جت هیتر دوگانه سوز تمام استیل ماشین سازی انعکاس با بدنه استیل 304 و کوره استیل 309 فروش جشنواره انواع جت هیتر با تخفیف خرید مستقیم از کارخانه

جت هیتر دوگانه سوز

جت هیتر دوگانه سوز یا بخاری های موشکی، دمنده های گرمایشی قوی هستند که در ابتدا بدنه و ساختار ساده ای داشتند ولی با پیشرفت صنعت هم مصارف خانگی و هم مصارف صنعتی پیدا کرده اند. نام هیتر یا گرما دهنده از کلمه ای انگلیسی به نام هیت یا گرما گرفته شده است و به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 جت هیت ها انواع متفاوتی دارند. هر کدام از این جت هیتر ها با توجه ابعاد، سوختی که مصرف می کنند و ظرفیت موتور و باکی که دارند، در قسمت های مختلفی از صنعت استفاده شده و کارکردهای متنوعی دارند. شرکت انعکاس یکی از بزرگترین تولیدکنندگان جت هیتر های داخلی می باشد. هیتر جت دوگانه سوز یکی از جت هیتر های تولید شده توسط شرکت انعکاس است که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت.

معرفی جت هیتر دوگانه سوز:

همانطور که اشاره شد جت هیترها انواع و کارکرد متنوعی دارند. جت هیتر های برقی، گازی، گازوئیلی، دودکش دار، بدون دودکش، تابشی، همرفتی هیتر هایی هستند که در کنار جت هیتر دوگانه سوز تولید می شوند و بسته به نیاز مورد استفاده قرار می گیرند.

جت دوگانه سوز همانطور که از نامش پیداست می تواند از دو نوع سوخت متفاوت استفاده کند. این دو سوخت شامل سوخت گازی و سوخت گازوئیلی می باشد که بعضی افراد آن را نفت سفید نیز خطاب می کنند. جالب است بدانید که شما می توانید به طور همزمان هر دو نوع سوخت را به کار بگیرید. بنابراین این دستگاه به شما این امکان را می دهد که در صورت نبود انرژی برق، از جت هیتر بدون هیچ نگرانی استفاده  کنید. هیترهای دوگانه سوز با راندمان حرارتی بالای 90 درصد یکی از محبوبترین جت هیتر های صنعتی محسوب می شوند که بدون نیاز به منابع انرژی عظیم و گران  برای مدت طولانی کار می کنند. از جمله مزایای استفاده از این دستگاه ها به موارد زیر باید اشاره کرد:

کیفیت بالای قطعات استفاده شده در ساختار جت دوگانه سوز:

مسلماً برای ساخت یک دستگاه مانند جت هیتر نیاز بسیاری به قطعات بزرگ و کوچک است. اما مزیت استفاده از این دستگاه این است که قطعات همگی در ایران تولید می شود و از این رو تعمیر و تعویض آن ها به سادگی انجام پذیر است. از جمله مهم ترین قطعات استفاده شده در این دستگاه به موارد زیر باید اشاره داشت:

بدنه جت هیتر دوگانه سوز:

برای آنکه بتوانیم قطعات متفاوت را در کنار هم قرار بدهیم و باعث اتصال و راه اندازی آن شویم نیازمند وجود بدنه ای هستیم که بتوانید این قطعات را درون خود جمع کرده و گرد هم بیاورد. به این دلیل که جت هیتر گازی و گازوئیلی وسیله ای گرمایشی است، بدنه این دستگاه باید در مقابل گرما دیدن مقاومت زیادی داشته باشد و به راحتی دچار واکنش نشود.

بنابراین در ساخت بدنه جت هیتر از استیل ضد سوز یا ضد واکنش و یا گاها کروم استفاده  می کنند تا از  این جت هیتر در برابر رطوبت، زنگ زدگی، ساییدگی و ... جلوگیری و محافظت شود. دقت داشته باشید که در صورتی که بدنه جت هیتر کازوئیلی و گازی یا هر نوع جت هیتر دیگری واکنش دهد می تواند باعث آب شدگی اجزا و قطعات درونی شود.

مشعل جت هیتر:

برخی مشعل را به عنوان قلب جت هیتر دوگانه سوز معرفی می کنند. وظیفه مشعل در ابتدا مخلوط کردن سوخت و هوا است زیرا که یکی از عناصر مهم برای ایجاد احتراق، اکسیژن می باشد. در ادامه ایجاد احتراق در جت هیتر، انرژی ای که از سوزاندن سوخت فسیلی حاصل می شود با استفاده از مشعل به انرژی گرمایی تبدیل می شود. جالب است که بدانید مشعل تنها در جت دوگانه سوز استفاده  نمی شود؛ بلکه از آن در دستگاه هایی مانند پکیج ها، دیگ ها و هیترهای دیگر نیز استفاده  می شود.

نازل هیتر دوگانه سوز:

به لوله هایی که به طور کلی برای ایجاد جهت به جریان سیال در جت هیتر دوگانه سوز  استفاده می شوند،  لوله های نازل نامیده می شوند. از لوله های نازل می توان در افزایش و یا کاهش سرعت دبی نیز بهره برد.

تابلو برق دوگانه سوز:

یکی از جدیدترین تکنولوژی استفاده شده به کار بردن تابلو برق در ساختار جت هیتر دوگانه سوز می باشد. به طور کلی تابلوی برق را محفظه ای جهت قرارگیری سیم ها، اتصالات و قطعات کنترلی می باشد. تابلو برق علاوه بر وظیفه ای در نگهداری این اتصالات در برابر عوامل محیطی و بیرونی دارد، در جلوگیری از ورود شوک الکتریکی به افراد در اثر کارکرد عادی دستگاه، جلوگیری می کند بنابراین می توان تابلو برق جت هیتر را به عنوان عایق الکتریکی نیز معرفی کرد.

فن دمنده جت دوگانه سوز:

فن ها در ساختار جت هیتر دوگانه سوز نقش بزرگی را ایفا می کنند. فن دمنده همانطور که از نام آن پیداست وظیفه دمیدن هوای گرم تولید شده در درون هیتر دوگانه سوز را به محیط دارد. این فن در مجاورت محیط سرد قرار گرفته و در جلوی دستگاه تعبیه می شود. توجه داشته باشید که فن های دیگری نیز در ساختار جت فن گازوئیلی و گازی قرار دارد که با مکش هوای سرد با داخل جت هیتر باعث افزایش دمای هوا و به کار افتادن این دستگاه می شود.

 

images_1692431678_64e0753e9ee7d

 

ترموستات محیطی هیتر دوگانه سوز:

ترموستات وسیله ای است که از طریق آن می توانیم به کنترل خودکار گرمای محیط را به دست بگیریم. با توجه به برنامه ای که به ترموستات داده  می شود، در صورتی که دما از یک حدی بالاتر برود، این قطعه به صورت خودکار دستگاه را خاموش خواهد کرد و زمانی که دما کاهش پیدا کند به صورت خودکار اقدام به روشن کردن آن می کند. جت هیتر دوگانه سوزی که دارای ترموستات محیطی است و یا امکان اتصال به آن را دارد، یکی از پرکاربردترین نوع جت هیتر در صنعت هایی مانند مرغداری، دامداری  و گلخانه ها  می باشد

سیستم عیب یاب هوشمند جت هیتر:

سیستم عیب یاب در هیتر جت یکی از مدرن ترین روش ها برای افزایش کارایی دستگاه و کاهش احتمال خسارت می باشد. این سیستم با استفاده از کدهای عددی و یا الفبایی اختلال های بسیار کوچک را نیز به اطلاع مصرف کننده می رساند و از خسارت ها و هزینه های احتمالی جلوگیری می کند.

مخزن یا باک دوگانه سوز:

مخزن محل قرارگیری سوخت های مورد استفاده برای دستگاه می باشد ولی توجه داشته باشید که جت هیتر دوگانه سوز در دو مدل مخزن دار و بدون مخزن عرضه  می شود. در صورتی که بخاری صنعتی بدون مخزن باشد از اتصالات ایمن و مخصوصی برای انتقال سوخت بهره می گیرد.

تنظیم کننده یا رگولاتور جت هیتر:

تنظیم کنندگانی که در جت فن گرمایشی تعبیه شده اند، وظیفه کنترل فشار و میزان گاز ورودی را بر عهده دارد. در صورتی که سوخت مصرفی شما در جت هیتر موشکی گازوئیل باشد می توانید از  شیر برقی دیزلی استفاده کنید که تنظیم کننده میزان گازوئیل ورودی به مشعل است.

نحوه کارکرد ساده جت هیتر دوگانه سوز:

جالب است بدانید که در جت هیتر دوگانه سوز، سوخت اصلی گاز می باشد و از سوخت گازوئیل به عنوان سوخت جایگزین بهره می برند. روش کلی تولید گرما توسط این جت هیتر به این صورت است که گاز از طریق قطعه ای به نام رگولاتور وارد مشعل دستگاه می شود. توجه داشته باشید که رگولاتور وسیله ای جهت تنظیم فشار و میزان گاز ورودی به جت هیتر دوگانه سوز خواهد بود. در ادامه گاز وارد شده توسط نازل های تعبیه شده در دستگاه به صورت پودر بر روی محفظه احتراق پاشیده  می شوند و همانطور از قبل می دانستیم این سوخت با هوا توسط مشعل مخلوط شده و احتراق آغاز می شود. در ادامه این گرمای تولید شده از طریق فن های دمنده به محیط اطراف وارد می شوند.

کاربرد بسیار بالای هیتر دوگانه سوز در صنایع

جت هیتر ها با توجه به قدرت موتور، ابعاد و سوخت مصرفی که مصرف می کنند در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه به چند مورد اشاره خواهیم کرد:

  1. گلخانه ها و سالن های پرورش قارچ و دیگر گیاهان

با توجه به اهمیت دما در این صنعت، خرید هیتر صنعتی بسیار مهم است.

  1. مرغداری ها

از جمله پرکاربردترین صنایعی که از این محصول به عنوان هیتر گازوئیلی مرغداری استفاده می شود است. قیمت جت هیتر دوگانه سوز مرغداری در مقایسه با مدل دوگانه سوز آن کمتر است اما در صورت قطع برق به مشکل خواهید خورد.

  1. دامداری ها

در دامداری های بزرگ، در فصول سرد سال نیاز به استفاده از بخاری برای فضای باز خواهید داشت که همین امر لزم خرید این دستگاه را الزامی می کند.

  1. هایپر مارکت ها و مراکز خرید

به صورت کلی در هر فضای بازی که دما برای فصول سرد سال اهمیت دارد، خرید جت هیتر گازوئیلی کوچک یا بزرگ الزامی خواهد بود.

  1. مجتمع های اداری و تجاری

در فصول سرد سال، حتی حضو تعداد زیادی انسان نیز نمی تواند محیط را گرم کند و از این رو در تمامی مجمتع های اداری شاهد وجود هیتر گازی صنعتی هستیم.

  1. مجتمع های تفریحی و رفاهی

از جمله پرکاربردترین مکان هایی که از این بخاری گازی استفاده می شود فضای های باز هستند. از آنجایی که مجتمع های تفریحی نیز وسعت بالایی دارند خرید هیتر گازی صنعتی نیز کارایی خود را خواهد داشت.

  1. سالن های اجتماع و برگزاری همایش

گرم کردن محیط باز همچون سالن اجتماعات نیز تنها از عهده یک جت هیتر پرقدرت بر می آید. در این میان جت هیترهای صنعتی این مهم را به خوبی اجرا می کنند.

  1. سالن های کارگاه ها و کارخانه ها

همان طور که می دانید فضای کارگاه و کارخانه های بزرگ و متوسط، در فصول سرد سال بسیار سرد هستند و برای گرم کردن آن خرید هیتر صنعتی دوگانه سوز را پیشنهاد می کنیم.

به صرفه بودن در مصرف سوخت

نا گفته مشخص است که شما در استفاده از این محصول می توانید هم از گاز و هم گازوئیل استفاده نمایید. از این رو در زمان و موقعیت های مختلف می توانید بهترین سوخت را انتخاب کرده و استفاده نمایید. این سوخت ها در ایران بسیار ارزان قیمت هستند و گزینه مناسبی برای استفاده در مکان های بزرگ خواهند بود. در ضمن جت هیتر دوگانه سوز قابلیت استفاده از هر دو سوخت به صورت همزمان را دارد.

قابل استفاده در مکان هایی که دسترسی محدود به انرژی

کافی است که مکان شما تنها به گاز و گازوئیل متصل باشد و دیگر هیچ انرژی دیگری برای استفاده نیاز نخواهد بود.

ظرفیت گرمایی و راندمان حرارتی بسیار بالا

بدیهی است که از این دستگاه برای گرم کردن محیط های بسیار بزرگ و سرد استفاده می شود و بالا بودن راندمان حرارتی فاکتور مهمی در انتخاب آن خواهد بود. ظرفیت گرمایی و راندمان حرارتی جت هیتر دوگانه سوز در حدود 90 درصد است. توان موتور بالا دلیل بالا بودن ضرفیت گرمایی این محصول است. از دیگر دلایل بالا بودن ظرفیت گرمایی این محصول تلفات پایین گرما و انرژی در آن است.

