برتری نهال های اصلاح شده نسبت به نهال های بذری توسط منابع معتبری مانند ویکی پدیا، ویکی هو، ویکی کشاورز و نهالستان نهالوند هم کاملا به اثبات رسیده است. تمامی این منابع با یک دیگر متفق القول اند که نهال های اصلاح شده گردو با داشتن ویژگی های زیر بدون شک بهترین انتخاب برای احداث یک باغ تجاری گردو هستند.

اگر به فکر سرمایه گذاری  در زمینه نهال هستید، پیش از هر چیز بهتر است بدانید که نهال های اصلاح شده گردو بهترین گزینه روی میز شما برای احداث یک باغ تجاری به شمار می روند. امروزه در باغداری نوین روی خرید نهال های اصلاح شده تاکید زیادی می شود و اگر می خواهید دلیل این مسئله را بدانید بهتر است که در ادامه این مطلب همراه ما باشید؛ چرا که در ادامه ما تصمیم داریم اطلاعاتی جامع و کامل در این مورد در اختیار شما قرار داده و به طور کلی شما را با نهال های اصلاح شده آشنا سازیم.

 

 

چرا در باغداری نوین روی خرید نهال های اصلاح شده اصرار می ورزند؟

این اولین سوالی است که تصمیم داریم توضیحاتی کامل در راستای آن به شما عزیزان ارائه کنیم. کارشناسان کشاورزی و مهندسین خبره در این حوزه معتقدند که نهال های اصلاح شده نسبت به نهال های بذری مزیت بیشتری برای باغداران به همراه دارند.

البته که برتری نهال های اصلاح شده نسبت به نهال های بذری توسط منابع معتبری مانند ویکی پدیا، ویکی هو، ویکی کشاورز و نهالستان نهالوند هم کاملا به اثبات رسیده است. تمامی این منابع با یک دیگر متفق القول اند که نهال های اصلاح شده گردو با داشتن ویژگی های زیر بدون شک بهترین انتخاب برای احداث یک باغ تجاری گردو هستند.

  1. از ویژگی های مثبت نهال های اصلاح شده می توان به پاکوتاه بودن آن ها اشاره کرد و باغداران حرفه ای در جریانند که رسیدگی به نهال های پاکوتاه چه اندازه راحت است.
  2. عمر اقتصادی نهال های اصلاح شده نسبت به نهال های بذری بیشتر است. در واقع شما می توانید با احداث یک باغ تجاری گردو با نهال های اصلاح شده میراثی گرانبها از خود به یادگار بگذارید و به فرزندان و نوه های خود هم اجازه دهید که از ثمر این باغ استفاده کنند.
  3. نهال های اصلاح شده مقاومت فوق العاده و کم نظیری در برابر سرما و بیماری ها از خود نشان می دهند.
  4. اکثر نهال های اصلاح شده ریشه زایی خوبی دارند و باغداران حرفه ای می دانند نهال هایی که از ریشه زایی خوبی برخوردارند در آینده نیاز چندانی به آبیاری نخواهند داشت.

برترین نهال های اصلاح شده گردو کدام ها هستند؟

تمامی نهال های اصلاح شده گردو با توجه به ویژگی هایی که در بالا توضیح دادیم، بدون شک بهترین هستند؛ اما با این حال برخی از نمونه نهال های اصلاح شده ثمردهی بیشتری نسبت به نمونه های دیگر دارند و ما هم در ادامه تصمیم داریم برخی از آن ها را به شما معرفی کنیم.

نهال های گردو چندلر

نهال های اصلاح شده چندلر از بهترین نمونه نهال های گردوی موجود در ایران هستند و از قبل آن ها می توانید سالانه حدود ۲۵ کیلوگرم گردو به دست آورید. نهال های چندلر برای کاشت در ارتفاع ۱۰۰ تا ۱۵۰۰ متر بالاتر از سطح دریا بسیار مناسب اند و قابلیت کاشت در مناطق سردسیری را هم دارند؛ البته به شرط آنکه ارتفاع آن منطقه بیشتر از میزانی که گفتیم نباشد.

ضمن اینکه بهتر است این نهال ها را برای ریشه زایی بهتر در فاصله ۷ متری از یکدیگر قرار دهیم. برای رشد بهتر نهال های چندلر فراموش نکنید به صورت منظم و هر ۱۵ روز یکبار آن ها را آبیاری نمایید.

نهال های گردو فرنور

نهال های فرانسوی فرنور هم نوعی نهال اصلاح شده و محبوب در ایران هستند. این نهال ها هم هر سال چیزی حدود ۲۵ کیلوگرم گردو تولید می کنند؛ اما مقاومت آن ها در برابر سرما از نهال های چندلر بالاتر است و شما می توانید این نهال ها را حتی در ارتفاع ۱۰۰ تا ۳۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا بکارید.

نهال های فرنور ریشه زایی خوبی دارند و باید حتما آن ها را در فاصله ۷ متری از هم قرار دهید، بدین ترتیب نهال ها به خوبی رشد کرده و نیاز چندانی به کوددهی نخواهند داشت.

نهال های گردو ژنوتیپ ۲۱

نهال های ژنوتیپ ۲۱ فوق العاده هستند، این نهال های کانادایی از نظر محصول دهی واقعا کم نظیرند و شما می توانید چیزی حدود ۴۵ کیلوگرم گردو از آن ها برداشت کنید.

نهال های ژنوتیپ ۲۱ علاوه بر محصول دهی فوق العاده، مقاومت خوبی هم در برابر سرما و بیماری از خود نشان می دهند. این نهال ها دیر گل هستند؛ از همین رو در صورت کاشت در مناطق سردسیری و مناطقی که ارتفاع آن ها به ۲۸۰۰ متر بالاتر از سطح دریا می رسد، بلا مانع است.

 

 

گردو2

 

 

نهال های ژنوتیپ ۲۱ باید در فاصله ۶ متری از هم کاشته شوند و این میزان فاصله به آن ها کمک می کند تا بتوانند ریشه زایی خوبی داشته و کمتر به کوددهی نیاز پیدا کنند.

عدم توجه به منطقه جغرافیایی هنگام خرید نهال ممکن است پشیمانی به بار آورد!

متاسفانه بسیاری از باغداران به این مسئله توجه چندانی ندارند، آن ها فکر می کنند همین که نهال های اصلاح شده و اقتصادی بخرند، کار تمام است و صاحب بهترین باغستان تجاری منطقه می شوند. غافل از اینکه انتخاب هر گونه نهالی، چه اصلاح شده باشد چه بذری باید با توجه به شرایط اقتصادی منطقه صورت گیرد.

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، نهال های چندلر نباید در ارتفاعی بالاتر از ۱۵۰۰ متر از سطح دریا کاشته شوند و اگر شما بدون توجه به اینکه ممکن است ارتفاع منطقه از سطح دریا بالاتر از ۱۵۰۰ متر باشد، نهال های چندلر را خریداری کنید، احتمالا سرمایه خود را بر باد داده اید.

در کل هر نهالی با توجه به مشخصاتش باید در شرایط آب و هوایی و جویی مناسب خود کاشته شود، یک نهال دیرگل برای کاشت در مناطق سردسیری مناسب است نه مناطق گرمسیری! در صورتی که بخواهید نهال های دیرگل را در مناطق گرمسیری بکارید، احتمالا گل های تازه شکوفه شده آن ها در اثر گرمای بهار و تابستان آسیب ببینند و آن مقدار که انتظار می رود، گردو تولید نکنند.

عکس این قضیه در مورد نهال های زودگل و آسیب گل آن ها در اثر سرمای نا به هنگام بهار هم امکان پذیر است؛ پس قبل از هرچیز در مورد سازگاری محیط زندگی خود با نهال های انتخابیتان اطلاعاتی به دست آورید.

بهترین نهال های اصلاح شده را با قیمت استثنایی از نهالوند بخرید!

نهالستان نهالوند یکی از بهترین مراکز عرضه نهال های اصلاح شده گردو در منطقه خاورمیانه است. شما می توانید برای خرید نهال گردو از این نهالستان، نام نهالوند را در مرورگر خود جستجو کرده یا به نشانی اینترنتی nahalvand.com مراجعه نمایید.

در وب سایت این نهالستان مشخصات و قیمت انواع مختلف نهال های اصلاح شده گردو وجود دارد که شما می توانید پس از بررسی های لازم برای خرید هر کدام اقدام نمایید. نهالستان نهالوند همچنین امکان دریافت مشاوره رایگان را هم برای شما فراهم کرده است؛ از همین رو اگر در مورد انتخاب نهال و سازگار بودن یا نبودن آن با منطقه جغرافیایی خود اطمینان ندارید، می توانید روی گزینه مشاوره رایگان کلیک کرده و با کارشناسان خبره این نهالستان ارتباط برقرار نمایید.

ذکر این نکته هم ضروری است که بدانید تمامی نهال های این نهالستان به سراسر ایران ارسال می شوند؛ از همین رو دیگر نیازی نیست شما بابت چگونگی تحویل نهال ها نگران باشید. از دیگر مزایا و ویژگی های نهال های این نهالستان هم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کارت قرنطینه
  • کارت سلامت
  • ضمانت واقعی بازگشت کالا
  • قیمت رقابتی

ارتباط با ما :  09144801930  -  09144801940

نشانی : آذربایجان غربی، میاندوآب کیلومتر 2 جاده مهاباد 200 متر بالاتر از سیمین بال نهالستان نهالوند

 

*** این مطلب در سرویس گزارش آگهی منتشر شده و تبلیغاتی می باشد؛ لذا جماران هیچ توصیه در رابطه با انجام فعالیت فوق ندارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.