رشته پرستاری اتاق عمل یکی از زیرشاخه‌های حرفه پرستاری است که به مراقبت و مدیریت بیماران در فرآیندهای جراحی و ایجاد اتاق عمل متخصص می‌شود. این رشته به پرستاران مهارت‌ها و دانش‌هایی را انتقال می‌دهد تا بتوانند در فرآیندهای جراحی مشارکت کرده و از ایمنی بیماران در اتاق عمل اطمینان حاصل کنند در این مقاله سعی داریم ابتدا رشته اتاق عمل را معرفی کنیم و پس از آن کتاب های مهم این رشته را باهم بررسی کنیم.

رشته پرستاری اتاق عمل یکی از زیرشاخه‌های حرفه پرستاری است که به مراقبت و مدیریت بیماران در فرآیندهای جراحی و ایجاد اتاق عمل متخصص می‌شود. این رشته به پرستاران مهارت‌ها و دانش‌هایی را انتقال می‌دهد تا بتوانند در فرآیندهای جراحی مشارکت کرده و از ایمنی بیماران در اتاق عمل اطمینان حاصل کنند در این مقاله سعی داریم ابتدا رشته اتاق عمل را معرفی کنیم و پس از آن کتاب های مهم این رشته را باهم بررسی کنیم.

مهارت‌ها و وظایف پرستاران اتاق عمل عبارتند از:

پیش‌استرالیزاسیون:

پیش از شروع جراحی، پرستاران اتاق عمل وظیفه اطمینان از تمیزی و آماده‌سازی اتاق را دارند. این شامل تهیه و بررسی تجهیزات جراحی، استریل کردن ابزارها و اتاق عمل، و ایجاد شرایط بهداشتی مناسب برای عمل جراحی می‌شود.

همکاری با تیم جراحی:

پرستاران اتاق عمل با پزشکان جراح و دیگر اعضای تیم جراحی همکاری می‌کنند. آن‌ها مسئول ارائه تجهیزات، داروها و اطلاعات مورد نیاز به تیم جراحی هستند.

مراقبت از بیمار:

پرستاران اتاق عمل وظیفه مراقبت از بیماران در طول جراحی دارند. آن‌ها باید نظارت مستمر بر شرایط بیمار و تجهیزات را داشته باشند و در صورت بروز مشکلات فوراً واکنش نشان دهند.

مدیریت خون:

در جراحی‌هایی که نیاز به انتقال خون دارند، پرستاران اتاق عمل وظیفه نظارت بر فرآیند انتقال خون و رصد وضعیت بیمار را دارند.

ثبت و پایش دقیق:

ثبت دقیق اطلاعات جراحی و پایش مراحل مختلف عمل از دیگر وظایف این پرستاران است. این اطلاعات به پزشکان و مدیریت بیماری برای ارزیابی کیفیت مراقبت‌ها و پیگیری بعدی بیماران بسیار مفید است.

آموزش بیمار:

پرستاران اتاق عمل به بیماران نیازمند آموزش‌هایی درباره مراقبت‌های پس از عمل و مراقبت‌های خانگی ممکن است. آن‌ها باید بتوانند به بیماران و خانواده‌های آن‌ها اطلاعات لازم را ارائه دهند.

رعایت استانداردها:

پرستاران اتاق عمل باید به دقت به استانداردها و پروتکل‌های بهداشتی و ایمنی عمل کنند تا از جلوگیری از عفونت‌ها و مشکلات دیگر در اتاق عمل اطمینان حاصل شود.

رشته پرستاری اتاق عمل نیازمند دانش علمی و عملی بالا، مهارت‌های کاملاً استریل، و توانایی کار در شرایط فشرده و استرس‌زا است. این رشته اهمیت زیادی در حفظ سلامت و ایمنی بیماران در زمان عمل جراحی دارد.

 

معرفی کامل رشته اتاق عمل و کتاب های مهم (2)

 

در قسمت بعد به بررسی 3 کتاب مهم در رشته اتاق عمل میپردازیم پس با ما همراه باشید تا از مهم ترین منابع و کتاب های رشته اتاق عمل اطلاع داشته باشید.

 

کتاب تنیک اتاق عمل بری و کهن 2021

کتاب تکنیک اتاق عمل بری و کهن 2021 جلد 1 اصول کار در اتاق عمل ویرایش چهاردهم ترجمه کتاب Berry & Kohn's  Operating Room Technique. 14th ed.2020 می با شود که نویسنده آن نانسی ماری فیلیپس می باشد و توسط لیلا ساداتی و دکتر احسان گلچینی و سایر همکاران ترجمه شده است و یکی از رفرنس‌ های معرفی شده از سوی وزارت بهداشت جهت رشته اتاق عمل یا تکنولوژی جراحی می باشد که در 2 جلد ترجمه شده است. کتاب تکنیک اتاق عمل بری و کهن یکی از اصلی ترین کتب تکنولوژی جراحی در دنیا و در ایران محسوب میشود که این کتاب شامل 45 فصل است که می توان آن را به دو قسمت عمده اصول کار در اتا ق عمل و اعمال جراحی تقسیم بندی نمود.

