بسیاری از افراد به دنبال لبخندی درخشنده هستند و به این نتیجه می‌رسند که لمینت بهترین راه برای رسیدن به این هدف است. با این حال ممکن است به خاطر هزینه‌ی بالای لمینت پرسلین تعجب کنید. برای درک این موضوع باید بدانید که لمینت یا ونیر چیست، چگونه ساخته می‌شود، چگونه از دندان شما محافظت می‌کند و مزایا و معایب آن چیست. با وجود اینکه این روش کمی پرهزینه به نظر می‌رسد در واقع روشی بسیار مقرون به صرفه بوده که می‌تواند از دندان‌های شما در برابر آسیب بیشتر محافظت کند.

بسیاری از افراد به دنبال لبخندی درخشنده هستند و به این نتیجه می‌رسند که لمینت بهترین راه برای رسیدن به این هدف است. با این حال ممکن است به خاطر هزینه‌ی بالای لمینت پرسلین تعجب کنید. برای درک این موضوع باید بدانید که لمینت یا ونیر چیست، چگونه ساخته می‌شود، چگونه از دندان شما محافظت می‌کند و مزایا و معایب آن چیست. با وجود اینکه این روش کمی پرهزینه به نظر می‌رسد در واقع روشی بسیار مقرون به صرفه بوده که می‌تواند از دندان‌های شما در برابر آسیب بیشتر محافظت کند.

لمینت پرسلین چقدر هزینه خواهد داشت؟

مشکل اصلی که مردم با این روش دارند هزینه‌ی بالای آن نسبت به دیگر اقدامات درمانی دندان است. تفاوت قیمت این لمینت در جاهای مختلف نیز احتمالاً به خاطر موقعیت کلینیک و طیف مشتریان آن خواهد بود. این هزینه بسته به نیازهای هر فرد تفاوت کمی خواهد داشت. برای مثال برخی از دندانپزشکان در صورت مراجعه‌ بیمار برای چندمین بار به او تخفیف خواهند داد. درنتیجه باید برای تعیین هزینه‌ی لمینت دندان‌های خود به دندانپزشک مراجعه کرده و از او مشاوره بگیرید.

روند ساخت لمینت چگونه است؟

 

لمینت دندان (2)

 

بخش زیادی از هزینه‌ی لمینت به خاطر کیفیت بالای مواد و ساخت سفارشی آن از روی قالب دندان شما خواهد بود. لمینت از جنس پرسلین ساخته می‌شود که در برابر قهوه، سیگار و دیگر موادی که باعث تغییر رنگ دندان می‌شوند مقاوم است. همچنین پرسلین تنها ماده‌ای است که می‌تواند شبیه به دندان طبیعی تا حدی شفاف باشد بنابراین هزینه‌ی آن کمی بالا خواهد بود. لمینت پرسلین با استفاده از قالب گرفته شده از دندان‌های شما در لابراتوار مخصوص ساخته شده و رنگ آن مطابق با رنگ دندان‌های شما انتخاب می‌شود. لمینت به صورت دستی ساخته شده و نمی‌توان با استفاده از دستگاه‌های اتوماتیک آن را ساخت و در هزینه صرفه جویی کرد.

لمینت پرسلین چگونه نصب می‌شود؟

 

لمینت دندان (3)

 

علاوه بر هزینه‌ی مواد، هزینه‌ی نهایی شما به نصب لمینت نیز بستگی خواهد داشت. این کار بسیار ظریف و زمان بر خواهد بود. در ابتدا دندان‌های شما با دقت تراشیده یا کوتاه می‌شوند تا پس از نصب لمینت ضخامت دندان شما زیاد نشود. دندانپزشک باید مراقب باشد که دندان شما را بیش از حد تراش ندهد. زمانی که لمینت ساخته شد دندانپزشک نیز تغییراتی بر روی آن ایجاد می‌کند تا طبیعی‌ترین شکل ممکن ایجاد شود. پس از آن با استفاده از چسب دندانپزشکی، لمینت بر روی دندان طبیعی شما چسبانده شده و رنگ چسب نیز به شکلی انتخاب می‌شود که نتیجه‌ی نهایی ظاهری طبیعی داشته باشد. پس از نصب نور مخصوصی بر روی دندان تابانده می‌شود که باعث استحکام بیشتر چسب خواهد شد. پس از نصب، لمینت شما تقریباً غیر قابل شکستن بوده و ظاهری مشابه با دندان‌های طبیعی خواهد داشت. کل این روند باعث هزینه‌ی بالای لمینت خواهد شد.