 

images_1692431703_64e0755784be3

 

ایمنی بسیار بالای جت هیتر دوگانه سوز:

استفاده از جت هیتر دوگانه سوز مانند هر جت هیتر دیگری نیاز به احتیاط های خاص خودش دارد ولی به طور کلی می توان از جت هیتر دوگانه سوز به عنوان یکی از امن ترین جت هیتر ها یاد کرد. از جمله نکاتی که برای افزایش ایمنی جت هیتر استفاده شده است به موارد زیر باید اشاره داشت:

امروزه  یکی از روش های موثر در افزایش ایمنی در ساخت این نوع جت هیتر جرقه زدن زودتر الکترود هاست. الکترودهایی که در ساختار جت هیتر دوگانه سوز به کار رفته است، حدود 5 ثانیه قبل تر از ورود و تزریق سوخت شروع به جرقه زدن  می کند و در نتیجه روند احتراق به یکباره اتفاق نمی افتد و روند ایمن تری دارد یکی دیگر از روش های موثر ادامه دادن کار فن های تعبیه شده تا مدتی بعد از کارکرد مشعل می باشد.

ایمن بودن هیتر دوکانه در دامداری ها

درصورتی که قصد استفاده از جت هیتر دوگانه سوز را در محیط های صنعتی مانند مرغداری و دامداری دارید باید از این موضوع مطلع باشید که فضولات پرندگان و دام ها در اثر تجمع می تواند باعث تولید گاز های خطرناکی مانند هیدروژن سولفید و یا متان شود. با آنکه از گاز متان در صنعت برای سرعت بخشیدن به زمان رسیدن میوه ها استفاده  می شود، ولی لازم به ذکر است که تجمع بیش از حد این گاز بسیار سمی و کشنده است. بنابراین توجه داشته باشید که در هنگام تمیز کردن مرغداری و یا دامداری خود حتماً هیتر جت دوگانه را خاموش و حدالمکان از محیط خارج کنید.

حفظ ایمنی جت هیتر بسیار ساده است

قبل از هر گونه نصب از استاندارد بودن اتصالات مطمئن شوید و فراموش نکنید که در هنگام جایگذاری جت هیتر دوگانه سوز، حداقل یک متر دستگاه را از دیوارها فاصله دهید تا اکسیژن کافی وارد فن ها  شود و در روند تولید گرما اختلال وارد نشود. جالب است بدانید که جلوگیری از ورود  هوا و اکسیژن به فن ها می تواند باعث افزایش دمای داخل بدنه جت هیتر به صورت غیرعادی شود و در نتیجه احتمال احتراق و ترکیدن مخزن و باک بالا برود.

توجه داشته باشید که از نگهداری وسایلی که احتمال آتش سوزی را بالا  می برند، در نزدیک جت دوگانه سوز خودداری کنید. از طرفی همانطور که بالاتر گفته شد هیچگاه سعی نکنید برای خشک کردن پارچه و دیگر مواد، آنها را بر روی فن قرار دهید. یکی از نکات مهم در استفاده از هیتر دوگانه لازم است بدانید آن است که این جت هیتر ها با استفاده از سوخت های فسیلی ناگزیر به تولید میزانی گاز های گلخانه ای می باشند. در نتیجه وجود تهویه قوی می تواند در کیفیت هوای تولید شده بسیار تأثیرگذار باشد.

با توجه به مدل و نوع طراحی جت هیتر خود بر روی سقف و یا پایه حتماً از یک نصاب ماهر  و متخصص کمک بگیرید زیرا نصب اشتباه هر یک از اتصالات دستگاه احتمال خسارت های آینده را افزایش می دهد برای مثال دانستن این موضوع که مخزن جت هیتر دوگانه سوز باید از پمپ آن بالاتر باشد امری است که خیلی از افراد از آن بی خبر هستند. و در آخر همیشه به یاد داشته باشید که در صورت مشاهده فرایند غیرعادی در دستگاه خود اولین کار اقدام به خاموش کردن آن می باشد.

سخن آخر:

جت هیتر دوگانه سوز یکی از انواع جت هیتر های عرضه شده در بازار است که توانایی استفاده از دو نوع سوخت متفاوت گازی و گازوئیلی را دارد و برای مناطقی که دسترسی به برق در آنها مشکل است بسیار مناسب است. این جت هیتر به دلیل به صرفه بودن در مصرف سوخت و قیمت تمام شده در حین خرید، یکی از محبوبترین جت هیتر های بازار محسوب می شود. در این مقاله به معرفی جت هیتر دوگانه سوز، قطعات استفاده شده در آن، موارد مصرف و حتی نکات ایمنی نیز اشاره شد تا مشتریان دید بازتری برای انتخاب محصول مورد نظر خود داشته باشند.

 

*** این مطلب در سرویس گزارش آگهی منتشر شده و تبلیغاتی می باشد؛ لذا جماران هیچ توصیه در رابطه با انجام فعالیت فوق ندارد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.