جلد اول، ترجمه‌ی فصل‌های 1 تا 31 کتاب اریجینال است که به توضیح مفصل اصول کار در اتاق عمل می‌پردازد. خواننده با مطالعه‌ی این فصل‌ها با مبانی اتاق عمل و روش‌های کار در اتاق عمل آشنا می شود. در ویرایش جدید این کتاب، برخی از مطالب به روزرسانی شده است که این موضوع در درک بهتر مطالب به خواننده کمک خواهد نمود.

کتاب تکنیک اتاق عمل بری و کهن که یکی از رفرنس‌های معرفی شده از سوی وزارت بهداشت جهت رشته اتاق عمل تکنولوژی جراحی است، منبع قابل قبولی برای آشنایی دانشجویان اتاق عمل و نیز دانشجویان پرستاری جهت شرکت در آزمون های پایان ترم و آزمون های مقاطع بالاتر به حساب می آید.

 

سرفصل های کتاب بری و کهن جلد 1

کتاب تکنیک اتاق عمل (اصول کار در اتاق عمل) بری و کهن جلد 1

بخش اول : مبانی تئوری و عملی

بخش دوم : تیم مراقبت از بیمار در حوزه جراحی

بخش سوم : بیمار به عنوان یک فرد ویژه

بخش چهارم : محیط حوزه جراحی

بخش پنجم : تکنیک های آسپتیک و استریل جراحی

بخش ششم : ابزار و تجهیزات جراحی

بخش هفتم : مراقبت از بیمار قبل از جراحی

بخش هشتم : فارماکولوژی و بیهوشی

بخش نهم : مراقبت بیمار حین جراحی

بخش دهم : مدیریت موضع جراحی

بخش یازدهم: مراقبت از بیمار در مرحله بیهوشی و بعد از جراحی

کتاب تکنیک اتاق عمل (اعمال جراحی) بری و کهن جلد 2

بخش دوازدهم : اعمال جراحی

فصل 32 : جراحی اندوسکوپی و روباتیک

فصل 33 : جراحی عمومی

فصل 34 : جراحی زنان و مامایی

فصل 35 : جراحی اورولوژی

فصل 36 : جراحی ارتوپدی

فصل 37 : جراحی مغز و اعصاب محیطی

فصل 38 : جراحی اسپینال

فصل 39 : جراحی چشم

فصل 40 : جراحی پلاستیک و ترمیمی

فصل 41 : جراحی گوش، حلق و بینی، سروگردن

فصل 42 : جراحی توراکس

فصل 43 : جراحی قلب

فصل 44 : جراحی عروق

فصل 45 : تهیه ارگان و پیوند

 

معرفی کامل رشته اتاق عمل و کتاب های مهم (3)

 

کتاب پرستاری داخلی و جراحی برونر و سودارث 2022

سری کامل 16 جلدی ویراست چهاردهم پرستاری داخلی و جراحی برونر و سودارث 2022 یکی از معتبرترین و مهم ترین منابع برای پرستاری داخلی جراحی می باشد و همه دانشجویان رشته اتاق عمل یا پرستاری با آن به صورت کامل آشنا هستند. کتاب پرستاری داخلی و جراحی برونر و سودارث 2022 که در 60 سال اخیر مورد اعتماد مدرسان، دانشجویان و پرستاران بالینی، بوده است، رایج‌ترین و جامع‌ترین مطالب برای موفقیت در عرصه‌های بهداشت و درمان در حال تغییر را ارئه می‌کند. پانزدهمین ویراست به روزرسانی شده ‌ی این کتاب بر اساس نیازهای دانشجویان و نیاز به اضافه شدن مطالب جدید آماده شده است که به شما کمک می ‌کند روش‌های ضروری مراقبت از بیمار را بتوانید در محیط‌ های مراقبت واقعی به کار برده و به درک عملی بهتری از چگونگی به کارگیری مطالب فراگرفته شده جهت موفقیت در کار پرستاری برسید.

16 جلد کتاب پرستاری داخلی و جراحی برونر و سودارث

در بخش زیر تمامی 16 جلد کتاب پرستاری داخلی و جراحی برونر و سودارث به صورت کامل برای شما عزیزان جمع آوری شده است.

