اولین مکانی که مسافران به محض ورود به هتل با آن روبرو می‌شوند، لابی هتل است. جایی که ویترین و نشانگر هویت کلی هتل است و در برخی هتل‌ها با شکوه و خیره‌کننده طراحی می‌شود. درعین‌حال مسافران بعد از رزرو هتل اصفهان و سایر هتل‌ها در شهرهای دیگر و ورود به لابی هتل، وضعیت اتاق‌ها را در ذهن خود مجسم می‌کنند و کیفیت کار هتل را ارزیابی نمایند. زمانی که برای سفر به چابهار به‌سراغ رزرو هتل چابهار می‌روید، بعد از ورود به هتل‌های این شهر اولین چیزی که می‌بینید، لابی است. یک لابی مهم‌ترین بخش جذب مهمانان است و به همین دلیل هتلداران نهایت استفاده را از این فضا می‌کنند تا به شکل بهتری مسافران را به‌سمت خود جذب کنند.

 

در سفر به شهرها و کشورهای مختلف، هتل‌ها اولین گزینه‌ای هستند که برای اقامت چندروزه خود انتخاب می‌کنیم. درعین‌حال هتل‌های زیادی با امکانات و ستاره‌های مختلف در شهرها وجود دارند، تا برای اقامت انتخاب کنیم. به‌طور مثال در سفر به اصفهان و دیدن جاذبه‌های گردشگری آن، رزرو هتل اصفهان از بین هتل‌های متعدد آن برای ما امکان‌پذیر است. همچنین با رزرو هتل چابهار می‌توانیم از آب‌وهوای بهاری این منطقه از جنوب کشور در تمام طول سال لذت ببریم. تفاوتی نمی‌کند که چه هتلی را برای اقامت انتخاب کنیم، به‌هرحال همه آن‌ها سعی می‌کنند که از یک طراحی مناسب در قسمت لابی برخوردار باشند. شاید برای شما هم سوال باشد که لابی هتل علاوه بر آنکه جایی برای نشستن است، چه مزایای دیگری برای صاحبان هتل‌ها و مسافران دارد؟ در ادامه این موارد را بررسی می‌کنیم.

لابی، ورودی یک هتل

اولین مکانی که مسافران به محض ورود به هتل با آن روبرو می‌شوند، لابی هتل است. جایی که ویترین و نشانگر هویت کلی هتل است و در برخی هتل‌ها با شکوه و خیره‌کننده طراحی می‌شود. درعین‌حال مسافران بعد از رزرو هتل اصفهان و سایر هتل‌ها در شهرهای دیگر و ورود به لابی هتل، وضعیت اتاق‌ها را در ذهن خود مجسم می‌کنند و کیفیت کار هتل را ارزیابی نمایند.

 به‌صورت کلی لابی هتل راه ارتباطی دنیایی بیرونی و اتاق مهمانان محسوب می‌شود. اما با طراحی هوشمندانه و منحصر به فرد در این فضا از هتل می‌توان شرایطی را فراهم کرد که مسافران تمایل بیشتری به توقف در آن داشته باشند. هتلداران نیز برای این کار به‌سراغ زیباترکردن لابی، استفاده از آثار هنری زیبا مانند نقاشی یا عکاسی می‌روند. همچنین با کاربرد مبلمان زیبا و سرگرمیهایی مانند اینترنت در لابی، شرایطی فراهم می‌کنند که مسافران از حضور در این فضا لذت ببرند و خاطره خوبی از آن داشته باشند.

کاربردهای لابی هتل

زمانی که برای سفر به چابهار به‌سراغ رزرو هتل چابهار می‌روید، بعد از ورود به هتل‌های این شهر اولین چیزی که می‌بینید، لابی است. یک لابی مهم‌ترین بخش جذب مهمانان است و به همین دلیل هتلداران نهایت استفاده را از این فضا می‌کنند تا به شکل بهتری مسافران را به‌سمت خود جذب کنند. ازجمله کاربردهای این فضا می‌توان به این موضوع اشاره کرد که لابی مکانی برای انتظار پذیرش، مکانی برای دورهمی دوستانه، انجام پروسه چک این و چک اوت، مرکز اطلاعات، مکان انتظار و مواردی مانند این‌هاست.

