جی پلاس

برنامه و نتایج کامل مسابقات جهانی کشتی فرنگی صربستان 2023

در این خبر می توانید نتایج کامل مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان را مطالعه کنید.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ رقابت های کشتی قهرمانی جهان از 30 شهریور در بلگراد آغاز شد و تا 2 مهر ادامه دارد.

* برنامه کامل مسابقات جهانی کشتی 2023 صربستان *

 

در ادامه این خبر می توانید نتایج کامل این رقابت ها در اوزان دهگانه را بخوانید:

در وزن 55 کیلوگرم که 21 شرکت کننده داشت، پویا دادمرز پس از استراحت در دور اول، در دور دوم به مصاف سابولس لوسونس از صربستان رفت و در یک دقیقه با نتیجه 8 بر صفر پیروز شد. او در یک چهارم نهایی با بوراک اوزون از ترکیه کشتی گرفت و با پیروزی 3 بر صفر به نیمه نهایی رسید. او در این مرحله به مصاف الدنیز عزیزلی قهرمان جهان از آذربایجان رفت و با شکست 3 بر 2 از رسیدن به فینال بازماند. دادمرز در رده بندی به مصاف مارلان موکاشف از قزاقستان رفت و با پیروزی 5 بر 3 به مدال برنز رسید. این نخستین مدال کشتی فرنگی ایران در سبک وزن پس از 9 سال است و از سال 2014 که حمید سوریان قهرمان جهان شده بود، تا کنون کشتی فرنگی ایران در سبک وزن به هیچ مدالی نرسیده بود.

در وزن ۶۰ کیلوگرم که با حضور ۴۱ نفر برگزار شد، مهدی محسن نژاد پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با الدار حافظ اف از آمریکا کشتی گرفت که با پیروزی 7 بر 0 به یک هشتم نهایی رسید. او در این مرحله مقابل کیم از کره جنوبی به پیروزی 4 بر 2 رسید و راهی یک چهارم نهایی شد. محسن نژاد در این مرحله با کرائمر از آلمان رقابت کرد و با برد 7 بر 0 به نیمه نهایی رسید. او در این مرحله به مصاف ژولومان شارشنبکوف قهرمان جهان از قرقیزستان رفت که با شکست 4 بر 3 راهی رده بندی شد.

در وزن ۶۳ کیلوگرم که ۲۵ نفر شرکت کرده اند، ایمان محمدی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف گئورگی تیبیلوف از صربستان رفت در یک کشتی ضعیف با نتیجه 12 بر 2 باخت.

در وزن ۶۷ کیلوگرم که ۴۲ کشتی گیر شرکت کرده اند، محمدرضا گرایی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با ابرار آتابایف قهرمان آسیا از ازبکستان کشتی گرفت و با پیروزی 6 بر 3 راهی یک هشتم نهایی شد. سوگابه از ژاپن حریف بعدی گرایی بود که کشتی گیر ایرانی مبارزه را خوب آغاز نکرد. در ادامه او به دنبال جبران امتیازات بود و در یک صحنه زیرکی حریف سبب شد کشتی 15-6 شود. درخواست چلنج رنگرز ورق را بگرداند و داوران امتیازات را 8-7 به سود گرایی تغییر دادند. سوگابه توانست امتیازات را 10-10 مساوی کند. با این نتیجه گرایی پیروز مبارزه شد اما در پایان مسابقه حریف درخواست چلنج داد و با رد آن این کشتی پرهیجان 11-10 به سود گرایی تمام شد. گرایی در هردو مبارزه متزلزل نشان داد. حسرت جعفراف دارنده مدال برنز جهان از آذربایجان در یک چهارم نهایی مقابل گرایی قرار گرفت و 10 بر صفر قهرمان ایرانی المپیک توکیو و جهان را شکست داد.

در وزن ۷۲ کیلوگرم که ۲۵ نفر حضور دارند، سید دانیال سهرابی در دور نخست با آرتور پولیتایف از اوکراین سرشاخ شد که با پیروزی 8 بر 2 به مرحله بعد رفت. سهرابی دور بعد به مصاف علی ارسلان قهرمان ایرانی الاصل جهان از صربستان رفت که با نتیجه 7 بر 7 شکست خورد. در ادامه ارسلان مقابل فریتش مجارستانی شکست خورد و به این ترتیب با نرسیدن او به فینال، دانیال سهرابی از جدول مسابقات حذف شد.

در وزن 77 کیلوگرم که با حضور 46 کشتی گیر برگزار می شود، محمدعلی گرایی در دور اول با آدلت تیولیوبایف از روسیه کشتی گرفت و با پیروزی 2 بر صفر به دور دوم رفت. گرایی در دور دوم با نائو کوزاکا از ژاپن رقابت کرد که با باخت 5 بر 5 نتوانست به دور بعد صعود کند. با توجه به شکست این کشتی گیر ژاپنی مقابل آکژول محمود اف، گرایی از جدول مسابقات حذف شد.

