سرنوشت مبهم میزبان فینال لیگ قهرمانان اروپا؛ دراگائو پورتو یا ومبلی انگلیس؟

اتحادیه فوتبال اروپا درخواست انگلیسی‌ها برای برگزاری مصاف نماینده لیگ برتر جزیره در فینال لیگ قهرمانان اروپا در خاک انگلیس را قبول نکرد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، به خاطر قرار گرفتن نام ترکیه در فهرست قرمز انگلیسی‌ها به‌عنوان کشورهای دارای خطر بالای ابتلا به کرونا و ممنوع شدن سفر اتباع انگلیسی به ترکیه، ممکن است یوفا برای دومین سال متوالی میزبانی فینال لیگ قهرمانان اروپا را از استانبول بگیرد. استانبول سال گذشته قرار بود میزبان فینال لیگ قهرمانان باشد که به دلیل شیوع کرونا، بازی‌های مراحل حذفی این تورنمنت به صورت متمرکز در پرتغال برگزار شد. امسال هم قرار گرفتن ترکیه در فهرست قرمز انگلیسی‌ها کار را برای یوفا سخت کرده است، به خصوص که هر دو فینالیست لیگ قهرمانان، چلسی و منچسترسیتی، انگلیسی هستند.

در همین راستا جلسه‌ای میان نمایندگان دولت انگلیس و یوفا برگزار شد که در آن بریتانیایی‌ها پیشنهاد دادند که فینال را در ورزشگاه ومبلی میزبانی کنند، اما اتحادیه فوتبال اروپا با ذکر دلایلی از قبول این پیشنهاد خودداری کرد. با وجود اینکه انگلیسی‌ها در این فصل بازی‌هایی مانند فینال جام اتحادیه و نیمه نهایی جام حذفی را با حضور حداقلی هواداران برگزار کردند و آمادگی خود برای میزبانی از فینال لیگ قهرمانان با حضور 21 هزار هوادار را هم اعلام کردند، یوفا ظاهراً گزینه دیگری را برای برگزاری فینال مدنظر دارد که آن ورزشگاه دراگائو تیم فوتبال پورتو (تیمی که مهدی طارمی در آن توپ می‌زند) است. دلیل انتخاب این مکان هم وضعیت بهداشتی و امنیت به مراتب بهتر نسبت به ترکیه است. البته پرتغال هم برای انگلیسی‌ها وضعیتی مشابه به ترکیه دارد، چرا که این کشور هم در فهرست قرمز دولت انگلیس قرار گرفته است.

طبق اعلام نشریه تایمز یوفا طی امروز و فردا تصمیم نهایی خود درباره محل برگزاری بازی فینال لیگ قهرمانان را اعلام رسمی خواهد کرد، دیداری که 18 روز دیگر باید برگزار شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید