بلایی که سر قلعه‌نویی و دایی آوردید، سر سرمربی بعدی تیم‌ملی نیاورید!

پیشکسوت فوتبال ایران معتقد است که فدراسیون فوتبال نباید مانند زمان انتخاب کی‌روش خودسرانه عمل کند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، ایسنا نوشت: ابراهیم قاسمپور، پیشکسوت فوتبال ایران درباره انتخاب سرمربی تیم ملی و بحث ایرانی یا خارجی بودن جانشین کی‌روش اظهار کرد: به نظر من اگر یک مربی خارجی خوب که کارنامه و سابقه مشخصی دارد بیاوریم، بهتر است اما متاسفانه فدراسیون ورشکسته و بی‌پولی داریم که طبیعتا نمی‌تواند چنین هزینه‌هایی انجام دهد. مربی خارجی خوب، هزینه کردن می‌خواهد و شما باید تمامی امکانات را برایش فراهم کنید و با توجه به آن چه مدیریت فوتبال ایران انجام داده، چنین چیزی محتمل نیست و به نظرم استفاده از مربی ایرانی، راه حل منطقی‌تری برای فوتبال ما در این مقطع است.

وی ادامه داد: استفاده از مربی داخلی هم مزایای خود را دارد. در جام جهانی دیدیدم که حداقل ۱۶ یا ۱۷ کشور، از مربیان داخلی استفاده کرده بود و نتیجه هم گرفتند. استفاده از مربی ایرانی، هم هزینه کمتری دارد و هم اعتماد به نفس را در بین سایر مربی‌ها برای رسیدن به نیمکت تیم ملی افزایش می‌دهد.

بلایی را که سر قلعه‌نویی و دایی آوردند، سر سرمربی ایرانی نیاورند

این کارشناس فوتبال درباره شانس نشستن امیر قلعه‌نویی، جواد نکونام و یحیی گل‌محمدی روی نیمک تیم ملی با توجه به عملکرد ضعیف آن‌ها در هفته‌های اخیر توضیح داد: من نمی‌خواهم اسم بیاورم که چه کسی باید هدایت تیم ملی را داشته باشد و چه کسی نباید. در خصوص انتخاب مربی ایرانی مهم که بلایی که سال‌ها قبل سر خود امیر قلعه‌نویی و علی دایی آوردند را نیاورند و به آن‌ها زمان دهند. همانطور که توانستند به سرمربی خارجی هشت سال شامل سه جام جهانی و دو جام ملت‌ها فرصت دهند، باید در قبال مربی ایرانی هم همین کار را بکنند. مطمئنا اگر به مربیان داخلی هم زمان بدهند، حداقل نتایجی مثل کی‌روش خواهد گرفت.

تاج نباید خودسرانه عمل کند

او اضافه کرد: معیار ما هیچ‌وقت صعود به جام جهانی نبوده زیرا ما با یک‌ برنامه درست همیشه به جام جهانی صعود می‌کنیم ودر  دوره‌های بعدی کار را راحت‌تر هم می‌شود. در خصوص انتخاب سرمربی، فدراسیون نباید خودخواهی کند مثل آن چه که تاج پیش از جام جهانی انجام داد و خودسرانه کی‌روش را آورد. باید از خرد جمعی استفاده کند و از کارگروهی کمک بگیرد که تجربه فراوانی در این موضوع دارند.

قاسمپور در پایان درباره فرصت کم فدراسیون برای انتخاب سرمربی تیم ملی بیان کرد: چنین چیزی در فوتبال و مدیریت فوتبال ما عادی شده است. از دست دادن زمان، همیشه در فوتبال ما وجود داشته و متاسفانه مدیران فوتبال ما نمی‌توانند در آن صرفه‌جویی کنند. یا توجه به زمان باقی مانده تا جام ملت‌ها، آوردن مربی خارجی و شناخت از بازیکنان ایرانی، دیر است و بهتر است از مربی داخلی استفاده شود که فرصت تقریبا مناسبی هم برای کار کردن با بازیکنان دارد.

 

وبگردی

    دیدگاه تان را بنویسید