جی پلاس؛ اخبار امروز پرسپولیس و استقلال

یحیی خودش را هدیه گرفت/ جووینکو شاگرد فرهاد مجیدی می شود! +عکس

اخبار مهم دو تیم پرسپولیس و استقلال در روز پنج شنبه 11 شهریور را در ادامه گزارش بخوانید.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، مهم ترین اخبار مربوط به دو تیم پرسپولیس و استقلال در روز پنج شنبه 11 شهریور را در ادامه این گزارش بخوانید.

استقلال

پیشنهاد استقلال به جووینکو!

نیکولو اسکیرا خبرنگار ایتالیایی مدعی شد باشگاه استقلال پیشنهاد خود را به نیکولاس جووینکو بازیکن سابق یوونتوس و آزاد ارائه داده است. این خبرنگار همچنین تاکید کرد جووینکو اکنون دو پیشنهاد مهم از لیگ فوتبال آمریکا(MLS) نیز دارد و مذاکرات آغاز شده است. جووینکو به تازگی الهلال رقیب استقلال در لیگ قهرمانان آسیا جدا شده و بازیکن است.

استقلال می تواند بازیکن خارجی بخرد؟

فرهاد مجیدی برای تقویت تیمش در فصل بعد، اصرار زیادی روی جذب بازیکن خارجی دارد. با توجه به اینکه قانون منع جذب بازیکن خارجی با شرایط خاصی برچیده شده، بعضی از مسئولین فدراسیون و تیم های رقیب اعتقاد دارند استقلالی ها مهمترین قانون وضع شده یعنی نداشتن پرونده باز خارجی در فیفا را به دلیل شکایت استراماچونی نقض کرده و به همین دلیل قادر به جذب بازیکن خارجی نیستند. این در حالی است که استقلالی ها نظر متفاوتی در این زمینه داشته و می گویند چون حکم نهایی پرونده استراماچونی صادر نشده، می توانند بازیکن خارجی جذب کنند. نظری که نورشرق رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال نیز با آن موافق است. او در برنامه ورزشگاه در پاسخ به این سوال که آیا استقلال قادر به جذب بازیکن خارجی هستند، پاسخ مثبت داد. او گفت: چون پرونده استراماچونی منجر به بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی استقلال نشده، صرف محکومیت باشگاه نسبت به پرونده رسیدگی شده مانعی برای جذب بازیکن ایجاد نمی کند. فقط دسته سومی که بعد از مهلتی که فیفا به باشگاه ها برای اجرای آراء صادره می دهد، طبیعتا به درخواست ذینفع آن باشگاه را از نقل و انتقالات محروم می کند. ما اکنون بیشتر آمارمان در بحث پرونده هایی است که منجر به صدور حکم شده ولی خوشبختانه منجر به بستن پنجره آنها نشده است. ولی این یک آینده قابل پیش بینی است. یعنی یک پرونده ای در مورد آن رأی قطعی صادر می شود، اگر با فرد ذینفع حل و فصل نکنند، طبیعتا این بسته شدن پنجره نیز در انتظار آنها خواهد بود.

بدین ترتیب با توجه به اظهارات رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال، استقلال تا زمان صدور حکم قطعی پرونده استراماچونی و بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی این باشگاه، می تواند بازیکن خارجی مدنظر خود را جذب کند و خطری از این بابت آبی ها را تهدید نمی کند.

پرسپولیس

 

ثبت قرارداد بازیکنان

بنابر اعلام محمد امام‌وردی مدیر امور ورزشی و قراردادهای باشگاه، با تکمیل مدارک، ثبت نام بازیکنان پرسپولیس در سازمان لیگ برای فصل جدید رقابت‌ها انجام شد. بر همین اساس نسبت به ثبت قرارداد پنج بازیکن جدید پرسپولیس، علیرضا ابراهیمی،  رضا دهقانی، علی نعمتی، رضا اسدی و حامد پاکدل نیز اقدام شده است. مدارک مورد نیاز از جمله قراردادها هم در سامانه سازمان لیگ فوتبال بارگذاری شد. در روزهای گذشته، همین اقدام در ارتباط با ثبت نام بازیکنان در کنفدراسیون برای ادامه رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا انجام شده بود.

هدیه خاص به گل‌ محمدی و پیروانی

امیرعلی حسینی مدیر روابط بین‌الملل باشگاه که یک نقاش چیره‌دست و هنرمند به شمار می‌رود، هدیه‌ای جذاب و چشم‌نواز را به یحیی گل‌محمدی سرمربی و افشین پیروانی مدیر تیم پرسپولیس تقدیم کرد. هدیه او، دو اثر نقاشی پرتره، برگرفته از عکس‌های گل‌محمدی و پیروانی بود که با استقبال این دو چهره سرشناس فوتبال کشورمان همراه شد.

photo_2021-09-02_10-25-40

photo_2021-09-02_10-25-40 (2)

photo_2021-09-02_10-25-39

photo_2021-09-02_10-25-39 (2)

دیدگاه تان را بنویسید