گزارش جی پلاس

جنجال های جهان ورزش| درگیری بازیکنان هم تیمی

در مسابقات فوتبال یا تمرینات گاهی اوقات دو بازیکن یک تیم با هم درگیر می شوند و به هم آسیب می رسانند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، در یک بازی فوتبال ممکن است به دلیل تنش بالا یا عدم کنترل خشم یک یا چند بازیکن با هم درگیر شوند که اتفاقی عادی است اما زمانی که دو بازیکن هم تیمی با هم دعوا می کنند و گاهی بازیکنان حریف مجبور می شوند آن ها را جدا کنند اتفاقی عجیب و دور از انتظار به حساب می آید. این درگیری به ضرر آن تیم است چون داوران اغلب هر دو بازیکن را اخراج می کنند و ناگهان تیم ۹ نفره می شود. البته برخی از این دعواها در جریان تمرینات اتفاق می افتد که در این صورت ضربه ای به تیم وارد نمی شود‌. 

بالوتلی و بواتنگ

جنجال های جهان ورزش

در یکی از تمرینات منچسترسیتی در دسامبر ۲۰۱۰ ماریو بالوتلی و ژروم بواتنگ با هم درگیر شدند. این اتفاق پس از تکل شدید بواتنگ روی بازیکن ایتالیایی رخ داد. مهاجم سیتی از هم تیمی اش به شدت عصبانی شد و دو بازیکن با هم دعوا کردند. دیگر بازیکنان سیتی مجبور شدند بالوتلی و بواتنگ‌ را از هم جدا کنند.  

روبن و ریبری

جنجال های جهان ورزش

یکی از پر سر و صداترین درگیری ها میان دو بازیکن بزرگ بایرن مونیخ یعنی فرانک ریبری و آرین روبن در دیدار برابر رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا اتفاق افتاد. در نیمه دوم داور یک ضربه آزاد به نفع تیم آلمانی گرفت و ریبری می خواست آن را بزند اما روبن پیشنهاد کرد که بازیکن فرانسوی اجازه دهد تونی کروس این کار را انجام دهد. بحث دو بازیکن از اینجا شروع شد و تا رختکن ادامه داشت. سپس روبن با یک گونه قرمز در مصاحبه پس از بازی دیده شد. به نظر می رسید ربیری به او سیلی زده است. 

بارتون و دابو

جنجال های جهان ورزش

یک تکل شدید در جریان تمرینات منچسترسیتی موجب شد جوی بارتون و عثمان دابو به شدت با هم درگیر شوند. بارتون به دابو ضربه زد و هم تیمی اش را راهی بیمارستان کرد. سر و چشم دابو آسیب دیده بود. بارتون شش جلسه از همراهی تیمش محروم و به چهار ماه زندان محکوم شد.

مونوآ و آئواته

جنجال های جهان ورزش

یکی از جنجالی ترین درگیری های فوتبال اسپانیا بین دو بازیکن دپورتیوو لاکرونیا گوستاوو مونوآ و دودو آئواته اتفاق افتاد. دو بازیکن پس از تمرین صبحگاهی با هم درگیر شدند. این درگیری به قدری شدید بود که دو شکاف کنار چشمان آئواته ایجاد کرد و هشت بخیه خورد. 

آدبایور و توره 

جنجال های جهان ورزش

در تمرین پیش از دیدار منچسترسیتی و آرسنال در سال ۲۰۱۱ کولو توره و امانوئل آدبایور با هم درگیر شدند و مانند دو کشتی گیر به جان هم افتادند. هم تیمی هایشان مجبور شدند دو بازیکن سیتی را از هم جدا کنند تا اتفاق بدتری نیفتد. 

اونیوو و ایبراهیموویچ

جنجال های جهان ورزش

در سال ۲۰۱۰ زلاتان ایبراهیموویچ و اگوچی اونیوو در تمرین میلان پیش از دیدار برابر باری با هم درگیر شدند. مهاجم سوئدی تکل شدیدی روی بازیکن آمریکایی کرد. اونیوو از زمین بلند شد و گردن زلاتان را گرفت. آن ها پس از توهین به هم به شدت درگیر شدند. یکی از استخوان های قفسه سینه ایبرا در این درگیری شکسته شد. به گفته زلاتان اگر هم تیمی هایش آن ها را از هم جدا نمی کردند ممکن بود همدیگر را بکشند. 

په‌په و اندیایه

جنجال های جهان ورزش

په په، بازیکن پرتغالی در یکی از دیدارهای پورتو در لیگ پرتغال با هم تیمی اش درگیر شد. این اتفاق پس از پایان بازی برابر فارنزه رخ داد‌‌. مدافع پورتو به سمت لوم اندیایه رفت تا پس از پیروزی که به دست آوردند با او دست بدهد. با این حال بازیکن سنگالی نسبت به یکی از حرکت های په په در جریان بازی اعتراض کرد و مدافع سابق رئال مادرید از آن خوشش نیامد. په په با خشم یقه اندیایه را گرفت و دیگر بازیکنان پورتو آن ها را از هم جدا کردند تا اتفاق بدتری نیفتد. اندیایه از طریق شبکه های اجتماعی عذرخواهی کرد.

