در فصول گرم سال ما برای رهایی از دمای بالای هوا از روش ها و دستگاه های مختلفی استفاده می کنیم. مه پاش یکی از این دستگاه ها است، که همچون بسیاری از سیستم های خنک کننده دیگر، ایده آن برای خنک کردن محیط تبخیر آب است. پمپ های مه پاش در شکل های گوناگونی تولید می شوند که تفاوت اساسی آنها در میزان فشار و توان آنان است. البته هرچه یک پمپ قدرتمندتر باشد می توانیم تعداد نازل های زیادتری در شیلنگ های طولانی تری استفاده کنیم.

در فصول گرم سال ما برای رهایی از دمای بالای هوا از روش ها و دستگاه های مختلفی استفاده می کنیم.  مه پاش یکی از این دستگاه ها است، که همچون بسیاری از سیستم های خنک کننده دیگر، ایده آن برای خنک کردن محیط تبخیر آب است. در این مقاله قصد داریم شما را با این سیستم بیشتر آشنا کنیم.

 

فرایند کار انواع مختلف سیستم مه پاش

آبی که از سیستم لوله کشی خانه های ما خارج می شود دارای فشار متوسطی است اما ما می توانیم با اتصال پمپ، فشار آب را بسیار افزایش دهیم.

با اتصال پمپ، آب کم فشار از طریق شیلنگی که به لوله کشی متصل است به داخل پمپ وارد می شود و درون پمپ پرفشار شده و در شیلنگی که از طرف دیگر پمپ خارج می شود با فشار بیشتری جریان پیدا می کند.

نازل های در مسیر شیلنگ وجود دارند که آب پر فشار از آنها خارج می شود. نازل قطعه ی فلزی است که دارای خروجی ریزی در مقایس میکرون است.

اگر ما شیلنگ های مخصوص مه پاش را بدون اتصال به پمپ، مستقیم به لوله کشی آب خانگی متصل نماییم به دلیل فشار کم آب، جریان آب توانایی آن را ندارد تا نازل ها را باز نماید و از آنها خارج شود در این موارد باید از نازل های با خروجی درشت تر استفاده کرد که این موضوع سبب خیس شدن سطح محیط و افرادی می شود که در کنار این سیستم هستند.

بنابراین اگر می خواهید یک سیستم مهپاش باکیفیت داشته باشید نیاز به  یک پمپ مناسب وجود دارد.

در تصویر زیر چند مدل از پمپ ها را مشاهده می کنید که هریک دارای امکانات مخصوص به خود هستند.

 

دستگاه مه پاش چیست (2)

 

انواع پمپ مه پاش و تفاوت آنها

پمپ های مه پاش در شکل های گوناگونی تولید می شوند که تفاوت اساسی آنها در میزان فشار و توان آنان است. البته هرچه یک پمپ قدرتمندتر باشد می توانیم تعداد نازل های زیادتری در شیلنگ های طولانی تری استفاده کنیم.

 

دستگاه مه پاش چیست (3)

 

معمولا در سیستم های مه پاش حداقل به فاصله هر 80 سانتی متر و یا به فاصله حداکثر هر 120 سانتی متر یک نازل استفاده می کنیم.

پمپ ها علاوه بر تفاوت در میزان فشار، هر یک دارای امکانات مختص به خود می باشند. برخی از پمپ ها قابلیت اتصال به موبایل دارند تا شما برای میزان کارکرد آن ها زمان تعیین نمایید.

ویژگی زمان دهی در پمپ مه پاش می تواند مزایای بسیار زیادی از جمله کاهش مصرف آب را دربر داشته باشد. البته این ویژگی، پمپ با کیفیتی را نیاز دارد زیرا قطع و وصل شدن کارکرد دستگاه ممکن است فرایندی آسیب رسان باشد.

قابلیت تنظیم میزان فشار در پمپ

تنظیم شدن میزان فشار پمپ دستگاه در اندازه دلخواه یکی دیگر از امکانات ویژه ی است که یک پمپ مه پاش می تواند داشته باشد.

