آیت الله صافی با اشاره به گرفتاری های معیشتی مردم در اطراف و اکناف کشور و دردآور بودن این مشکلات بیان داشتند: اگر چه زحمات و خدماتی در رابطه با معیشت مردم توسط این نهاد محترم و امثال آن در حال انجام است ولی انسان وقتی برخی از سختی های مردم در معیشت و اقتصاد را از گوشه و کنار کشور می شنود گریه اش می گیرد. اصلاً نباید این وضعیت در جامعه اسلامی وجود داشته باشد.

دبیر کل محترم مجمع خیرین سلامت کشور و برخی از مدیران این نهاد با مرجع عالیقدر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دیدار کردند.

به گزارش جماران، در ابتدای این دیدار، دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های این مجمع ارائه داد.

آیت الله صافی در این دیدار با اشاره به اهمیت فراوان خدمت به بندگان خدا از نظر آیات و روایات فرمودند: آیات شریفه قرآن مجید و سیره اهل بیت علیهم السلام همه بر خدمت به بندگان خداوند متعال توصیه می‌کنند و مؤید و مشوق کسانی هستند که در این راه خدمت می‌نمایند.

ایشان با اشاره به گرفتاری‌های معیشتی مردم در اطراف و اکناف کشور و دردآور بودن این مشکلات بیان داشتند: اگر چه زحمات و خدماتی در رابطه با معیشت مردم توسط این نهاد محترم و امثال آن در حال انجام است ولی انسان وقتی برخی از سختی‌های مردم در معیشت و اقتصاد را از گوشه و کنار کشور می‌شنود گریه‌اش می‌گیرد. اصلاً نباید این وضعیت در جامعه اسلامی وجود داشته باشد.

معظم له با بیان این‌که جامعه مسلمانان، باید جامعه‌ای نمونه در خدمت‌رسانی به مردم باشد اضافه کردند: وضعیت معیشتی که الان در جامعه است، مناسب شأن جامعه مسلمان و مسلمانی نیست. باید وضعیت را طوری پیش برد که همه مسلمانان حتی در دورافتاده‌ترین جاها در رفاه باشند.

آیت الله صافی با اشاره به این‌که جامعه اسلامی باید دارای حیات طیبه باشد فرمودند: هر چه در یک جامعه، خدمت‌رسانی به فقرا و ضعفا بیشتر باشد آن جامعه زنده‌تر و دارای حیات بیشتر است و اگر این مسأله از یک جامعه رخت بربندد و یا کمرنگ باشد، آن جامعه را به جامعه‌ای مرده تبدیل خواهد کرد.

ایشان در ادامه این دیدار با بیان برخی از مشکلات سلامت کشور از جمله کمبود دارو و گرانی آن خطاب به حاضرین جلسه فرمودند: در تمام رشته‌ها به خصوص بحث سلامت مردم باید تلاش بسیاری کرد تا مبادا کسی در این وادی دچار مشکل باشد که حتی نتواند دارو برای بیماری خود تهیه کند. وضع فعلی سلامت مردم مناسب با شأن جامعه اسلامی و جمهوری اسلامی نمی‌باشد.

این مرجع عالیقدر با اشاره به این‌که تمام شیعیان، عیال امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف هستند اضافه کردند: این مسأله‌ای که بارها گفته‌ام شیعیان، عیال حضرت ولی‌ّعصر عجل الله تعالی فرجه الشریف هستند مبالغه نیست. واقعاً اگر کسی از شیعیان آن حضرت در سختی و ناراحتی باشد، اول کسی که ناراحت و غمگین می‌شوند خود آن حضرت علیه السلام هستند و اگر کسی در راه خدمت به مردم قدم بردارد، اول کسی که مسرور می‌شوند باز هم خود آن حضرت‌اند. شما سعی کنید رضایت آن حضرت را جلب و آن امام عزیز را مسرور و خشنود نمایید.

معظم له با تشکر مجدد از اعضای محترم مجمع خیرین سلامت کشور، بیان داشتند: انشاء الله هر چه جلوتر بروید موفقیت‌هایی بزرگتر و بیشتری برای شما فراهم شود و امیدوارم که به کار و خدمتی که دارید همیشه افتخار کنید و بدانید که اگر این خدمت‌رسانی‌ها نباشد، حیات و زندگی انسان بی‌فایده است.

ایشان در خاتمه فرمودند: دست تمام کسانی که در راه سلامت جامعه قدم بر می‌دارند و برای خداوند متعال چنین وظیفه بزرگی را قبول کرده‌اند می‌بوسم و برای آنها دعا می‌کنم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.