پولومات و بارتو 

جنجال های جهان ورزش

در جریان دیدار اوسر و کوویی در لیگ دو فرانسه در سال ۲۰۱۸ پیر پالومات و میکائل بارتو با هم درگیر شدند. این اتفاق در دقیقه ۸۰ افتاد زمانی که اوسر ۳ بر یک از حریفش عقب بود. خشونت به حدی بود که بازیکن تیم رقیب (کوویی) خود را دخالت داد تا آن ها را جدا کند. داور بلافاصله به هر دو بازیکن اوسر کارت قرمز داد و مهمان با نتیجه ۴ بر یک بازی را واگذار کرد. 

مورنو و لوکومی

جنجال های جهان ورزش

در دیدار اتلتیکو ناسیونال و دپورتیوو کالی در لیگ کلمبیا داور به نفع میزبان یک ضربه آزاد اعلام کرد. همین موضوع موجب درگیری دو بازیکن تیم ناسیونال شد. جیسون لوکومی می خواست ضربه را بزند اما دایرو مورنو توپ را برداشت تا خودش شوت کند. در برابر مقاومت دایرو، لوکومی تلاش کرد توپ را بگیرد و در این  حین با سرش به هم تیمی اش ضربه زد. با وجود مقصر بودن هر دو بازیکن داور تنها به لوکومی کارت قرمز نشان داد. 

بویر و دایر

جنجال های جهان ورزش

یکی از جنجالی ترین درگیری ها در لیگ برتر انگلیس میان لی بویر و کی‌رون دایر اتفاق افتاد. در آن دیدار نیوکاسل با سه گل مغلوب استون ویلا شد. دو بازیکن در جریان بازی با هم درگیر شدند. بویر دعوا را شروع کرد. داور مجبور شد چند دقیقه بازی را متوقف کند تا دو بازیکن را جدا کند. او هر دو را اخراج کرد. با این حال بویر با جریمه های دیگری نیز روبرو شد. ابتدا نیوکاسل ۳۰ هزار پوند او را جریمه کرد و سپس شش ماه به او دستمزد نداد. بویر همچنین سه جلسه محروم شد و مجبور شد به خاطر رفتارش به دادگاه برود. در آن جا هم با جریمه سنگینی روبرو شد.

ماسچرانو و مارسلینیو 

جنجال های جهان ورزش

خاویر ماسچرانو زمانی که در کورینتیانس پا به توپ بود در جریان یکی از تمرین های تیم برزیلی با مارسلینیو، اسطوره باشگاه درگیر شد. هافبک آرژانتینی تکل شدیدی روی مارسلینیو کرد که باعث خشم بازیکن برزیلی شد و او هم با یک تکل خشن جوابش را داد. مارسلینو عصبانی شد و پس از توهین به هم تیمی اش او را هل داد. ژنینیو، سرمربی کورینتیانس بازیکن آرژانتینی را از تمرین بیرون کرد اما مارسلینیو به تمرین خود ادامه داد. 

دویل و بکفورد 

جنجال های جهان ورزش

تیم های شفیلدونزدی و پرستون در سال ۲۰۱۶ در چمپیونشیپ انگلیس برابر هم قرار گرفتند. دویل و بکفورد دو بازیکن پرستون با هم درگیر شدند و همدیگر را کتک زدند. برای جدا کردن آن ها از هم بازیکنان حریف نیز خود را دخالت دادند. داور هر دو بازیکن را اخراج کرد. 

آندراده و بیدو

جنجال های جهان ورزش

تیم گورانی برزیل در سال ۲۰۲۱ برابر نوریزونتینو قرار گرفت و ۲ بر یک پیروز شد. با این حال دو بازیکن این تیم به نام های رودریگو آندراده و بیدو فشار زیادی که رویشان بود را نتوانستند تحمل کنند و پس از سوت پایان با هم درگیر شدند. هم تیمی هایشان آن را هم از جدا کردند و داور به هر دو کارت قرمز نشان داد. 

بداوی و رضایی

جنجال های جهان ورزش

یکی از زشت ترین صحنه های تاریخ فوتبال ایران را علی بداوی و رحمان رضایی در جام ملت های آسیا ۲۰۰۴ رقم زدند. در یکی از صحنه های بازی دیدار ایران و عمان رضایی روی بازیکن حریف خطا کرد و به سمت بداوی رفت و سرش داد زد. سپس رضایی هم تیمی اش را هل داد و بداوی هم جبران کرد. در ادامه بازیکن سابق پروجا به صورت هم تیمی اش سیلی زد و بداوی هم با سیلی جوابش را داد. عبدالرحمان دلاور داور بازی نسبت به این درگیری واکنشی نشان نداد و چند دقیقه بعد بداوی تعویض شد. کمیته برگزاری داور بحرینی را از ادامه قضاوت در این رقابت ها محروم کرد. همچنین رضایی و بداوی هر یک دو جلسه محروم و به پرداخت ۳۵۰۰ دلار محکوم شدند. 

وبگردی

    دیدگاه تان را بنویسید