در وزن 82 کیلوگرم که 25 نفر حضور داشتند، علیرضا مهمدی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف کوواسویچ از صربستان رفت و با پیروزی 8 بر 0 راهی دور بعد شد. مهمدی در یک چهارم نهایی به مصاف فیلچاکوف از اوکراین رفت و با برتری 4 بر 1 به نیمه نهایی رسید. مهمدی برای رسیدن به فینال با میهاییل برادو از مولداوی کشتی گرفت  با پیروزی 5 بر 1 فینالیست شد. او در فینال با رفیق حسینوف نامدار از آذربایجان رقابت کرد و با شکست 2 بر 1 به مدال نقره رسید.

در وزن ۸۷ کیلوگرم که ۴۳ نفر شرکت کرده اند، ناصر علیزاده پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با الیاس پاگکالیدیس از یونان کشتی گرفت که با نتیجه 6 بر 4 پیروز شد. او در یک هشتم نهایی با کولینیکز از لهستان کشتی گرفت که با پیروزی 4 بر 4 به یک چهارم نهایی رسید. او در این مرحله با توسورنیوف قزاقستان مبارزه کرد و او هم در یک 6 دقیقه ضعیف 9 بر 4 باخت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم که ۳۸ نفر حضور داشند، محمدهادی ساروی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با مارکوس راگینگر از اتریش رقابت کرد و به پیروزی 3 بر 1 رسید. ساروی در دور سوم با کورنیزاک از لهستان رقابت کرد و با پیروزی 7 بر 1 به یک چهارم نهایی رسید. دارنده مدال برنز سال گذشته، در این مرحله موفق شد با پیروزی 4 بر 1 مقابل بالدائوف از نروژ به نیمه نهایی برسد. ساروی در نیمه نهایی با شکست 3 بر 0 مقابل گابریل روسیو از کوبا، نتوانست به فینال برسد.

در وزن 130 کیلوگرم که 31 شرکت کننده داشت، امین میرزازاده در دور نخست به مصاف ادوارد سوقومونیان از برزیل رفت و با نتیجه 9 بر 0 پیروز شد؛ او در دور دوم به مصاف ویشنویتسکی از اوکراین رفت  با پیروزی 2 بر 1 راهی یک چهارم نهایی شد. او در این مرحله با پیروزی 1 بر 1 مقابل فریدریکاس از لیتوانی به نیمه نهایی رسید. میرزازاده در نیمه نهایی باید با اسکار پینو کشتی گیر سرشناس کوبایی رقابت کرد که با پیروزی 1 بر 1 به فینال رسید. فرنگی کار ایران در فینال با رضا کایالپ ترکیه ای مچ اندازی کرد و با پیروزی 2 بر2 به طلای جهان رسید.

رده بندی انفرادی پنج وزن نخست به شرح زیر است:

55 کیلوگرم: 1- الدانیز عزیزلی (آذربایجان) 2- نوگزاری تسورتسومیا (گرجستان) 3- پویا دادمرز (ایران) و جسوربک اورتیبکوف (ازبکستان) 5- مارلان موکاشیف (قزاقستان) و آرتیوم دلیانو (مولداوی)

77 کیلوگرم: 1- آکژول محموداف (قرقیزستان) 2- سانان سلیمان اف (آذربایجان) 3- مالخاز آمویان (ارمستان) و نائو کوزاکا (ژاپن) 5- دمیو ژاداریف (قزاقستان) و آرام واردانیان (ازبکستان) ... 18- محمدعلی گرایی (ایران)

82 کیلوگرم: 1- رفیق حسین اف (آذربایجان) 2- علیرضا مهمدی (ایران) 3- یاروسلاو فیلچاکوف (اوکراین) و آیوس گونیبوف (روسیه)  5- میهایل برادو (مولداوی) و برهان آکبوداک (ترکیه)

130 کیلوگرم: 1- امین میرزازاده (ایران) 2- رضا کایالپ (ترکیه)  3- عبدالطیف احمد محمد (مصر) و اسکار پینو هنیدس (کوبا) 5- لینگ ژی منگ (چین) و روماس فریدریکاس (لیتوانی)

در پایان مسابقات چهار وزن نخست، تیم آذربایجان با 70 امتیاز در جایگاه نخست قرار دارد، ایران با 60 امتیاز دوم است و تیم های ترکیه با 38 امتیاز، ازبکستان با 31 امتیاز و گرجستان با 30 امتیاز در جایگاه های سوم تا پنجم حضور دارند.

 

 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید