امروزه پیشرفت های عظیمی در علم و تکنولوژی رخ داده است و این مساله بر صنعت ها فعالیت های مختلف تاثیر گذار بوده است. به شکلی که با پیشرفت علم بسیاری از فعالیت ها در بستر سایت های اینترنتی در حال انجام گرفتن است. طراحی سایت برای بیزینس های مختلف از جمله اقداماتی است که مورد توجه مخاطبان زیادی قرار گرفته است و برای اینکه فعالیت های مختلف به شکل بهتر و سریع تری پیش برود وب سایت های متفاوتی طراحی شده است. طراحی سایت های وردپرس می تواند به شکل حرفه ای و با کمک نرم افزار های مختلفی انجام بگیرد که ما در این مقاله سعی داریم در مورد کاربرد افزونه گرویتی فرم و ووکامرس و همچنین نحوه اتصال این دو افزونه به همدیگر در سایت وردپرس اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

افزونه گرویتی فرم چه کاربردی دارد؟

 

زمانی که شما تصمیم به طراحی و راه اندازی سایت های فروشگاهی می گیرید توجه به فرم ها و افزونه هایی که فرم های مختلف را طراحی می کنند اهمیت پیدا می کند. گرویتی فرم نیز از جمله افزونه هایی که از آن جهت ساخت فرم مربوط،به سایت های فروشگاهی استفاده می شود و از آپشن های مختلفی برخوردار است. این افزونه به شما کمک می کند که فرم هایی پیشرفته و سفارشی را آماده کنید. شما با استفاده از افزونه گرویتی فرم در سایت وردپرس خود می توانید تمامی داده هایی که مد نظر دارید را به فرم اضافه کنید و در سایت فروشگاهی خود قرار دهید. از جمله فرم هایی که برای این سایت ها طراحی می شود می توان به فرم های نظر سنجی، فرم تماس، فرم مربوط به قیمت محصولات و ... اشاره کرد.

شما برای استفاده از این افزونه ابتدا آن را دانلود کنید و پس از آن پلاگین آن را در وردپرس خود نصب و فعال نمایید. در ادامه باید کد لاینس را وارد نمایید و تنظیمات مربوط،به پلاگین گرویتی فرم را پیکر بندی نمایید تا بتوانید فرم مورد نظر خود را بسازید و در سایت بار گذاری کنید.

 

ووکامرس چه کاربردی دارد؟

 

یکی دیگر از مهم ترین افزونه هایی که هنگام طراحی سایت های فروشگاهی از آن استفاده می شود افزونه ووکامرس است. این با توجه به ویژگی هایی که دارد به عنوان یک افزونه فروشگاه ساز قوی شناخته می شود. با استفاده از این افزونه می توان تمامی کالا ها را به نمایش گذاشت و در عین حال پیکر بندی فروشگاه را نیز سفارشی کرد.

در واقع شما با استفاده از افزونه ووکامرس می توانید برای تمامی مشاغل و فعالیت ها سایت های فروشگاهی را طراحی نماید و مالکیت محتوا و داده های مربوط به سایت را برای همیشه حفظ نماید. شما با مراجعه به سایت seoedu می توانید اطلاعات کافی در مورد کاربرد و نحوه عملکرد این دو نرم افزار را به دست آورید و برای طراحی سایت فروشگاهی خود اقدام نمایید. شما با مراجعه به این سایت می توانید خدماتی همچون آموزش سئو، طراحی سایت، تولید محتوا و ... را دریافت نمایید.

 

آموزش اتصال گرویتی فرم به ووکامرس

 

همانگونه که اشاره کردیم، افزونه های گرویتی فرم و ووکامرس می توانند قابلیت ها و ویژگی های منحصر به فردی داشته باشند که به شما در طراحی یک سایت اینترنتی معتبر کمک کند. اما با اتصال این دو افزونه به همدیگر می توان از قابلیت های بیشتری برخوردار شد و فعالیت های مربوطه را به شکل بهتری انجام داد.

برای اتصال گرویتی فرم به ووکامرس باید مراحل زیر را با دقت انجام داد.

مرحله اول؛ نصب و فعال سازی افزونه ها

شما برای اینکه بتوانید دو افزونه را به همدیگر اتصال دهید باید در ابتدا هر دو افزونه را نصب و فعال نمایید و پس از آن کد functions.php را وارد نمایید تا قالب بندی HTML در پلاگین تغییر نماید. پس از فعال سازی افزونه ها نیاز به انجام هیچگونه تنظیمات دستی نیست.

مرحله دوم؛ ساخت گرویتی فرم

در مرحله بعد فرمی را طراحی نمایید، اما توجه داشته باشید که مواردی را برای فرم مد نظر قرار دهید که توسط افزونه پشتیبانی شود و دکمه ارسال منطق شرطی را پس از آنکه تنظیمات کلی را انجام دادید پیکر بندی کنید.

