هر ساله، میلیون‌ها نفر در سراسر جهان برای کار، تحصیل یا ساختن زندگی بهتر، به دیگر کشورها مهاجرت می‌کنند. کشورهای آمریکا، آلمان، عربستان، روسیه و انگلیس، به‌ترتیب بیش‌ترین مهاجرین را در خود جای داده‌اند؛ از طرفی آمریکا، کانادا، انگلیس و استرالیا، به‌ترتیب، بیش‌ترین دانشجویان خارجی را پذیرش کرده‌اند. روش‌های زیادی برای مهاجرت وجود دارد که در این میان، مهاجرت کاری و تحصیلی، از پرطرفدارترین اشکال آن هستند.

هر ساله، میلیون‌ها نفر در سراسر جهان برای کار، تحصیل یا ساختن زندگی بهتر، به دیگر کشورها مهاجرت می‌کنند. کشورهای آمریکا، آلمان، عربستان، روسیه و انگلیس، به‌ترتیب بیش‌ترین مهاجرین را در خود جای داده‌اند؛ از طرفی آمریکا، کانادا، انگلیس و استرالیا، به‌ترتیب، بیش‌ترین دانشجویان خارجی را پذیرش کرده‌اند.

 روش‌های زیادی برای مهاجرت وجود دارد که در این میان، مهاجرت کاری و تحصیلی، از پرطرفدارترین اشکال آن هستند. بد نیست بدانید که حتی بدون مدرک زبان هم امکان مهاجرت به برخی کشورها از جمله استرالیا وجود دارد؛ برای این‌کار، کافی است تصمیم خود را بگیرید و مدارک لازم را تهیه کنید. برای آشنایی با راه‌های مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان، با ما همراه باشید.

انواع روش‌های مهاجرت

روش‌های متعددی برای مهاجرت وجود دارد که در ادامه، معمول‌ترین آن‌ها را به‌طور مختصر توضیح می‌دهیم:

مهاجرت کاری

شاید بتوان پیداکردن شغل مناسب را یکی از مهم‌ترین دلایل افراد برای مهاجرت دانست. کشورهای مختلف، طرح‌های متعدد ویزای کاری را به کارجویان پیشنهاد می‌کنند. برای مهاجرت کاری، در صورت داشتن تجربه و مهارت کافی، باید بتوانید شغل متناسب با مهارتتان را در کشور دیگر پیدا کنید؛ یعنی شرکت یا موسسه‌ای پیدا کنید که برای کاری که شما توان انجام آن را دارید، اعلام نیاز کرده باشد. سپس برای آن کار رزومه بفرستید و رزومه شما موردتأیید واقع شود.

پس از تأیید رزومه و ارائه مدارک موردنیاز، یک گواهی صادر می‌شود که با بردن آن گواهی به سفارت، می‌توانید برای ویزای کاری اقدام کنید؛ البته برخی کشورها مانند آلمان، یک ویزای موقت شش ماه به‌نام ویزای job seeker نیز ارائه می‌کنند که به کارجو فرصت می‌دهد تا در صورت داشتن تمکن مالی کافی، به‌مدت 6 ماه در آن کشور به‌دنبال کار بگردد.

 

انواع روش‌های مهاجرت حتی بدون داشتن مدرک زبان (2)

 

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری

در جدول زیر، لیستی از 11 کشوری که آسان‌ترین شکل ویزای کاری را ارائه می‌دهند، مشاهده می‌کنید:

 

1

استرالیا و نیوزلند

2

هلند

3

کمبوجیه

4

آلمان

5

ایرلند

6

چین

7

سنگاپور

8

اکوادور

9

کره جنوبی

10

جمهوری چک

11

کانادا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مهاجرت تحصیلی

یکی از ارزان‌ترین انواع روش‌های مهاجرت، اپلای تحصیلی است. در این شیوه مهاجرت، شما برای خواندن یک یا چند مقطع تحصیلی، در خارج از کشور اقدام می‌کنید و امکان گرفتن بورسیه تحصیلی را هم دارید. برای اپلای باید مراحل زیر را طی کنید:

1- انتخاب کشور مقصد و دانشگاه موردنظر در آن کشور و مطالعه شرایط اختصاصی دانشگاه

2- پیداکردن و یادداشت مهلت ثبت‌نام و هزینه پذیرش

3- انتخاب استاد راهنما در مقاطع ارشد و دکتری

4- آماده‌کردن مدارک اپلای و پرکردن فرم آن از سایت دانشگاه انتخابی و پرداخت هزینه یا فی اپلای

5- اقدام برای مصاحبه سفارت و گرفتن ویزای تحصیلی پس از دریافت پذیرش از دانشگاه

 

در اکثر مواقع، برای اپلای تحصیلی، نیازمند گرفتن مدارکی مانند مدارک زبان و... هستید. اپلای تحصیلی اگرچه راه آسانی برای مهاجرت است، اما برای همه امکان‌پذیر نیست و شرایط خاصی دارد که این شرایط از کشوری به کشور دیگر متفاوت هستند.

بهترین کشورهای برای اپلای تحصیلی

در جدول زیر، مهم‌ترین مقاصد تحصیلی دانشجویان بین‌المللی را به‌ترتیب تعداد دانشجوی خارجی پذیرفته‌شده، مشاهده می‌کنید:

 

ردیف

کشور

1

آمریکا

2

کانادا

3

انگلیس

4

استرالیا

5

فرانسه

6

روسیه

7

سوئیس

8

آلمان

9

نیوزلند

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مهاجرت با ویزای همراه

یکی دیگر از انواع روش‌های مهاجرت که شرایط نسبتاً آسانی هم دارد، مهاجرت با ویزای همراه است. ویزای همراه یا Dependent Visa، به بستگان درجه‌یک مانند همسر و فرزندان تعلق می‌‌گیرد و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا در کشور مقصد، به فردی که پیش از آن اقامت کاری یا تحصیلی دریافت کرده است، بپیوندند. مهم‌ترین انواع ویزای همراه عبارت هستند از: ویزای همراه تحصیلی و ویزای همراه کاری. برای دریافت این ویزا، باید شرایط زیر را داشته باشید:

  • همسر یک فرد دارای ویزای تحصیلی یا کاری باشید.
  • فرزند مجرد و زیر 21 سال یک فرد دارنده ویزای تحصیلی یا کاری باشید.
  • فرد دارای ویزای تحصیلی یا کاری، تمکن مالی لازم را برای حمایت از شما داشته باشد.

در صورت تحقق شرایط فوق، می‌توانید با دریافت ویزای همراه، مهاجرت کنید. در بسیاری از کشورها می‌توانید با داشتن ویزای همراه، به‌صورت پاره‌وقت مشغول به تحصیل شوید یا در شرایطی خاص، اجازه کار نیز پیدا کنید.

ویزای سرمایه‌گذاری

ویزای سرمایه‌گذاری، یکی دیگر از انواع روش‌های مهاجرت به‌شمار می‌رود و به این صورت است که شما با داشتن مقدار سرمایه‌ای معین، می‌توانید با سرمایه‌گذاری در یک کشور یا ایجاد کسب‌وکار، اقامت موقت و یا دائم (بسته به نوع سرمایه‌گذاری و قوانین) آن کشور را دریافت کنید. میزان این سرمایه‌گذاری، برای هر کشوری متفاوت است و می‌تواند از 150 هزار تا 2.5 میلیون دلار متغیر باشد. در این نوع ویزا، شناخت کامل از شرایط اقتصادی کشور مقصد، اهمیت بسیار زیادی دارد.

 

انواع روش‌های مهاجرت حتی بدون داشتن مدرک زبان (3)

 

مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان

عمدتاً وقتی صحبت از مهاجرت می‌شود، فردی را تصور می‌کنیم که حداقل به یک ‌زبان خارجی مسلط است؛ اما واقعیت این است که همیشه این‌چنین نیست. شما می‌توانید بدون داشتن مدرک زبان نیز برای مهاجرت اقدام کنید؛ برای نمونه مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان نیز تحت شرایط خاصی امکان‌پذیر است.

در ادامه، روش‌های مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان را به‌صورت مختصر شرح می‌دهیم:

  1. ویزاهای مهاجرت به استرالیا با حمایت خانواده: برای گرفتن ویزای همراه، نیازی به ارائه مدرک زبان نیست.
  2. مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان برای تحصیل: برخی مؤسسات، بدون مدرک زبان نیز دانشجو می‌پذیرند و خودشان دوره‌های اختصاصی زبان را برای آن‌ها برگزار می‌کنند.
  3. برخی از انواع ویزای کار یا سرمایه‌گذاری: مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان، برای سرمایه‌گذاری و همچنین انجام برخی مشاغل مانعی ندارد.
سخن آخر

در این مقاله، انواع روش‌های مهاجرت شامل مهاجرت کاری، تحصیلی، سرمایه‌گذاری، مهاجرت با ویزای همراه و ویزای پناهندگی را شرح دادیم. از بین روش‌های مختلف مهاجرت، شاید آسان‌ترین راه، مهاجرت با ویزای همراه باشد که جز تمکن مالی شخص دعوت‌کننده ،چیزی متوجه شما نیست. در صورت داشتن پول کافی نیز، بهترین شیوه مهاجرت ، مهاجرت با سرمایه‌گذاری است.

مهاجرت کاری، بسیار ایده‌آل و مهاجرت تحصیلی، ارزان‌ و پرطرفدار است. همان‌طور که گفتیم، مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان نیز امکان‌پذیر است و برای این‌کار، چند گزینه مختلف پیش‌روی شما قرار دارد.

 

*** این مطلب در سرویس گزارش آگهی منتشر شده و تبلیغاتی می باشد؛ لذا جماران هیچ توصیه در رابطه با انجام فعالیت فوق ندارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.