گاهی در یک سیستم مه پاش ما از ظرفیت کمتر و تعداد نازل های کمتری در سیستم استفاده می کنیم در این موارد می توانیم با توجه به تعداد نازل های که در سیستم استفاده نموده ایم میزان بار دستگاه را مشخص کنیم.

البته این کار باید توسط یک کارشناس صورت بگیرد. شما می توانید در هر مرحله از تهیه و نصب مه پاش با کارشناس ما از طریق شماره تماس 09124884905 در ارتباط باشید و همچنین با مراجعه به وب سایت ما به آدرس garmataaban.com اطلاعات جامع و مفیدی بدست آورد.

نکاتی در نگهداری از سیستم مه پاش

 

دستگاه مه پاش چیست (4)

 

سرویس مه پاش بصورت سالیانه می تواند کار بسیار مفیدی باشد زیرا در طول سال و به دلیل بی کیفیت بودن و داشتن املاح اضافی در آب، نازل های دستگاه دچار گرفتگی می شوند و ما با شست شو و جرم گیری این نازل ها می توانیم سبب عملکرد بهتر سیستم مه پاش شویم.

شما می توانید این کار را به کارشناسان ما بسپارید تا به صحیح ترین شکل ممکن برای شما سرویس مه پاش را انجام دهند.

برای ثبت درخواست می توانید از طریق شماره تماس 09020903666 با ما در ارتباط باشید و یا با مراجعه به وب سایت ما به ادرس GARMATAABAN.COM  درخواست خود را ثبت نمایید.

تعویض به موقع روغن پمپ

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه بیشتر نمایید میزان روغن پمپ است که باید بعد از مدتی و طبق برنامه و سیکلی که در کاتالوگ دستگاه معرفی شده است تعویض گردد.

 

 

مزایای استفاده از سیستم مه پاش

استفاده از سیستم مه پاش سبب کاهش دما در حدود 10 الی 15 درجه سانتی گراد می شود. البته میزان کاهش دما به عوامل مختلفی از جمله میزان رطوبت منطقه نیز بستگی دارد. شایان ذکر است در برخی مناطق که هوای محیط دارای رطوبت بالا هستند سیستم مه پاش پیشنهاد نمیگردد.

 این سیستم در هنگام کار جلو بصری زیبای دارد که سبب احساس مطلوب و نشاط برای افرادی می شود که در کنار این سیستم هستند.

این دو ویژگی فوق سبب شده است که  سیستم مه پاش در رستوان ها و کافه ها و فضاهای باز ویلا ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

کاهش گرد و غبار و آلودگی هوا

یکی دیگر از مزایای سیستم مه پاش کاهش گرد و غبار و آلودگی هوا است که با توجه به اینکه اکثر مناطق کشور ما دارای آب و هوای آلوده هستند یک ویژگی مناسب است.

مخزن آب در سیستم مه پاش

یکی از سوالات متداولی که در مورد سیستم مه پاش از کارشناسان ما می شود استفاده یا عدم استفاده از مخزن است.

این موضوع بستگی به قدرت پمپی دارد که استفاده می کنیم و لزوماً همه دستگاه نیاز به مخزن آب ندارند و با نصب آن و اتصال مستقیم به آب لوله کشی کارکرده و مشکلی در سیستم به وجود نمی آید. البته برخی از پمپ ها با قدرت بالاتر نیاز به داشتن مخزن های با ظرفیت مناسب هستند.

 

نکات پایانی

سیستم مه پاش دارای قطعات و اجزا مختلفی است که برخی از آنها از جمله پمپ و نازل و مخزن را در این مقاله به شما بصورت مختصر معرفی کردیم.

اگر قصد تهیه سیستم مه پاش دارید حتما با یک فرد کارشناس و متخصص در ارتباط باشید و قطعات با کیفیت و با طول عمر مناسبی تهیه کنید تا مجبور به هزینه های مجدد و اضافی نشوید.

 

*** این مطلب در سرویس گزارش آگهی منتشر شده و تبلیعاتی می باشد؛ لذا جماران هیچ توصیه در رابطه با انجام فعالیت فوق ندارد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.