در جلسه ابقای دراگان اسکوچیچ چه گذشت؟

سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره اتفاقات جلسه تصمیم گیری در خصوص ادامه همکاری با دراگان اسکوچیچ توضیح داد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ احسان اصولی پس از جلسه مسئولان فدراسیون فوتبال برای تعیین تکلیف سرمربیگری تیم ملی اظهار داشت: در جلسه ای که امروز هیان رئیسه فدراسیون فوتبال به صورت مشترک در بخش اول با اعضای کمیته فنی داشت، بحث های مفصلی انجام شد.

وی افزود: روی نقطه نظرات عزیزان در کمیته فنی گفت و گو و بحث شد. بعد از آن هیات رئیسه بر اساس مولفه‌های مختلف و مدنظر، گف‌و‌گو کرد. در مجموعه برآیند این جلسه همانطور که بارها گفتیم سرمربی تیم ملی دراگان اسکوچیچ است و همچنان خواهد بود. با توجه به قراردادی که با اسکوچیچ داریم و به جمیع جهات و ملاحضاتی که در این حوزه هست، بحث سرمربیگری او را خواهیم داشت.

اصولی در مورد ناراحتی پرویز مظلومی گفت: چون جلسه طولانی شده بود دوستان برای رفع خستگی احتمالا بیرون آمدند والا بحثی در این خصوص نبود. دوستان نقطه نظراتی داشتند. ازجهات مختلف موضوع مورد گفت و گو قرار گرفت. قطعا در حسن نیست، حسن نظر و حسن سابقه اعضای کمیته فنی هیچ تردیدی نداریم. بسیار مچکریم و از اینکه در این خصوص زحمت کشدند و نکاتی را گفتند. این موضوع زوایای مختلفی داشت. یک بعد نبود. در ابعاد مختلف حتی فنی بحث شد و در نتیجه این خروجی جلسه است.

سخنگوی فدراسیون فوتبال در مورد اینکه آیا فکر می کند اسکوچیچ می تواند این تیم را مدیریت کند، اظهار داشت: تصمیم گرفته شده و قرار نیست من تحلیل کنم. تصمیم قاطع را گفتیم. اسکوچیچ تا پایان رقابت های 2023 جام ملت ها قرارداد دارد.

اصولی در مورد اینکه آیا این موضوع فارغ از هر نتیجه‌ای در جام جهانی است، گفت: این بحث جدا است. مهمترین مولفه الان ایجاد وفاق، همدلی، اتحاد و پرهیز از انشقاق و جوسازی و فضا سازی، در هر سطحی از فوتبال و تیم ملی است. هیات رئیسه بیانیه‌ای هم در این مورد منتشر می‌کند. با هر کسی در هر سطحی که بخواهد اخلال ایجاد کند و نظم و تمرکز تیم ملی را به فضای ملتهبی برساند که در این یک دو هفته مشاهده کردید، قطعا بر اساس قوانین و مقررات و آیین نامه ها برخورد خواهد شد.

وی افزود: از همه عزیزان، کادرفنی، بازیکنان، دوستان در بخش‌های مختلف، اصحاب رسانه، پیشکسوتان و همه افرادی که دلسوز هستند تقاضا داریم همراهی، همکاری و همدلی کنند. برای هدف مشترک همه ما که اعتلای نام ایران و اهتزاز پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی است، همراهی و همکاری کنیم.  این چند ماه همه با هم پشت تیم ملی قرار بگیریم و با قدرت حمایت کنیم.

اصولی در خصوص اینکه با توجه به روند فعلی اگر تیم ملی با اسکوچیچ در جام جهانی نتیجه نگیرد، مسئولیتش را هیات رئیسه قبول می کند، گفت: اگر به غیر از او کسی دیگر هم باشد بازهم باید هیات رئیسه باشد. مسئولیت این با هیات رئیسه است. متغیرهای مختلفی در این حوزه است.

تردید نکنید انتخابمان را گفتیم. نتیجه برررسی های مختلف همین است. این انتخاب نیست. تدام انتخابی است که قبلا شده، بارها ماجدی هم گفته بود که سرمربی اسکوچیچ است. بازیکن سرباز تیم ملی و سرزمین ما است. هرکسی وظیفه ای دارد. باید در همان چارچوب تعیین شده عمل کنیم. هر کس از این چارچوب خارج شود و اخلالی بخواهد ایجاد کند قائدتا راه های فانونی برخورد با این موضوع وجود دارد.

