هزینه های باربری باید طبق تعرفه ای مشخص تعیین شود تا افراد بتوانند انتخاب راحت تری در زمینه حمل اثاثیه منزل خود داشته باشند. با شناخت بیشتر از عوامل موثر بر هزینه باربری امکان صرفه جویی در قیمت کلی با انتخاب آیتم های کم هزینه تر خواهید داشت. همچنین با آگاهی بر قیمت های تعیین شده، شرکت باربری مناسب را انتخاب خواهید کرد.

باربری از دسته خدماتی است که قیمت ثابتی برای آن تعیین نمی شود. افرادی که متقاضی دریافت خدمات از اتوبارها می باشند باید لیست قیمتی آن مجموعه را مورد بررسی قرار دهند. متاسفانه برخی باربری ها به بهانه های مختلف هزینه های بیشتری را در آخرکار اضافه می کنند. برای جلوگیری از این افزایش قیمت های بی دلیل، صنف باربران هزینه های مشخصی را برای هر نوع خدمات درنظر گرفته است. اما چه عواملی در هزینه باربری تاثیرگزار است؟ در ادامه این عوامل را به طور کامل توضیح خواهیم داد.

عوامل موثر بر هزینه باربری

هزینه های باربری باید طبق تعرفه ای مشخص تعیین شود تا افراد بتوانند انتخاب راحت تری در زمینه حمل اثاثیه منزل خود داشته باشند. با شناخت بیشتر از عوامل موثر بر هزینه باربری امکان صرفه جویی در قیمت کلی با انتخاب آیتم های کم هزینه تر خواهید داشت. همچنین با آگاهی بر قیمت های تعیین شده، شرکت باربری مناسب را انتخاب خواهید کرد. این عوامل شامل موارد زیر می باشد.

مسافت حمل بار

از عوامل مهم و بسیار تاثیرگزار در تعیین قیمت باربری، مسافت حمل بار می باشد. بدیهی است که هرچقدر فاصله جا به جایی بین مبدا تا مقصد بیشتر باشد هزینه ها افزایش خواهند یافت. علت افزایش قیمت، در نظر گرفتن سوخت ماشین، استهلاک ماشین و مدت زمان بیشتری که از کارگران و راننده گرفته می شود، می باشد. برعکس اگر فاصله جا به جایی زیاد نباشد، هزینه جا به جایی برایتان ارزان تر خواهد بود. البته اگر در طول مسافت حمل بار ترافیک وجود داشته باشد، طبیعتا این مسافت در طول زمان بیشتری انجام می شود؛ بنابراین افزایش هزینه ها را باید انتظار داشته باشید. در نهایت باید بدانید که، مسافت باربری درون شهری با برون شهری بسیار متفاوت است و هر اتوبار بنا به شهر مقصد، باتوجه به موارد گفته شده قیمتی را درنظر می گیرد.

نوع بار

نوع بار از دیگر عوامل مهم و تاثیرگزار در تعیین قیمت های باربری می باشد. هرچقدر بار سنگین باشد، ماشین حمل بار بیشتر مستهلک می شود. از طرفی مصرف سوخت با فشار بیشتر به ماشین، بالاتر می رود و همه این ها در هزینه های باربری توسط اتوبار محاسبه می شود. همچنین جا به جایی لوازم خاص به علت حساسیت های بسیار بالا قیمت بیشتری خواهد داشت. اما اگر نوع و وزن بار معمولی باشد، هزینه حمل بار زیادی نخواهد داشت.  

نوع خودرو باربری

خودرویی که برای باربری انتخاب می کنید، تاثیر مستقیمی بر افزایش یا کاهش قیمت های حمل بار خواهد داشت. قیمت خودرو وانت یا نیسان با کامیون یا خاور یکسان نیست؛ بنابراین خودروهایی مثل خاور قطعا قیمت های بالاتری خواهند داشت. در شرایطی که اسباب و اثاثیه شما زیاد است، نباید برای صرفه جویی در قیمت ها ماشین های کوچک را درخواست کنید؛ چون در این صورت هم آسیب به ماشین وارد شده و هم آسیب به وسایل شما وارد خواهد شد. این آسیب ها ممکن است شما را متحمل ضرر و زیان زیادی بکنند.