پرستاری داخلی و جراحی برونر و سودارث 2022 جلد 1 اصول حرفه‌ی پرستاری

پرستاری داخلی و جراحی برونر و سودارث 2022 جلد 2 مفاهیم و اصول مدیریت بیمار

پرستاری داخلی و جراحی برونر و سودارث 2022 جلد 3 پرستاری اتاق عمل

پرستاری داخلی و جراحی برونر و سودارث 2022 جلد 4 تنفس و تبادلات گازی

پرستاری داخلی و جراحی برونر و سودارث 2022 جلد 5 قلب و عروق و گردش خون

پرستاری داخلی و جراحی برونر و سودارث 2022 جلد 6 هماتولوژی

پرستاری داخلی و جراحی برونر و سودارث 2022 جلد 7 ایمونولوژی

پرستاری داخلی و جراحی برونر و سودارث 2022 جلد 8 ارتوپدی

پرستاری داخلی و جراحی برونر و سودارث 2022 جلد 9 گوارش

پرستاری داخلی و جراحی برونر و سودارث 2022 جلد 10 متابولیسم و اندوکرین

پرستاری داخلی و جراحی برونر و سودارث 2022 جلد 11 کلیه و مجاری ادراری

پرستاری داخلی و جراحی برونر و سودارث 2022 جلد 12 تولید مثل

پرستاری داخلی و جراحی برونر و سودارث 2022 جلد 13 پوست و سوختگی

پرستاری داخلی و جراحی برونر و سودارث 2022 جلد 14 چشم و گوش

پرستاری داخلی و جراحی برونر و سودارث 2022 جلد 15 مغز و اعصاب

پرستاری داخلی و جراحی برونر و سودارث 2022 جلد 16 عفون و اورژانس

کتاب بانک آزمون جامع آمادگی ارشد و استخدامی 3500 تست اتاق عمل

یکی از مهم ترین کتاب ها برای موفقیت در آزمون ارشد اتاق عمل کتاب بانک آزمون آمادگی ارشد و استخدامی 3500 تست اتاق عمل می باشد که در ادامه به اختصار به آن می پردازیم

کتاب "بانک آزمون جامع طبقه بندی شده آمادگی ارشد اتاق عمل" در حجمی کمتر از نصف حجم اصلی رفرنس‌ها و در زمان کوتاه تری که می توانند مطالعه کنند، آماده شده و در اختیار دانشجویان و پرسنل اتاق عمل قرار گرفت. حال با توجه به حجم زیادی از استقبال مخاطبان، سری جدید این کتاب نیز با نام جدید بانک آزمون جامع آمادگی ارشد و استخدامی 3500 تست اتاق عمل تالیف دکتر جمشید اسلامی، عابد ابراهیمی و سایر همکاران به چاپ رسید.

ویراست دوم با تجدید نظر کامل کتاب بانک آزمون جامع آمادگی ارشد و استخدامی 3500 تست اتاق عمل در شش بخش (آناتومی، اسکراب و سیار، ابزار و تجهیزات جراحی، تکنولوژی‌های جراحی، بیهوشی و احیا قلبی-ریوی) شامل سوالات تالیفی از منابع اصلی به صورت طبقه بندی شده در فصول مختلف به همراه پاسخ تحلیلی و نکات تکمیلی هر فصل تهیه شده است. افزایش روزافزون داوطلبان جهت شرکت درآزمون‌ها برای ورود به مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد موجب شد تا جهت سهولت کار داوطلبان و با استفاده از رفرنس‌های معرفی شده توسط وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و سرفصل‌های تخصصی مورد تأیید شورای عالی آموزش پزشکی مجموعه حاضر تدوین و تألیف شود.

نتیجه گیری:

در این مقاله سعی شد به معرفی رشته اتاق عمل پرداخته شود و سعی کردیم کتاب های مهم این رشته را برای مخاطبان عزیز بیان کنیم. یکی از مهم ترین رشته های زیر مجموعه پرستاری و پزشکی اتاق عمل می باشد که باید هنگام تحصیل در این رشته از منابع و کتاب های مناسب استفاده کنید. یکی از پیشنهاد هایی که سایت ما برای خرید کتاب و منابع با قیمتی بسیار پایین برای شما دارد سایت آرازبوک می باشد همین الان وارد سایت آرازبوک شده و تمامی کتاب های پزشکی و اتاق عمل خود را از این سایت با قیمت بسیار پایین و تخفیف های بسیار بالا تهیه کنید.

 

*** این مطلب در سرویس گزارش آگهی منتشر شده و تبلیغاتی می باشد؛ لذا جماران هیچ توصیه در رابطه با انجام فعالیت فوق ندارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.