وی در مورد اینکه آیا این صحبت ها در واقع تهدید است، عنوان کرد: نه، به هیچ عنوان، بحث تهدید نیست. من تذکر می دهم و به نمایندگی از اعضای هیات رئیسه یادآوری می کنم.

سخنگوی فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه مدیران فدراسیون اسکوچیچ را به لبه پرتگاه بردند و حالا حمایت می کنند، گفت: همه جا گفتیم و بیان کردیم. فضایی در رسانه‌ها و فضای مجازی شکل گرفت. هیات رئیسه فدراسیون با تامل و دقت همه جوانب را بررسی کرد. آن تامل و دقت هم به شکل وسواس گونه با هدف بهترین تصمیم و کشف نکته و اتفاقی، صورت گرفت.

اصولی در مورد اینکه آیا اختلاف و مسائل مالی و رقم قرارداد اسکوچیچ در این تصمیم دخیل بوده، عنوان کرد:‌نخیر، به هیچ وجه، بحث اختلاف نیست. هیچ اختلافی نداریم.

وی در مورد اینکه بهرام رضاییان با ناراحتی از جلسه خارج شد، گفت: او همیشه جزو مدافعین بوده و بارها هم این را بیان کرده است.

اصولی در مورد اینکه رضاییان در تماس تلفنی اعلام کرده در اتاق بغلی است و اصلا با اسکوچیچ نیستم، اظهار داشت: من این ها را نمی دانم اما آنچه که من دیدم، این حرف ها نیست.

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در مورد اینکه این تصمیم مصلحت اندیشی بوده، گفت: به هیچ عنوان، نخیر. برای رسیدن به این تصمیم متغییرهای مختلفی در نظر گرفته شد.

وی در خصوص اینکه مبلغ قرارداد چقدر تاثیرگذار بوده، عنوان کرد: بالاخره بحث های مالی قرارداد هم یکی از آن متغیرهاست.

اصولی در مورد اینکه آیا می تواند این متغیرها را نام ببرد، گفت: این ها خیلی مفصل است.

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه گفته می شود گزینه‌های مدنظر حاضر به همکاری نشدندو اسکوچیچ به ناچار انتخاب شده، اظهار داشت: نه، از اول هم تمام صحبت ما بر همین بود. این تامل و بررسی مجدد ازباب اینکه از تمام ظرفیت‌های فکری و مشورتی استفاده شود، یکی دو هفته بود. این تامل ما را به این نتیجه رساند.

اصولی در مورد اینکه گفته بود استارت اینکار از یکی دو توئیت و مطالبه گری رسانه‌ها آغاز شد، گفت: نه، مطالبه نبود. اخلال ایجاد شد.

وی در خصوص اینکه آیا مساول فنی فدراسیون فوتبال تا این حد ساده لوحانه شده که با یک توئیت دچار چالش می شود و الان اسکوچیچ در گوشه رینگ قرار گرفته و بازیکنان برایش احترام قائل نیستند، عنوان کرد: این استنباط شماست. چنین چیزی نیست. برای بازیکن فرقی نمی‌کند سرمربی چه کسی باشد. جایگاه سرمربی در تیم ملی بسیار روشن است. در تمام دنیا سرمربی بازیکن را انتخاب می‌کند نه بازیکن سرمربی را.

عضو هیات رئیسه در مورد اینکه با گفتن مولفه ها خیال همه راحت می‌شود، گفت: ان شاالله بعدا به صورت مفصل صحبت می کنیم. اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ما در جام جهانی هست. تا پایان جام ملت های آسیا 2023 هم قرارداد دارد و ان شاالله تدوام خواهد داشت.

اصولی در مورد اینکه آیا ممکن است کادرفنی تقویت شود، عنوان کرد:‌ انضباط دادن به تیم برایمان خیلی مهم است. در این فضا این اتفاق خواهد افتاد و ظرف چند روز آینده اعلام می‌شود.

  • ناشناس ارسالی در

    فقط يك خواهش دارم يك بازي دوستانه، قبل از فيفا دي هماهنگ كنيد تا بار فني و اتحاد تيم ملي را ببينيم!

دیدگاه تان را بنویسید