گزارش جی پلاس؛

مقدماتی جام جهانی 2022 قطر| ایران 3- هنگ کنگ یک ؛ بردی که چنگی به دل نزد! +عکس و ویدیوی گل ها

تیم ملی فوتبال ایران در پنجمین بازی خود در مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 قطر از ساعت 19 به مصاف هنگ کنگ رفت و با نتیجه 3 بر یک مقابل این تیم به پیروزی رسید.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، تیم ملی فوتبال ایران در اولین بازی خود در دور برگشت مرحله مقدماتی جام جهانی از ساعت 19 در منامه بحرین به مصاف هنگ کنگ رفت و سه بریک پیروز و 9 امتیازی شد.

نیمه اول

ایران با وجود ارائه بازی مالکانه در پنج دقیقه ابتدایی هنوز به گل نرسیده است. در دقیقه ۶ ارسال زمینی ملی‌پوشان ایران از جناح راست به مهدی طارمی رسید ولی مهاجم ایران زمانی که تصمیم داشت بچرخد و ضربه‌اش را بزند توسط مدافعان هنگ کنگ سرنگون شد تا این موقعیت از دست برود. داور اردنی بازی در این صحنه اعتقادی به پنالتی نداشت. وحید امیری با انجام یک، دو با سردار آزمون در پشت محوطه جریمه از جناح چپ به دروازه هنگ کنگ نزدیک شد اما او نتوانست از این موقعیت خوب استفاده کند و پاسش پیش از رسیدن به مهاجمان ایران توسط مدافعان هنگ کنگ به کرنر رفت. در دقیقه ۱۷ مهاجمان ایران از شلوغی محوطه جریمه ناشی از ارسال نوراللهی نتوانستند استفاده کنند و با بی‌دقتی توپ به کرنر رفت.  پاس رو به عقب جهانبخش از جناح چپ به عزت‌اللهی رسید اما شوت تک ضرب هافبک ایران با اختلاف کم از کنار دروازه به بیرون رفت تا شانس خوب دیگری از ایران گرفته شود. گل برای ایران. در دقیقه ۲۳ حرکت انفرادی علی قلی‌زاده از جناح راست و در ادامه شوت هوشمندانه او از زاویه بسته باعث شد که توپ از بالای دستان دروازه‌بان هنگ کنگ وارد دروازه این تیم شود تا ملی‌پوشان ایران به گل نخست برسند. در دقیقه ۳۰ بازیکنان تیم‌ملی پس از زدن گل نخست باز هم به انجام "اور لب" از دو جناح دفاعی هنگ کنگ ادامه دادند اما حضور پر تعداد مدافعان حریف مانع از رسیدن توپ نهایی به مهاجمان ایران شد. ایران چسبیده به محوطه جریمه هنگ کنگ صاحب ضربه ایستگاهی شد. بازیکنان تیم‌ملی از این توپ، تمرین شده استفاده کردند و توپ را در موقعیتی خوب در اختیار نوراللهی قرار دادند اما ضربه هافبک تیم‌ملی با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