نوع بسته بندی بار

بسته بندی بار نیازمند لوازم بسته بندی مجهز می باشد. برای جلوگیری از هرگونه آسیب باید هر وسیله را طبق خصوصیاتی که دارد، بسته بندی نمایید. به عنوان مثال مبلمان و سرویس چوب در پالت های مخصوص قرار گرفته و لوازم شکستنی در بسته بندی های حباب دار قرار می گیرد. این خدمات را کارگران ماهر و آموزش دیده انجام می دهند و دستمزد دریافت می کنند. اما علاوه بر دستمزد، هزینه لوازم بسته بندی مثل کارتن، ریسمان، پالت ها، نایلون های حباب دار و ... نیز دریافت خواهد شد. هرچقدر که لوازم و اثاثیه بیشتر باشد، نیاز به استفاده از لازم بسته بندی بیشتری خواهد بود و به همین ترتیب قیمت ها بیشتر خواهد شد.

بیمه بارنامه

همیشه حوادث غیر قابل پیش بینی بر سر راه جا به جایی اسباب و اثاثیه قرار می گیرد. هرچقدر هم که جوانب احتیاط رعایت شود، باز خطراتی هستند که اسباب کشی را تهدید می کنند. بارهای حساس معمولا بیمه می شوند و هزینه بیمه بر روی باربری توسط اتوبار محاسبه خواهد شد. توصیه می شود که برای هر باربری بهتر است بیمه بارنامه را تهیه کنید تا در صورت بروز کوچک ترین مشکلی، ضرر و زیان را متحمل نشوید. برخی افراد تصور می کنند که فقط برای باربری برون شهری باید بار را بیمه کرد اما اینطور نیست و همه جا به جایی ها باید با بیمه انجام شوند. باربری های مطمئن و معتبر بار را بیمه می کنند و باربری های غیر معتبر آن را در نظر مشتریان بی ارزش جلوه می دهند تا از انجام آن سرباز زنند. باربری و اتوبار فدک بار از جمله شرکت های باربی مطمئنی است که تمامی بارهای خود را بیمه می کند.

سرویس های جانبی

هر باربری در جهت رفاه حال مشتریان خود خدمات و سرویس های جانبی را درنظر گرفته است. این خدمات شامل: بیمه بار، بسته بندی، نصب وسایل و ... می باشد. بعضی از خدمات، ویژه یک شرکت محسوب می شود، مانند ردیابی بار. با دسترسی ردیابی بار، به مشتری توسط GPS اطمینان خاطری از بابت صحت و سلامت بار و روند باربری به آن ها داده خواهد شد. از طرفی افراد با استفاده از این امکانات می توانند به طور دقیق برنامه ریزی خود را برای اسباب کشی انجام دهند. در این شرایط همه چیز طبق برنامه پیش خواهد رفت و استرس و نگرانی از بابت دیر رسیدن و یا سایر موارد نخواهید داشت. طبیعتا اتوباری که این خدمات را به مشتری ارائه می دهد، هزینه بیشتری برای حمل بار دریافت خواهد کرد.

 

به طور کلی برای اطمنیان از سلامت بار خود، نباید برای کم کردن هزینه های باربری، از آیتم های حساسی مثل بیمه بار بگذرید. همچنین باربری های معتبر تمامی قیمت های خود را طبق تعرفه های مشخص تعیین می کنند؛ پس برای حمل بار با قیمت مناسب به دنبال اتوبار معتبر باشید. 

 

*** این مطلب در سرویس گزارش آگهی منتشر شده و تبلیغاتی می باشد؛ لذا جماران هیچ توصیه در رابطه با انجام فعالیت فوق ندارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.