گفت وگوی مهدی پاشازاده با جی پلاس:

بازی ایران و سوریه؛ خوب، بد و زشت بود!

کارشناس فوتبال ایران گفت: بازی ایران مقابل سوریه خوب، بد و زشت بود. بد شروع کردیم، خوب ادامه دادیم و آخر بازی با خوردن گل مساوی، اخراج و تحت فشار قرار گرفتن زشت شد.

لینک کوتاه کپی شد

مهدی پاشازاده در گفت و گو با خبرنگار ورزشی جِی پلاس، در خصوص دیدار ایران مقابل سوریه در دور حذفی جام ملت‌ها گفت: نظر من این است که بازی خوب، بد و زشت بود؛ بد شروع کردیم، خوب ادامه دادیم و آخر بازی با خوردن گل مساوی، اخراج و تحت فشار قرار گرفتن زشت شد. بچه‌ها واقعا زحمت کشیدند آدم باید در آن شرایط قرار بگیرد تا درک کند؛ شاید خیلی‌ها که فوتبال را دوست دارند یا بازی می‌کنند بگویند ما 10 نفره هم می‌بردیم اما نه؛ در این بازی‌ها دیدیم که چه اتفاقاتی برای کره، ژاپن و عراق افتاد. تیم ملی با 10 نفر کار خوبی انجام داد اما می‌توانستیم همان نیمه اول و دوم بازی را تمام کنیم اما کمی فرصت را هدر دادیم و یک جایی عدم تمرکز کار دستمان داد.

او افزود: بحث ترکیب تیم اصلا درست نیست، من که بیرون نشستم وقتی توپ گل می‌شد می‌گفتم بَه بَه، بعد که این اتفاقات افتاد فرق می‌کرد پس این واقعا همان بیرون گود نشستن است. بازیکنی که من نسبت به آن انتقاد دارم جهابخش است چون اصلا روی فرم نیست و واقعا یک جایی ما به مشکل برمی‌خوردیم. جهانبخش خیلی با اخلاق و بازیکن بزرگی است اما در جام ملت‌ها واقعا در شرایط ایده‌آلی قرار ندارد که این موضوع کار ما را سخت می‌کند. تیم ملی تیم باشگاهی نیست بلکه برای یک مملکت است. من نظرم این است نباید از کادر فنی و بازیکنان بخواهیم به خاطر یک سری اتفاقات و حرف و حدیث‌ها کاری که درست است را انجام ندهند. الان زمانش نیست که من حرف بزنم اما دست بازیکنان درد نکند برای این برد.

پاشازاده با اشاره به مشکلات خط دفاعی تیم ملی تصریح کرد: من قبل از جام جهانی و جام ملت‌ها گفتم و یک سری از بچه‌ها هم ناراحت شدند ولی حرف من حرف منطقی و درستی بود. من گفتم در جام جهانی دفاع استاندارد نداریم؛ در جام ملت‌ها گفتم شجاع بازیکن بسیار خوبی است ولی ما در چهار دفاعه بازی کردن ضعف داریم چون خلیل زاده اگر یک بازیکن تنومند مقابلش قرار بگیرد و نتواند با سر توپ را بزند، کنعانی در همان 15 تا 20 متر جا می‌ماند. همان گل مساوی که از امارات خوردیم دقیقا همین اتفاقات افتاد؛ این  واقعیت ژنتیکی است که اگر شجاع خلیل زاده دو متر بود قطعا سر زن بهتری می‌شد و اگر کنعانی بافت‌های عضلانی‌اش سرعتی تر بود می‌توانست در نبرد تن به تن برنده شود.

کارشناس فوتبال ایران در پایان صحبت‌های خود با بیان این که بازی سختی مقابل ژاپن داریم گفت: این یک جرقه بود و امیدوارم بچه‌ها یکدل شوند؛ تنها راه حل این است که در دفاع پنج نفره شویم تا بتوانیم تونل‌ها و کانال‌هایی که آن‌ها در پاس‌های عمقی خیلی خوب انجام می‌دهند فاصله‌اش را کمتر و بتوانیم بهتر عمل کنیم و جایی که ما رامین رضاییان و حاج صفی را داریم این چرخه خوب باشد؛ ما اگر بخواهیم چهار دفاعه بازی کنیم اتفاق خوبی نخواهد افتاد.

 

دیدگاه تان را بنویسید