 

images_1689941928_64ba77a8e65d3

 

مرحله سوم؛ اضافه کردن آیتم های مربوط به فرم

به عنوان مثال اگر یک فرم قیمت گذاری برای سایت طراحی شود، شما فرم ساخته شده در مرحله قبل را مشاهده می کنید که گزینه pricing feilds در آن دیده می شود. شما با کلیک بر روی این گزینه می توانید قسمت product و قیمت را به فرم اضافه کنید. برای تنظیم چنین فرم هایی حتما باید برای محصول قیمت در نظر گرفته شود و در صورتی که محصول به صورت رایگان عرضه می شود باید قیمت برای آن صفر در نظر گرفته شود.

 

مرحله چهارم؛ تکمیل بخش total  و انجام تنظیمات لازم در سر برگ appearance

 

مرحله چهارم؛ تکمیل بخش total  و انجام تنظیمات لازم در سر برگ appearance

همانگونه که اشاره کردیم، در مرحله دوم برای شما یک پنجره فعال شد که شامل قسمت pricing feild می باشد. شما در مرحله چهارم باید در این پنجره از قسمت pricing field گزینه total را فعال نمایید و آن را به فرم طراحی شده اضافه نمایید. در ادامه سر برگ appearance را فعال کنید و تنظیمات لازم را به صورت زیر بر روی آن اعمال نمایید.

 

مرحله پنجم؛ در ووکامرس یک محصول ایجاد و یا ویرایش کنید

 

مرحله پنجم؛ در ووکامرس یک محصول ایجاد و یا ویرایش کنید

پس از آنکه فرم مورد نظر خود را ساختید یک محصول را در ووکامرس ایجاد کنید و یا ان را ویرایش نمایید. و در ادامه فرم مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

مرحله ششم؛ فعال سازی افزونه گرویتی فرم

 

مرحله ششم؛ فعال سازی افزونه گرویتی فرم

شما در مرحله ششم باید افزونه گرویتی فرم را فعال کنید و پس از آن می توانید گزینه های مختلف نمایش عنوان، پیوند به فرم و توضیحات در سراسر فروشگاه به صورت فعال شده مشاهده نمایید و نحوه نمایش قیمت را نیز کنترل کنید.

مرحله هفتم؛ فعال کردن گزینه keep cart entreis  و گزینه  update payment and transaction details

شما پس از فعال کردن افزونه گرویتی فرم می توانید گزینه keep cart entreis را مشاهده نمایید که با فعال کردن آن می توانید ورودی ها را به سبد کالا متصل کنید و در عین حال محصولات اضافه شده به سبد کالا به راحتی ردیابی شوند.

در ادامه با فعال کردن گزینه update payment and detalis می توانید جزئیات مربوط به پرداخت و معاملات را بروز کنید.

با فعال کردن گزینه woocommerace نیز می توانید داده های بین گریتی فرم و سفارش ها را پیوند دهید.

 

مرحله هشتم؛ فعال کردن گزینه های enable carts edit و replace modified item

 

مرحله هشتم؛ فعال کردن گزینه های enable carts edit و replace modified item

با فعال کردن این گزینه ها امکان ویرایش محصولات موجود در سبد کالا و یا جایگزین کردن محصولات فراهم می شود.

 

مرحله نهم؛ پس از اماده کردن

 

مرحله نهم؛ پس از اماده کردن محصول و فرم آن و همچنین فعال کردن گزینه ها می توانید آن را در سایت بارگذاری کنید و یا آن به روز کنید.

شما با مراجعه به سایت seoedu می توانید آموزش های لازم جهت اتصال گرویتی فرم به ووکامرس، سئو داخلی و طراحی سایت، تولید محتوا و ... را با قیمت مناسب و تخفیف های ویژه دریافت کنید.

 

جمع بندی

 

همانگونه که اشاره کردیم، زمانی که افراد تصمیم به طراحی سایت فروشگاهی می گیرند می توانند از افزونه های مختلفی استفاده کنند. گرویتی فرم و ووکامرس،از جمله افزونه هایی هستند که در طراحی سایت های فروشگاهی مورد استفاده قرار می گیرند و کاربرد زیادی دارند گرویتی فرم و ووکامرس هستند که با اتصال آن ها به همدیگر می توان از قابلیت های ویژه آن استفاده کرد. Seoedu از جمله مراکزی است که خدمات سئو، طراحی سایت، تولید محتوا و ... را به صورت حرفه ای و با قیمت مناسب به مخاطبان خود ارائه می دهد. همچنین شما با مراجعه به این مرکز می توانید آموزش اتصال این دو افزونه به همدیگر را نیز دریافت کنید.

 

سوالات متداول

 

آیا تصاویر بارگذاری شده در بخش سبد خرید قابل مشاهده است؟

اگر فیلد بارگذاری تصویر در گرویتی فرم را فعال کنید می توان تصاویر بارگذاری شده را در سبر خرید مشاهده کرد.

برای اتصال گرویتی فرم به ووکامرس چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

تنها پیش نیاز برای اتصال این دو افزونه به همدیگر فعال و نصب بودن آن ها بر روی سیستم و سایت است.

 

*** این مطلب در سرویس گزارش آگهی منتشر شده و تبلیغاتی می باشد؛ لذا جماران هیچ توصیه در رابطه با انجام فعالیت فوق ندارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.