نیمه دوم

علیرضا جهانبخش توپ را پشت محوطه جریمه به سردار آزمون سپرد و این مهاجم تیم‌ملی با چرخش و ضربه‌ای زیبا می‌توانست دروازه هنگ کنگ را باز کند اما شوت او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت. توپ ارسال بلند قلی‌زاده در داخل محوطه جریمه به مهدی طارمی رسید که ضربه سر کم جان او در دستان دروازه‌بان هنگ کنگ قرار گرفت. علیرضا جهانبخش و سعید عزت‌اللهی جای خودشان را به سامان قدوس و میلاد محمدی دادند. جهانبخش پیش از خروج از زمین بازوبند کاپیتانی را به وحید امیری داد. دروازه‌بان هنگ کنگ روی ارسال بلند ملی‌پوشان ایران با مدافع تیمش قاطی کرد و توپ پشت آن‌ها فرود آمد اما مدافع هنگ کنگ پیش از مهاجمان ایران توپ را از مقابل دروازه خالی هنگ کنگ دور کرد. گل دوم برای ایران. در دقیقه ۶۱ مدافعان هنگ کنگ ارسال صادق محرمی از جناح راست را دفع کردند اما این پایان حمله نبود و توپ در پشت محوطه جریمه به وحید امیری رسید که کاپیتان تیم‌ملی با شوتی سنگین دروازه هنگ کنگ را باز کرد. ضربه سر چکشی مهاجم هنگ کنگ در غیبت مدافعان ایران از بالای دروازه بیرانوند به بیرون رفت. مهدی ترابی و کاوه رضایی به جای سردار آزمون و مهدی طارمی به زمین آمدند. شوت قلی‌زاده روی پاس رو به بیرون مهدی ترابی به راحتی در اختیار دروازه‌بان هنگ کنگ قرار گرفت. کریم انصاری‌فرد به جای قلی‌زاده وارد زمین شد. وحید امیری پس از ورود انصاری‌فرد، بازوبند کاپیتانی را به او تحویل داد. گل سوم برای ایران. در دقیقه ۸۴ مهدی ترابی پس از انجام یک حرکت انفرادی خوب از جناح چپ با پاس عالی توپ را به کریم انصاری‌فرد رساند و او به راحتی دروازه خالی هنگ کنگ را برای سومین بار باز کرد. پس از امیری، انصاری‌فرد دومین بازیکن تیم ملی ایران بود که وقتی بازوبند کاپیتانی را بر بازو داشت در این بازی گل زد. گل اول برای هنگ‌کنگ. چنگ سیو کوان، مهاجم هنگ کنگ روی دومین حمله این تیم به دروازه ایران توانست با ضربه سر بالاتر از خلیل‌زاده و کنعانی‌زادگان دروازه بیرانوند را در عین ناباوری باز کند. در دقیقه ۹۰ مهدی ترابی در محوطه جریمه زمین خورد. داور که اعتقاد داشت مهاجم ایران در این صحنه قصد فریبش را داشته، در سوتش دمید و به ترابی کارت زرد داد.

ترکیب تیم ملی ایران برابر هنگ‌کنگ

علیرضا بیرانوند، محمدحسین کنعانی‌زادگان، صادق محرمی، شجاع خلیل‌زاده، وحید امیری، سعید عزت‌اللهی، احمد نوراللهی، علیرضا جهانبخش، علی قلی‌زاده، سردار آزمون، مهدی طارمی

ترکیب هنگ‌کنگ برابر تیم ملی ایران

یاپ یونگ، تسوی وانگ، فونگ هینگ، هلیو ژوزه، هانگ یانگ، سانگ مینگ، اور ماتو، دیگو موریر، لئونک کون، چان شینیچی وتانگ کین من

عکس های بازی ایران و هنگ کنگ

تیم ملی فوتبال ایران - ایران و هنگ کنگ

تیم ملی فوتبال ایران - ایران و هنگ کنگ

تیم ملی فوتبال ایران - ایران و هنگ کنگ علیرضا جهانبخش

تیم ملی فوتبال ایران - ایران و هنگ کنگ علیرضا جهانبخش

تیم ملی فوتبال ایران - ایران و هنگ کنگ علیرضا جهانبخش

تیم ملی فوتبال ایران - ایران و هنگ کنگ علیرضا جهانبخش

تیم ملی فوتبال ایران - ایران و هنگ کنگ علیرضا جهانبخش

تیم ملی فوتبال ایران - ایران و هنگ کنگ علیرضا جهانبخش محمد حسین کنعانی زادگان

تیم ملی فوتبال ایران - ایران و هنگ کنگ علیرضا جهانبخش

تیم ملی فوتبال ایران- علی قلی زاده

تیم ملی فوتبال ایران- علی قلی زاده

تیم ملی فوتبال ایران - ایران و هنگ کنگ- احمد نوراللهی - علی قلی زاده

ویدیوی بازی ایران و هنگ کنگ

گل قلی زاده

گل امیری

گل انصاری فرد

گل هنگ کنگ

 

                                         برنامه بازی های ایران

 

تیم نتیجه نتیجه تیم تاریخ ساعت
ایران 3 1 هنگ کنگ پنج شنبه 13 خرداد 19
بحرین     کامبوج پنج شنبه 13 خرداد 21
عراق     کامبوج دوشنبه 17 خرداد 19
ایران     بحرین دوشنبه 17 خرداد 21
کامبوج     ایران جمعه 21 خرداد 19
هنگ کنگ     عراق جمعه 21 خرداد 21
بحرین     هنگ کنگ سه شنبه 25 خرداد 21
ایران     عراق سه شنبه 25 خرداد 21

 

 

گروه C

رده تیم بازی برد مساوی باخت امتیاز
1 عراق 5 3 1 0 11
2 بحرین 5 2 3 0 9
3 ایران 5 3 0 2 9
4 هنگ کنگ 5 0 2 2 5
5 کامبوج 5 0 1 3 1

 

دیدگاه تان را بنویسید