در سمت شرق تهران، شهری به نام پردیس قرار دارد. پردیس مانند کرج از فازها و قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است. پردیس به دلیل نزدیکی به دماوند و جادهٔ فیروزکوه، آب‌وهوای مناسبی دارد. به همین دلیل برخی از مردم کرج برای گذران اوقات فراغت به پردیس می‌روند. اما بهترین راه دسترسی از کرج به پردیس یا بالعکس کدام است؟

تهران خواهی نخواهی مرکز ایران است. بنابراین طبیعی است که در اطراف آن، شهر‌هایی به مرور زمان، تاسیس شوند. یکی از این شهرها  با نام کرج،  به مرور زمان تبدیل به استان البرز شد. به دلیل نزدیکی شهرستان کرج به تهران، بسیاری از مردم محل سکونت خود را کرج انتخاب کردند. البته کرج تنها شهر حاشیه‌ای تهران نیست. در سمت شرق تهران، شهری به نام پردیس قرار دارد. پردیس مانند کرج از فازها و قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است. پردیس به دلیل نزدیکی به دماوند و جادهٔ فیروزکوه، آب‌وهوای مناسبی دارد. به همین دلیل برخی از مردم کرج برای گذران اوقات فراغت به پردیس می‌روند. اما بهترین راه دسترسی از کرج به پردیس یا بالعکس کدام است؟

دلیل انتخاب پردیس یا کرج  برای زندگی چیست؟

کرج بعد از تهران، جزو شهرهای مهاجرپذیر به حساب می‌آید. بسیاری از مردم برای سکونت یا کار کرج را انتخاب می‌کنند. نزدیکی کرج به تهران می‌تواند از دلایل اصلی  مهاجرت به تهران باشد. با این حال برخی از مردم علاقه دارند در شهرهای کم جمعیت‌تری زندگی کنند. شهر پردیس که مدت زیادی از احداث آن نمی‌گذرد، میزبان بسیاری از مردم از شهرهای دیگر است. پردیس در شمال شرقی تهران قرار گرفته و آب‌وهوای خنک‌تری نسبت به تهران دارد. ویلایی بودن خانه‌ها و سرسبزی اطراف شهر پردیس، باعث شده که برخی از مردم ساکن این شهر شوند. در حالی که محل کار آن‌ها در کرج یا تهران است. اگر می‌خواهید وضعیت املاک شهر پردیس را بررسی کنید می‌توانید از طریق این لینک divar.ir/s/tehran/buy-residential قیمت‌های املاک تهران و پردیس را مشاهده کنید. اما سوال اصلی این است که چگونه می‌توان دسترسی راحت‌تری از پردیس به کرج داشت.

 

از پردیس تا کرج با کدام وسیله نقلیه؟

بسیاری از مردم برای رفت‌وآمد بین شهرهای اطراف، دچار مشکل هستند. ساکنان کرج، غالبا دسترسی راحت‌تری به تهران دارند. چرا که کرج، دومین شهری است که در آن قطار زیرزمینی وجود دارد. اما مردمان شهر پردیس برای دسترسی بین شهری از امکانات کاملی برخوردار نیستند. با اینکه قرار است متروی شهر پردیس احداث شود، اما در حال حاضر مردمان این منطقه از طریق تاکسی به تهران در رفت‌وآمدند. البته خوشبختانه متروی خط ۲ فرهنگسرا به چهارراه تهرانپارس، منتهی می‌شود.

 

00022

 

افرادی که می‌خواهند از کرج به پردیس یا بالعکس بروند، می‌توانند از طریق این خط اقدام کنند. انتهای خط ۲در ایستگاه فرهنگسرا مسافران می‌توانند پیاده شده و تاکسی‌های شهر پردیس که اطراف ایستگاه قرار دارند را سوار شوند. همچنین مردمان شهر پردیس می‌توانند از طریق تاکسی به سمت ایستگاه فرهنگسرا بروند و تا انتهای مسیر صادقیه در مترو باشند. برای رفتن به کرج باید در ایستگاه صادقیه پیاده شوند و به سمت متروهای کرج خط عوض کنند. در واقع می‌توان گفت که خط مستقیمی بین شهرهای غربی و شرقی تهران کشیده شده است. همین امر سبب شده تا بسیاری از مردم محل زندگی خود را در کرج یا پردیس انتخاب کنند و محل کار آن‌ها در شهرهای دیگر باشد. در نظر داشته باشید که متروی پردیس نیز در حال احداث است. این به معنی راحت‌تر شدن عبور و مرور بین شهری خواهد بود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.