لابی هتل و جذب مسافران

 

11

 

همه هتل‌ها در برنامه کاری خود علاقه دارند که به پیشرفت برسند و مسافران بیشتری را به سمت خود جذب نمایند. به همین دلیل دلیل به بهترین شکل از لابی برای جذب مهمانان استفاده می‌کنند. به‌طوز مثال در این فضا، امکانات سرگرمی متعدد مانند تلویزیون، روزنامه و اینترنت قرار می‌دهند. همچنین با دیزاین زیبا و طراحی شکیل، مهمانان را ترغیب می‌کنند تا در این فضا استراحت کنند یا فضایی اختصاصی برای عکس گرفتن و یادگاری داشته باشند. همچنین در لابی هتل جایی برای صرف قهوه و چای فراهم می‌شود تا ملاقات‌های دوستانه و کاری را در آن پیش ببرند.

درعین‌حال جالب است بدانید که هتل‌ها برای جذب مهمانان، ابتدا آنها را به 4 گروه شامل زوج‌ها، خانواده و فرزندان، مسافران تجاری و کارکنان یک شرکت تقسیم می‌کنند و بعد با توجه به نیاز هر گروه، امکانات و خدمات مناسب به همراه کارهای خلاقانه را برای آن‌ها در لابی در نظر می‌گیرند، تا با این کار رضایت کافی را برایشان فراهم کنند.

فاکتورهای جذاب شدن لابی هتل

در لابی از المان‌های متعددی مانند کافی‌شاپ، کافی‌نت، فروشگاه، بوتیک و .... استفاده می‌شود تا میهمانان را به سمت خود ترغیب کنند و برای سفر بعدی همین هتل را انتخاب نمایند. علاوه بر آن، اولین چیزی که به محض ورود به لابی دیده می‌شود، رنگ‌ها، معماری، نورپردازی و مبلمان است. در این میان برای مهمانان مهم است که بعد از یک سفر طولانی بتوانند در هتل جایی برای نشستن داشته باشند تا مقدمات رزرو اتاق پیش برود.

ازسویی دیگر، طراحی زیبا و منحصر به فرد، دکور خلاقانه، هوای مطبوع و .... باعث می‌شود که لابی از نظر مهمانان کاملا ایده‌‌ئال و شکیل باشد. همچنین وجود مبلمان شیک و راحت نیز اهمیت زیادی دارد. موضوع مهم بعدی، میز رسپشن یا پذیرش هتل است که باید جلوی دید مسافران باشد و در اغلب موارد روبروی درب ورودی هتل قرار می‌گیرد تا مسافران به سرعت آن را پیدا کنند. همچنین باید میز پذیرش دارای فضایی کافی باشد تا مهمانان بدون ازدحام روبروی آن بایستند و کارهای دریافت کلید اتاق یا رزرو هتل را انجام دهند.

 

111

 

از عوامل مهم دیگر، برخورد و کلام پذیرش هتل است که باید نیرویی کارآزموده و حرفه‌ای باشد تا با صبوری و متانت به سوالات مهمانان پاسخ دهد. او باید راهنمایی و کمک به مسافران تا انجام مراحل رزرو اتاق را به درستی پیش ببرد و با خوش‌رویی به پرسش آنها جواب دهد. درعین‌حال نیازها و خواسته‌های مهمانان را در کمترین زمان ممکن پاسخگو باشد تا رضایت بیشتر آنها را فراهم کند.

باتوجه به موارد ذکرشده می‌توان گفت که لابی فقط جایی برای نشستن مسافران تا زمان انجام مقدمات دریافت اتاق نیست، بلکه فضایی هوشمندانه است تا مسافران در آن بتوانند حس خوبی از کل هتل دریافت کنند. این حس خوب باعث می‌شود که مسافران برای سفرهای بعدی همین هتل را انتخاب نمایند و اقامت در آن را به سایر هتل‌ها ترجیح دهند. هتل‌های چهار و پنج ستاره با آگاهی از این موضوع، تلاش می‌کنند که بهترین طراحی و خدمات را در لابی هتل فراهم کنند تا خاطره سفری خوش برای مسافران به جا بگذارند.

 

*** این مطلب در سرویس گزارش آگهی منتشر شده و تبلیغاتی می باشد؛ لذا جماران هیچ توصیه در رابطه با انجام فعالیت فوق ندارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.