد.

نماینده دوره هفتم مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم مدنظر قرار دادن ارزش ها و نظر مردم در روند بررسی صلاحیت ها، حفظ ملیت کشور را در گرو احترام گذاشتن و بها دادن به ملت دانست.

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی طباطبایی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، درباره عملکرد انتخابات پیش رو و پروسه بررسی صلاحیت کاندیداها، اظهار کرد: اتفاقی که درباره تعداد بسیاری از رد صلاحیت ها افتاده است به نظر من خوب نیست.

وی با انتقاد از رد صلاحیت و عدم احراز صلاحیت بخش اعظمی از کاندیداهای انتخابات آتی، افزود: اصلا چرا باید چنین شود که سپس گمانه زنی هایی از رویکرد آتی شورای نگهبان در خصوص بررسی مجدد صلاحیت ها و احتمال احراز و تائید صلاحیت بخشی از کسانی که پیشتر مورد تائید قرار نگرفته اند، صورت بگیرد.

این استاد اخلاق تصریح کرد: متاسفانه در بروز چنین شرایطی ملیت در حال ضایع شدن است که در صورت بروز چنین اتفاقی، آرمان های نظام مورد آسیب قرار خواهد گرفت.

وی در عین حال تاکید کرد: حفظ ملیت کشور در بها دادن به مردم و احترام گذاشتن به آن ها است و اینکه مدام نگوئیم این شخص دین دارد و دیگری ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی در تشریح بخشی از دلایل رد و عدم احراز صلاحیت افراد برای انتخابات، عنوان کرد: هنگامی که گفته شود فردی ملتزم به اسلام نیست؛ یعنی کافر است که گفتن چنین موضوعی چندان صحیح نیست. البته ممکن است بداخلاقی هایی در این میان وجود داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: به طور یقین روند بررسی ها از سوی شورای نگهبان هرچه بهتر باشد، استقبال بیشتری را از جانب مردم برای حضور باشکوه و پرشور تر در انتخابات آتی شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.