چرا لمینت حتی با وجود پوشش بیمه پرهزینه است؟

در واقع لمینت در مقایسه با دیگر روش‌های درمانی دندانپزشکی هزینه‌ی بالایی ندارد و این تصوری غلط در بین افراد است. اکثر افراد تحت پوشش بیمه‌ی دندانپزشکی قرار دارند که مقدار زیادی از هزینه‌ی درمان را پرداخت می‌کند ولی لمینت به عنوان یک روش زیبایی در نظر گرفته شده و به دندان‌ها ظاهری جذاب می‌بخشد. درنتیجه به خاطر پرداخت کل هزینه توسط بیمار، این روش پرهزینه به نظر می‌رسد.

روش‌های دیگر در مقایسه با لمینت

 

روش‌های مخلتف دیگری ازجمله سفید کردن دندان تحت نظر دندانپزشک و نه در منزل، ایمپلنت، انواع کامپوزیت دندان، روکش و لمینت با جنس دیگر وجود دارند که می‌توانند ظاهر دندان‌های شما را اصلاح کنند. اکثر این روش‌ها هزینه‌ای بالاتر از لمینت دارند چراکه نیازمند اقدامات تهاجمی و طولانی‌تری هستند. انجام ایمپلنت یا روکش دندان صرفاً برای روشن کردن و اصلاح شکل دندان‌ها توصیه نمی‌شود چراکه روشی بسیار پرهزینه خواهد بود. لمینت ساخته شده از جنس ترکیبات رزین، هزینه‌ی کمتری نسبت به پرسلین خواهد داشت ولی ماندگاری آن یک سوم لمینت پرسلین خواهد بود و لازم است برای ترمیم آن مجدداً هزینه کنید. انواع دیگری از لمینت مثل لومینر نیز وجود دارند که نسبت به پرسلین قیمت بالاتری خواهند داشت.

آیا راهی برای صرفه جویی در هزینه‌ی لمینت وجود دارد؟

با وجود تکنولوژی به کار رفته و زمان موردنیاز برای لمینت دندان‌ها این روش در واقع روشی مقرون به صرفه است. با این حال اگر نگران صرف هزینه‌ی زیاد برای لمینت پرسلین هستید روشی‌هایی برای کاهش هزینه‌ی کلی این کار وجود دارند. اول از همه، رفتن به کلینیک‌هایی که در مناطق ارزان قیمت شهر هستند می‌تواند بدون تغییر در کیفیت و نتیجه‌ی نهایی کار، هزینه‌ی شما را بسیار کاهش دهد. برخی از کلینیک‌ها نیز برنامه‌های تسهیلاتی برای پرداخت هزینه ارائه می‌کنند. این تسهیلات به شما کمک می‌کنند تا هزینه‌ی درمان را به صورت اقساطی پرداخت کنید.

آیا این کار ارزش انجام دارد؟

این تصمیم برای هر فرد متفاوت خواهد بود. اگر تنها قصد روشن کردن دندان‌های خود را دارید می‌توانید به سراغ روش‌های سفید کردن دندان بروید ولی اگر دندان‌های شما آسیب دیده و دارای نقایصی هستند می‌توانید با استفاده از لمینت آن‌ها را ترمیم کنید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید از دندانپزشک خود در این باره سؤال کنید.

 

*** این مطلب در سرویس گزارش آگهی منتشر شده و تبلیعاتی می باشد؛ لذا جماران هیچ توصیه در رابطه با انجام فعالیت فوق ندارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.